Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Define kazısından ayrıntılar...

Define kazısından ayrıntılar...
  17 Nisan 2019

  Bolu'da, define için kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Metin Keskin ve Ankara İl Jandarma İstihbarat Komutanlığı'nda görevli Albay Kadri Yörür'ün de aralarında bulunduğu 5 kişinin tutuklandığı operasyonla ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

        Define kazısından ayrıntılar...      

        Bolu'da, define için kaçak kazı yaptıkları iddiasıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürü Metin Keskin ve Ankara İl Jandarma İstihbarat Komutanlığı'nda görevli Albay Kadri Yörür'ün de aralarında bulunduğu 5 kişinin tutuklandığı operasyonla ilgili Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.

         Albay Yörür ve Emniyet Müdürü Keskin'in İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik'in makamına gelerek gizli görev için geldiklerini söylediği ifadelerinin yer aldığı açıklamada şöyle denildi:
        “13 Nisan 2019 tarihinde, kendisini J.Muh. Albay olarak tanıtan K.Y. ile kendisini Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürü olarak tanıtan M.K. ve beraberindeki H.K. ve H.S.Ç.'nin Bolu İl Jandarma Alay Komutanı ile görüşmek üzere geldikleri, M.K. ve K.Y.'nin Bolu İl Jandarma Alay Komutanı ile aynı gün görüştükleri, imza altına alınan tutanağa göre; görüşmede J. Muh. Albay K.Y.'nin gizli bir görev için geldiklerini, bu görevi Hacı isimli şahıstan öğrendiğini ve işin başında külliyeden birisinin olduğunu, Bolu'da bir operasyon yapılacağını, operasyon ile ilgili detayları emniyet müdürü M.K'nın anlatacağını beyan ettiği belirlenmiştir.

         Kazıda çıkanları Ankara'ya Külliyeye götürüceğiz dediler
         Emniyet müdürü M.K. ise, Güneyfelakettin köyünde bir kazı yapılacağını, bu konuda tüm araştırmaların yapıldığını, kazı sonrasında çıkan malzemelerin Ankara'da külliyeye götürüleceğini ve gizli ödeneğe aktarılacağını belirterek, bölgede jandarma ve sivil kimsenin bulunmamasını istedikleri öğrenilmiştir."

         Görevlendirilmeleri konusu doğrulatılamadı
         Açıklamada, Bolu İl Jandarma Alay Komutanı tarafından konunun aynı gün Cumhuriyet Başsavcılığı'na aktarılması üzerine kendisi ile görüşen şahısların gerçek kimlikleri ve bu şekilde bir görevlendirme olup olmadığı soruşturulduğu belirtilerek,
  "Bolu İl Jandarma Alay Komutanı tarafından adı geçen şahısların bu şekilde bir resmi sıfat ve görevlendirilmelerinin teyidinin alınamadığı bilgisinin verilmesi üzerine, 14 Nisan 2019 tarihinde Bolu ili Merkez Güneyfelakettin Köyü Kaya Altı mevkiinde bulunan A.Y. ve Ş.Y. isimli şahıslara ait tarlada iki adet iş makinesi ile kaçak kazı yapan şüpheliler H.S.Ç., B.Ü, H.A.K, M.K., F.E., H.K., Ş.Ü., H.K., M.K., S.Ö., D.F., K.E.A. kaçak kazı yaparken suç üstü yapılmıştır" denildi.

          Müdür ve Albay otelde kazı sonucunu beklerken yakalandı
          Açıklamada olayda tutuklanan albay ile müdürün yakalanmasına da yer verilerek, şöyle denildi:
        "Aynı gün, olayla ilgili daha önce Bolu İl Jandarma Alay Komutanı ile görüşme gerçekleştiren J. Muh. Albay K.Y. ve Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Şube Müdürü M.K. yine Bolu İl Jandarma Alay Komutanı ile görüşme yapmak üzere bulundukları otelde yakalanmışlardır.”

  • vatandaş19 Nisan 2019 . 17:08

   memett kardeş haklı.. insanlar baktılar yeryüzünde herşey bitmiş, hayat yok. Yerin altına başladılar kazmaya.. tarihi eser hariç gerisi için kolaylaştırıcı yasalar çıkartılsın.
  • memett19 Nisan 2019 . 10:29

   yazık şu define kanununu hala değiştirmediler fi tarihinde ölmüşün mezarındaki malına kanunla sahip çıkıyoruz niye yunanlıya borcunmu var ? yapın bi kanuna ekleme bulana verilen yüzdeyi artırın ruhsatı almayı kolaylaştırın ve masrafı düşürün tarla sahibinede komisyonunu verin kazıdan sonra eski haline getirme zorunluluğu ekleyin olsun bitsin .gariban kazma kürekle çalışıyor kodomanlarda cihazla aletle fark bu sadece herkes arıyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon