Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Köroğlu Ortaokulu'ndan sanat şöleni

Köroğlu Ortaokulu'ndan sanat şöleni
  9 Nisan 2019

  KÖROĞLU ORTAOKULUNDAN SANAT ŞÖLENİ Köroğlu Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri ...

  Köroğlu Ortaokulu'ndan sanat şöleni

          KÖROĞLU ORTAOKULUNDAN SANAT ŞÖLENİ

  Köroğlu Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri şiirin, müziğin, görsel sanatların ve teknoloji tasarım çalışmalarının iç içe olduğu bir sanat etkinliği düzenledi. Etkinliğe Bolu Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, müdür yardımcısı İbrahim Kunuk, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonu’nda Köroğlu Ortaokulu Türkçe öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı ‘Sevgiye Yolculuk’ adlı şiir dinletisiyle başlayan etkinlikte öğrenciler canlı enstrümantal müzik eşliğinde şiirlerini okuyarak katılımcıların gönüllerine dokundular. Canlı müziğin ardından şiir dinletisi Bolu’nun simgesi olan Köroğlu şiirinin ve türküsünün tiyatral sunumu, 45 öğrenciden oluşan okul korosunun Türk Halk Müziği eserlerini seslendirmesiyle devam eden programda davetliler özel eğitim öğrencileriyle oluşturulan ve büyük ilgi gören ritim grubunun sahne almasıyla doya doya müziğin keyfini yaşadılar. 

  Müzik ve Şiir programının ardından Köroğlu Ortaokulunun Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı sanat sergisinin açılışı yapıldı. Sergide sunulan tablolar ve eserler büyük beğeni topladı. 200 tuval üzerine akrilik boya çalışmaları, taç tasarımları, taç boyama çalışmaları, makarnalı kutu çalışmaları ve pullu çalışmalar Bolu Kültür Merkezi Sanat Galerisini süsledi. Ayrıca Teknoloji Tasarım öğretmenlerinin ve öğrencilerinin hazırladığı mimari tasarımlar, geri dönüşüm kutuları ve tabloları, kâğıt tabak üzerine çizgi ve çini çalışmaları, ebru ve tezhip çalışmaları, akrilik akıtma çalışmaları ve serbest çalışmalar ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

  Sergiyi gezen Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Köroğlu Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı eserleri inceleyerek etkinliklerde emeği geçenleri tebrik etti.

  • Habib DOĞRU10 Nisan 2019 . 13:14

   Çocuklarımızı bu tür çalışmalara yönelterek içlerindeki güzellikleri dışa vurmalarını sağlamalı, yaratıcı yönlerini geliştirmeliyiz.. Güzel bir etkinlik ve gezilmesi gereken bir sergi olmuş.. Emeği gecenleri ve Köroğlu Ortaokulu öğrencilerini kutluyoruz..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak