Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Bolulu Tenis Hakemimiz Wimbledon'da görev yapacak

Bolulu Tenis Hakemimiz Wimbledon'da görev yapacak
  17 Nisan 2019

  Bolu’yu başarıyla temsil eden Hemşehrimiz Milli Tenis Hakemimiz Serkan Alper BAŞER, İngiltere Tenis Federasyonu LTA tarafından ilk defa Wimbledon’a davet edildi.

        Bolulu Tenis Hakemimiz Wimbledon'da görev yapacak

         Tarihi çok eskilere dayanan bu büyük organizasyon için daha öncede birçok ülkede tenis hakemi olarak ülkemizi ve Bolu’yu temsil etmiş olan Serkan Alper BAŞER, İngiltere Tenis Federasyonu LTA tarafından ilk defa Wimbledon’a davet edildi. Kendisi 24 Haziran’da başlayacak eleme müsabakalarında çizgi hakemi ve Wimbledon Junior kategorisinde kule hakemi olarak 3 hafta boyunca Londra’da görev yapacak. Bu büyük turnuvanın ardından Azerbaycan’da düzenlenecek ITF Tennis Europe Şampiyonası'na geçecek olan Serkan Alper BAŞER burada da kule hakemliği yaparak Bolu'yu temsil edecek.

         Kendisi 2005 yılında başladığı tenis hakemliği kariyerine şuan White Badge Kule hakemi brövesi ile devam ettiğini ve hedefinin daha üst brövelere hak kazanmak olduğunu, gençlerimizin hayal etmesinin onlara verilebilecek en iyi motivasyon kaynağı olduğunu ve hayal etmeyi asla bırakmamaları gerektiğini, Bolu Karaçayır Tenis kortlarından Wimbledon’a uzanan bu yolculuğun bir hayal olduğunu ama şimdi gerçekleşeceğini belirtti. Aynı zamanda İzzet Baysal Vakfı Bursu almış ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden mezun olmuş bir Bolu’lu olarak memleketine ve  İzzet Baysal Vakfı'na layık olmaktan onur duyduğunu sözlerine ekledi.

         Tarihteki en eski turnuvalardan biri olan Wimbledon 1877'den beri düzenleniyor. Birçoklarınca en prestijli Grand Slam turnuvası olarak kabul ediliyor ve İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenleniyor. Genel olarak her yıl haziran sonunda başlayıp temmuz sonunda sona eriyor. Çim zeminde oynanan maçlar, oturma düzeni ve turnuvaya özel radyo yayını gibi özenli ve kendine has bir turnuva olmasıyla biliniyor. 2018 Temmuz ayında düzenlenen Wimbledon'ı kadınlarda Alman tenisçi Angelique Kerber, erkeklerde ise  Sırp tenisçi Novak Djokovic kazanmıştı.

  -- 

  • İBRAHİM ÖZDEMİR17 Nisan 2019 . 18:06

   BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak