Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mahalleli yolu geri istiyor !

Mahalleli yolu geri istiyor !
  7 Nisan 2019

  Kültür Mahallesi halkı, Bolu Belediyesi’nin yolu parsele dönüştürerek satmasına ve buraya inşaata başlanmasına karşı ayaklanarak tepki gösterdi.

  Mahalleli yolu geri istiyor !Mahalleli yolu geri istiyor !

          Mahalleli yolu geri istiyor !
           Kültür Mahallesi halkı, Bolu Belediyesi’nin yolu parsele dönüştürerek satmasına ve buraya inşaata başlanmasına karşı ayaklanarak tepki gösterdi. Yol iken ihaleye çıkartılarak satılan 858 M2 arsaya inşaat başlayınca ancak uyanan  mahalle halkı, burada toplanarak tepkilerini ortaya koydu. Satılan yolun geri alınmasını ve burasının yol olarak kalmasını isteyen vatandaşlar, olay yerinde basın toplantısı düzenledi. 
            Tanju Özcan gelmedi 
            Vatandaşlar düzenledikleri basın toplantısında Bolu Belediyesi’nin imar planında yolu arsaya döndürerek satmasının çok büyük bir yanlış olduğunu belirttiler. Yeni seçilen Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı da bu olaya çözüm bulması için çağırdıklarını ancak Özcan’ın gelmediğini ifade eden vatandaşlar; “Alaaddin Yılmaz’ın yolu yolu satarak çok büyük bir yanlışa imza atmış olabilir. Ancak yeni seçilen Tanju Özcan’ın Bolu Belediyesi’ni bu yanlışından döndürmesi gerekir. Biz kendisini Bolu’yu bu ve bunun gibi yanlışlardan kurtarması için seçtik. Bu yanlışı düzelteceğine dair bize söz vermesi için de kendisini buraya davet etmiştik ama gelmediler. ” Diyerek bu yanlış uygulamanın bir an önce düzeltilmesini istediler. 

          Bolu merkez Kültür Mahallesi Necdet Gören Caddesi ile Pınar Sokak'ın birleştiği noktada yer alan ve ortasında ağaçların bulunduğu yol Belediye'nin mülkiyetinde ve yıllardır şehir içi ulaşımında kullanılmakta iken ihaleye çıkartılarak satıldığını ve burayı alan müteahhidin inşaata başladığını BolununSesi Gazetesi olarak sadece biz haber yapmıştık.

          Konuyla ilgili haberlerimiz;

         4 Nisan tarihli haberimiz; 
         Alaaddin Yılmaz'dan yine bir giderayak golü!

          Alaaddin Başkan gider ayak Bolu'ya yine bir gol daha atarak yapacağını yaptı. Yolun ortasında yıllardır duran ağaçlar kesilerek iş makineleri ile başka yere taşındı. Bütün bunlar Mahalle halkının gözüne baka baka cereyan edince, vatandaşlar ister istemez veryansın etti.   

         Bolu Belediyesi’nde yeni başkan henüz görevi bile teslim almadan, pis kokular Belediye Meydanı’nı sardı bile… Hem AKP’den hem de CHP’den beslenen yalaka basından böyle haberleri yayınlayacak diye beklemeyin sakın!

           Bolu merkez Kültür Mahallesi Necdet Gören Caddesi ile Pınar Sokak'ın birleştiği noktada yer alan ve ortasında ağaçların bulunduğu yol belediye'nin mülkiyetinde olup, yıllardır şehir içi ulaşımında kullanılmakta idi. Yolun altından şehrin altyapısının geçmiş olması ve de uzun yıllardır yol olarak kullanılmasından dolayı, söz konusu parsel belediye mülkiyeti olsa dahi üçüncü bir kişiye satışı imar planına göre mümkün değildi. Fakat gider ayak imar planında değişiklik yapılarak ve de yolun altında yer alan altyapı yolun diğer tarafına, 2 yıllık Meslek Yüksek Okulu'nun duvarına doğru alınarak, söz konusu yol müteahhit firmaya bedel karşılığı satılarak, yolun tam da ortasına inşaat hafriyat çalışması başlatılmıştır. Seçim sonrası müteahhit firmanın hemen ilk iş hafriyat çalışmasına başlaması da çok manidardır. Beşkavaklar mahallesindeki Sedaş'tan Kültür Mahallesi'ne kadar uzanan Necdet Gören Caddesi'nde yolun hem sağ hem de sol tarafında bulunan tüm binalar, belli bir çizgide gelir iken, şimdi yolun tam da ortasına bina inşaatı başlamıştır. Alaaddin Başkan gider ayak yine Bolu'ya bir gol daha atarak yapacağını yaptı. Yolun ortasında yıllardır duran ağaçlar kesilerek makinalar ile başka yere taşındı. Bütün bunlar Mahalle halkının gözüne baka baka cereyan edince, vatandaşlar veryansın etti.   
   

         7 Nisan tarihli haberimiz; 
        Bolu Belediyesi’nde rezaletin ilk perdesi !

          Bolu Belediyesi’nde yeni başkan henüz görevi bile teslim almadan, pis kokular Belediye Meydanı’nı sardı bile…
           Hem AKP’den hem de CHP’den beslenen yalaka basından böyle haberleri yayınlayacak diye beklemeyin sakın! 
          Dünkü “Alaaddin Yılmaz'dan yine bir giderayak golü!” başlıklı haberimizde Bolu Belediyesi’nin Kültür Mahallesi’ndeki 867 metrekare yolu 1 milyon 100 bin liraya sattığını ortaya çıkarmıştık. 
          Haberin altına; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın bu olayı düzeltmesini isteyen onlarca yorum yazıldı. 
          Ve öğrenildi ki şu an Bolu Belediyesi’nin kasasında sadece 100 bin lira var. 
          Yolu satın alan vatandaşa parası geri ödenip bu inşaattan vazgeçirilmek istense bile, kasada para yok ki nereden vereceksin!
          Yani Bolu Belediyesi’nde yapılacak olan ilk pislik temizliğinin bedeli 1 milyon 100 bin lira, ama cepte sadece 100 bin lira var…!
          Gelin bu işi bir fıkra ile bitirelim; 
           Kadının biri Çırılçıplak koşup taksiye biner. Taksi şoförüne falanca yere gidelim der. Taksici tamam der sürer arabasını. Yolda giderlerken şoför ikide bir dikiz aynasından kadına bakar. Buna sinirlenen kadın:
         -Ne bakıyorsun sen hayatında çıplak kadın görmedin mi?
           Şoför kadına bakar ve şöyle der :
           “Yok abla ondan değil ben parayı nerenden çıkaracaksın onu merak ediyorum”

  • ASIM12 Nisan 2019 . 14:49

   AAAAAH ALADDİN EFENDİ BUNDAN SONRA YASTIGA KAFANI KOYUP YATTIGINDA UYUMADAN ÖNCE HEP BU YOLU NASIL SATTIGIN GELECEK AKLINA, İSTESENDE BU MİLLETE PARAN PULUN ELİNDE OLSADA ÖDEYEMEYECEKSİN
  • GARİP12 Nisan 2019 . 14:37

   EY GAFİLLER BU MEMLEKETTE BÖYLE YİYİT GAZETECİLER VARKEN SİZ BU PİS İŞLERİ SAKLAYAMAZSINIZ TANJU BEY BİZLERE GÖRE BU GAZETECİLERE O TEMELİN ÖNÜDE ONUR ÖDÜLÜ VERMENİZ LAZIM AT ÖLÜR İZİ KALIR YİYİT ÖLÜR NAMI KALIR.... ATI OLAN ÜSKÜDARI GEÇERDE AHI ALAN SIRATI GEÇEMEZ GAZETECİ KARDEŞİM SİZ HİÇ ÜZÜLMEYİN
  • bolu 10 Nisan 2019 . 21:27

   Beyler Bu insanlar aptal deyil okulun duvarının dibindeki kaldırım taşlarını sökerek bu yol geri gelmez siz bu açılan çukuru doldurun bu yolu eski yerine alın TANJU BEY, YOKSA ALADDİN BEYİN KAZDIGI ÇUKURU TASDİK ETMİŞ OLURSUNUZ TANJU BEY BU İNSANLAR HERŞEYİ GÖRÜR
  • hakan9 Nisan 2019 . 10:21

   Boluda duyarlı İNSANLAR görevini yaptı, Duyarlı BASIN görevini yaptı, şimdi icra makamında sayın tanju bey buradaki oldu bittite göz yummazsanız Bu insanlar bugün nasıl sizi baş tacı yaptıysa gelecekte bu işin nasıl sonuçlandıgını UNUTMAYACAKTIR
  • cavit kara 8 Nisan 2019 . 13:34

   Bu yolu alanda satanda bir o kadar suçludur iki kilo elma bile alsan altına üstüne bakıyorsun. beyler ifadelerinde buranın yol oldugunu bilmiyorlarmış. yazıklar olsun Para birgün gelir ya çogalır yada biter ama bu kara lekeden dönmezseniz sizin hep boynunuzda asılı kalacaktır ve bu mahallelinin ahı size yeter
  • ahmet Güler 8 Nisan 2019 . 13:23

   Satılan yol babanızdan dedenizden miras mı kaldı, Burası vakıf malıdır EY BİRE GAFİLLER Alanlarda, satanlarda, buna göz yumanlar sebep olanlar bunlarda dahil buradan aldıgınız paralarda yetim çocukların sübyanların hakları var. Allahım HEPİNİZİN HEPİNİZDEN dünyada çıkarsın ahirette,de sualiniz veremeyenlerden eylesin
  • Anonim8 Nisan 2019 . 10:53

   Hisar taksinin oradaki gazeteciler cemiyetinin oldugu yerde gider ayak satilanlar arasinda diye duyum aldim. Orasida yola kadar uzanacak insaat yapilacak diyorlar.
  • Harbici8 Nisan 2019 . 09:06

   Ne garip !!!! Tanju bey böyle protesto eylemlerini kaçırmazdi. Ama artık taraf değişti. İcra makamına geçti. Söylediği her söz bağlayıcı olacaktır.
  • Niyazi8 Nisan 2019 . 08:54

   Haydi bakalım tanju bey, görelim seni, Acaba abant yolundaki otel ruhsatı için eski işlere karışmama gibi bir taahhüdünüz mü var, göreceğiz.
  • numan8 Nisan 2019 . 00:57

   Yeni başkanın belediyenin eski işlerini kurcalamayacağını, eskinin etlisine sütlüsüne karişmayacağını hep birlikte göreceğiz heveslenmeyin çok şey değişmeyecek bu arsa olayı gibi seçime yakın olaylar alınmış garantilere işarettir
  • Bolu 147 Nisan 2019 . 20:33

   Meshur bir soz vardir bekara es bosamak kolay diye bu arsayi kim satmis neden satmis niye satmis neyin karsiligi satmis bunlari biliyormusunuz tanju ozcan cuma gunu devir teslim aldi belediyeyi ve nerde ne var arastirmasini yapiyor . kendisi bir avukat hukuk cercevsinde ne yapilabilir bununda arastirmasini mutlaka yapiyordur esas yapılması gereken bu arsayi satana sormaktır
  • sabahattin akbay7 Nisan 2019 . 17:43

   Yolun gasbedildiğini görmesem ,kesinlikle inanmazdım.Tanju başkanın işi hakikaten zor.ancak,tek şansı,meclis çoğunluğuna sahip olması.Bu garabet,BEN YAPTIM OLDUnun ,emsali az bulunur örneği,anıtı olmuş.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak