Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Kerli ferli adamlar hazine ararken yakalandı

Kerli ferli adamlar hazine ararken yakalandı
  17 Nisan 2019

  Türkiye’de çok önemli makam ve mevki sahibi oldukları belirtilen isimler, Bolu Mudurnu Karayolu üzerindeki Güney Felakettin Köyü’nde define ararken yakalandı. 

        Kerli ferli adamlar hazine ararken yakalandı
        Aralarında Ankara'da görevli üst düzey bakanlık görevlisi, üst düzey askeri ve emniyet teşkilatı görevlilerinin de olduğu 14 kişi Güney Felakettin Köyü’nde define ararken suçüstü yakalandı. 2 TIR'la getirdikleri paletli kepçelerle kaçak define kazısı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 14 şüpheliden 5'i tutuklandı. Gözaltına alınan şahısların arasında, Ankara'da görevli üst düzey bakanlık görevlisi, üst düzey askeri ve emniyet teşkilatı görevlilerinin de olduğu belirtildi. Define operasyonunda tutuklanan 5 kişi arasında Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin, Ankara Jandarma İstihbarat Komutanlığı'nda görevli Albay Kadri Yörür'ün de bulunduğu öğrenildi. Tutuklanan diğer kişilerin ise Hasan Karagöz, Faruk Erol ve Hasan Sezer Çelebi olduğu belirtildi.

         Edinilen bilgiye göre, Bolu İl Jandarma Komutanlığı ekipleri yaptıkları istihbarat çalışması sonucu, Bolu Mudurnu Karayolu üzerinde Tepe Karakolu Mevkii'nde ki Bolu'ya bağlı Güney Felakettin Köyü'nde kaçak kazı yapıldığı bilgisine ulaştı. Jandarma ekipleri, bölgeye operasyon düzenledi. Operasyonda, 2 TIR üzerinde getirdikleri iş paletli kepçelerle kaçak define kazısı yapan 14 şüpheli suçüstü yakalandı. 

         5 kişi tutuklandı
          Şüpheliler Bolu İl Jandarma Komutanlığı'na getirildi. Kazıda kullanıldığı tespit edilen iş makineleri ve TIR'lar ile çeşitli malzemelere el konuldu. Jandarma Komutanlığı'ndaki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 6'sı savcılık işlemlerinin ardından serbest bırakılırken, H.S.Ç, K.Y, M.K, F.E, H.A.K, H.K, H.K. ve S.Ö. tutuklanma talebi ile mahkemeye sevk edildi.

         Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Metin Keskin, Ankara Jandarma İstihbarat Komutanlığı'nda görevli Albay Kadri Yörür, Hasan Karagöz, Faruk Erol ve Hasan Sezer Çelebi tutuklandı.
   

  • cemo17 Nisan 2019 . 14:43

   İnanamıyorum Yani devletin Kaçakçılıkla Mücadele Kanunları Kapsamında Kolluk görevlilerinde en üst makamlarda görev almış insanların açık açık alanen kazı yapması demek ki orada bir HAZİNE'nin olduğunun bilindiği anlaşılmaktadır. Hal Böyle olunca devletimiz o bölgede izin vermelidir Hem Bu tür kazılar Neden suç sayılıyor bu kanunu değiştirmek lazım Köylerde Yaşayan insanların işi gücü hasat dönemi sonunda bu tür sohbetler Nereye ne zaman köye gid
  • Malkoçoğlu17 Nisan 2019 . 14:35

   İş makineleri de devlet malı çıkarsa şaşmayalım

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak