Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Belediye’yi hortumlayan basıncılar da ayyuka çıkarılacak mı?

Belediye’yi hortumlayan basıncılar da ayyuka çıkarılacak mı?
  15 Nisan 2019

  Belediye’deki yolsuzlukları, kayıp ve kaçakları ortaya çıkarmak için kiralık araçlardan ve bankamatik çalışanlarından başlayan Başkan Tanju Özcan’ı destekliyoruz. Ancak samimiyetine inanmamız için, Bolu Belediyesi’nden 15 yıl boyunca, her yıl milyonlarca lira hortumlayan havuz medyasına ne kadar paralar aktarıldığını da ortaya çıkarmasını, dört gözle bekliyoruz. 

          Belediye’yi hortumlayan basıncılar da ayyuka çıkarılacak mı?

          Belediye’deki yolsuzlukları, kayıp ve kaçakları ortaya çıkarmak için kiralık araçlardan ve bankamatik çalışanlarından başlayan Başkan Tanju Özcan’ı destekliyoruz. Ancak samimiyetine inanmamız için, Bolu Belediyesi’nden 15 yıl boyunca, her yıl milyonlarca lira hortumlayan havuz medyasına ne kadar paralar aktarıldığını da ortaya çıkarmasını, dört gözle bekliyoruz.   

           Görevi devraldığı günden bu yana eski Başkan Alaaddin Yılmaz aleyhinde hiç söz etmeyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin Nisan ayı 2’nci birleşiminde tasarruf tedbirleri kapsamında 49 adet kiralık aracın önemli bir kısmını geri iade edeceklerini açıklayarak, “Maalesef, tahminimden daha çok kurumsal anlamda sıkıntılı bir Belediye teslim aldığımızı görüyorum. Denetim sıkıntılı. İsraf ciddi boyutta. Kiralık araçlar konusunda bir örnek vereceğim; 49 kiralık aracımız var. Bunun 30 tanesi de binek araç, kiralık. Bunlar dışında Belediyemiz’in de çok sayıda binek aracı var. Bu binek araçlarımızın bir kısmının kimin kullandığını biliyoruz ama diğer kısmının kimin kullandığını bilemiyoruz. Bu araçlarımızın önemli bir kısmını iade edeceğiz. Sadece bunların 20 tanesinin iade edilmesi net bir şekilde 1,5 milyon liranın üzerinde bir yıllık tasarruf demek. Kimseyi itham altında bırakmak için söylemiyorum, bunu yapanlar var fazlasıyla. Araç tanıma sistemini sökeceksiniz, o araçla kim gitmiş, ne kadar akaryakıt almış, ne kadar ceza yemiş bunu da bilemeyeceksiniz. Geçen yıl 30 bin lira ceza ödemişiz Belediye bütçesinden kiralık araçlar ile ilgili. Yazık günah değil mi? Hangi aracın ne kadar akaryakıt kullandığı, kaç kilometre yaptığı belli bile değil. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını arıyorsak bunlara dikkat etmeliyiz. Ayrıca bu araçların hiçbirinde belediye amblemi, ‘Resmi hizmete mahsustur’ ibaresi yok” demişti.

         Ardından Sözcü Gazetesi’nde yaptığı söyleşide; “Durum, tahmin ettiğimden daha kötü. 5-6 gün geçti. Sürekli istiyorum resmi yazı ile, belediyenin borçlarını hâlâ çıkartabilmiş değilim. Bazı müteahhitlere “Seçim sonrası hak edişlerinizi düzenleyin” demişler, her gün borç artıyor. Bolu Belediyesi’nin kiralık araç sayısını tespit edemedim. Dün gelen yazıyla 46 idi, bugün 49’a çıkmış” diyerek, belediyede çalışıyor görünüp sadece bankamatikten maaş alanları ifade etmişti.

        Özcan, AKP Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler’le ilgili herkesi hayrete düşüren açıklamasında ise; “İçişleri Bakanlığı’ndan müfettiş talep ettim. Bağımsız bir denetim firmasına da bütün hesapları kontrol ettireceğiz. Bankamatik memurları var. Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı mesela, ben hangi birimde çalıştığını bir türlü öğrenemedim. Ama her ay maaş ödeniyor. Bunlara izin vermeyeceğiz. CHP Kadın Kolları Başkanı da olsa fark etmez, yanlış işler bunlar.”

        Tanju Özcan’ın samimiyetine inanmak istiyoruz!

        BolununSesi Gazetesi olarak bütün okurlarımızın bildiği gibi; 15 yıllık Alaaddin Yılmaz döneminde yapılan yanlışları bildiğimiz ve bunları sürekli yazarak gündeme taşıdığımız ve dolayısıyla muhalif olduğumuz için, akla hayale gelmeyecek zulümlere göğüs germek zorunda kaldık.

       Ancak YALAKA ve YANDAŞ dediğimiz basın organları, Alaaddin ağabeyleri sayesinde 15 yıldan beri Bolu Belediyesi’nin kasasını her yıl ortalama 1,5 milyon lira olmak üzere, bugüne kadar en az 20-25 milyon lira hortumladılar. Yapılan ilk araştırmaların sonuçlarından aldığımız duyumlara göre, bu şekilde Belediye’nin kasasından başka birçok lüzumsuz yerlere yapılan 200 milyonluk bir harcama olduğu ifade ediliyor.

         Tanju Özcan’dan öncelikle bu hortumcu basının Belediye’yi ne kadar hortumladığını kalem kalem ortaya çıkarmasını bekliyoruz.

         YANDAŞ ve YALAKA basından başlayarak, Belediye’deki bütün pislikleri tek tek ortaya çıkarması halinde, açık yüreklilikle, karşılık beklemeden, kendisinin destekçisi olacağımıza söz veriyoruz.         

  • engin18 Nisan 2019 . 20:44

   s plaka için aldığın paraları nereye harcadınız.alattin yılmaz ve ekibi münübüs esnafını rezil kepaze ettiniz.zehir zıkkım haramolsun
  • bolu18 Nisan 2019 . 17:07

   valla kardeşim biz boluda neler gördük Kuran-ı Kerim kıtabına el bastırılanmı aramassın şimdi onlar maduru oynayıp gezerken tanjucu olmaları gayet normal allahattın başkabn zamanında personel müdürü gibi davranan gazeteciler vardı bakarsan gazeteci tarafsız bi bakarsın eşleri belediyede işe girmiş bidaha bakarsın akrabaları garibanda işkurda 6 aylık iş için birbiriyle yarışsın neyse deşmeyin yarayı kanamsın..
  • muhittine 17 Nisan 2019 . 14:55

   boş boş konuşma muhittin.bu milletin yandaş ve yalakalara peşkeş çekecek 1 kuruşu yok. Yıllarca nasıl hortumlandığımızı görmemek için kör, anlamamak için kafatasının içinin boş olması lazım.Kimsenin milliyetçiliğini sorgulayacak haddin-iz yok.Hele ki halk başkanınının milliyetçiliğinden adaletinden ve Bolu sevgisinden şüphe etmediği için bu makamda.
  • Malkoçoğlu17 Nisan 2019 . 14:45

   Siz önce sinsice Belediyenin sözde ihalelerini alan tım söylemez Bülent O'ın faturalarını irdeleyin. Belediyede nasıl bir ekip ve düzen kurulduğunu görün.
  • BOLU SEVDALISI16 Nisan 2019 . 15:02

   KARACASU BELEDİYE BAŞKANININ ALTINDAKİ SİVİL PİLAKALI BEYAZ MAKAM ARACI DA BOLU BELEDİYESİNİN KİRALIK ARAÇLARIN DAN TAHMİN EDİYORUM SAYGILARIMLA DEVLETİMİ SEVDİĞİM İÇİN YAZIYORUM
  • Hukuk...a16 Nisan 2019 . 15:00

   Allaadin Yılmaz Merkez Tv ye yaptığı röportajında bizim yaptığımız işler %70 hukuksuz işler hukukçu bir insan bunu yapamaz korkar eğer bizim düzenle devam ederse başarılı olur demiş? Ne diyorsunuz Bu röportaja?
  • Taner EHİL16 Nisan 2019 . 12:10

   Sol basın, Sözcü Cumhuriyet gazeteleri filan diye milleti bölen Muttin vs okurlar; ne olacaktı peki, Akit, Yeni Şafak, Türkiye, Sabah, akşam, Milliyet vs olsaydı hoşuna giderdi tabii.. Tarafsız basın mı bıraktınız ülkede.. İzletirdiğiniz Penguenci medyadan bıktı bu millet artık.. Gerçekleri öğreneceği basını takip ediyor artık.. Daha çok ararsınız siz o eski 15 yıldır beslediğiniz yandaş basını..!!!!
  • Hukuk16 Nisan 2019 . 11:20

   Başkan bir hukukçu olarak elinde bilgi belge göstermeden sol basında şov amaçlı konuşuyor.Belkide yalan iftira atarak kendisini eleştirecek herkesi sindirmeye çalışıyor.Attığı iftira ve yalanların birgün hesabını vereceğini unutmamalı.Ben hukukçuyum diye kibirle ortaya çıkıp hukuksuz işler iftiralar atmaya devam etsin bakalım.Yurdumuzda vatanını milletini seven milli manevi değerlere bağlı şov yapmayan hukukçularımızda var.
  • Muhittin16 Nisan 2019 . 09:22

   Havuz medyası diye ağlayanlar, bugün Havadis, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerini masalarının üzerine koyarak gelen misafirleri ile poz veriyorlar. Bunlardan tarafsızlık beklemek gece karanlığında fenersiz yürümeye benzer. Herkes kendine ve çevresine rantiye sağlama derdinde. Milleti düşünen kimse maalesef yoktur.
  • numan16 Nisan 2019 . 01:45

   Haber başlığınız süper,lâkin türbinlere oynuyor Bolu beyi eften püften işlerle reklam yapıyor.Madem yolsuzluk var git üstüne çağır müfettiş..Şu heykele bak, sağda solda icat edilen büfe, işletmelere bak, ihalelere bak..Mercedes aynı mercedes...şoför değişti..Yazık Bolu ya...bu dönem reklamlarla dolu vasat bir dönem olacağa benziyor.
  • kul hakkı 16 Nisan 2019 . 00:53

   Başkan büyük işlerle uğraşamaz o ancak birkaç işçiyi korkutup yerine sırada bekleyenleri almak için uğraşır.Büyük işler basınla uğraşmak onu aşar ki belli basına kendiside yardım eder kendi açık ve yanlışlarını saklaması gerek.
  • haluk16 Nisan 2019 . 00:01

   Yahu öyle dönek insanlar var inanamıyorum ha bu başkanda olmayacakmı olucak hiç çaresi yok
  • tarçın15 Nisan 2019 . 23:59

   ÜÇ DÖNEM ALLATİN BEYİN PEŞİNDE GEZİP TANJU BEYİN KAZANACAĞINI ANLAYIP SAF DEYİŞDİREN GAZETECİLERİ SİZ AÇIKLAMAZSANIZ BEN AÇIKLARIM DÖNEKLER ZAMANI GELİNCE SİZİDE SATARLAR TANJU BEY UYARMASI BENDEN
  • Atilla bey15 Nisan 2019 . 23:09

   B. Velioğlu adındaki sözde gazeteci araştırılsın, Alahattin Yılmaz sayesinde gazeteci oldular yoksa bilet bile satamazdı. Sn Alahattin Çakıcının adamları haddini bildirdi ama halen daha sokak sokak göğsünü gere gere geziyor arkadaş
  • İsmail Çiloğlu15 Nisan 2019 . 22:13

   Bu işin takipçisi olalım.Esnaftan ürün alıp ödemeyen.Ballı börekli ihaleler alanlarıda ortaya çıkarsın başkan.
  • Özgür Nabi 15 Nisan 2019 . 21:27

   Ha ha sen öyle san kardeş yandaş. medyadan bir an kopamaz çünkü takım aynı forma aynı devam... Revaçta ne var? bankamatik memurları bul bir bankamtik memuru reklam ol... Revaçta ne var kiralık araba... Bul alaaddinin arabalarını reklam ol. Fors binbeşyüz. Birde ceviz kabuğunu doldurmayan bir kaç il daha bul... Çıktın mı İsmail küçükkaya ya... Hey yavri sen ilk önce alaaddinin mersedesinden işe başlasana
  • Taner EHİL15 Nisan 2019 . 20:55

   Tüm bu haksız ve kayıtdışı harcamalar açıklansın, sorumlular ve imza sahipleri ile ilgili daire amirleri kimdir kamuoyu aydınlatılsın.. Halkın alınteri parasının hesabı kanunlar önünde ortaya konulmalıdır..!!!
  • FERUDUN BAYSEÇ15 Nisan 2019 . 19:10

   FATURALAR YANGINDA KÜL OLMUŞSA, İSİMLERİ BELLİ, GASTECİ GENÇLERİN HORTUMLADIKLARI PARALARIN BELGELERİNE NASIL ULAŞILACAK?.
  • GOCABOLULU15 Nisan 2019 . 18:57

   Son 5 yılda belediyeye kim ne kadar fatura kesmiş? Buradan belli olur. En sıkı Alaaddinciler şimdi Tanju'nun etrafında halka gibi... Gırtlak boyu yalakalık!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak