Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Kardiyolog ve hemşire kalp krizine anında müdahale etti

Kardiyolog ve hemşire kalp krizine anında müdahale etti
  31 Mart 2019

  Doktor kalp masajı yaparak Aydın Kalaycı'nın duran kalbini yeniden çalıştırmayı başarırken, ilk yardım bilgisi olan diğer bir kişi de doktorun talimatıyla hastaya suni teneffüs yaptı.

           Orhangazi Ortaokulu'nda oy kullanmaya gelen Kardiyolog Doktor ve bir Hemşire o anda kalp krizi geçiren vatandaşa anında müdahale ederek hayatını kurtardı.  

           Bugün öğleden sonra Alpağut Mahallesi'ndeki Orhangazi Ortaokulu'nda devam eden seçimlerde muntar azası olarak sandık başında bulunan Aydın Kalaycıoğlu bir anda yere yığılarak kalp krizi geçirmeye başladı. Bu sırada okula oy kullanmaya gelen henüz ismini öğrenemediğimiz bir kardiyolog Doktor ile yine oy kullanmak için o anda orada bulunan bir ameliyat hemşiresi hastaya anında müdahale etmeye başladı. Doktor kalp masajı yaparak Aydın Kalaycıoğlu'nu duran kalbini yeniden çalıştırmayı başarırken, ilk yardım bilgisi olan diğer bir kişi de doktorun talimatıyla hastaya suni teneffüs yaptı. Tesadüfen orada bulunan Kariyolog Doktor, Hemşire ve üçüncü kişi Kalaycıoğlu'nu hayatta tutmayı başardı. Daha sonra olay yerine gelen 112 ekibi hastayı alarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne götürdü. Kalp krizi geçiren Kalaycıoğlu'nun büyük bir şans eseri orada bulunan doktor ve hemşire sayesinde hayatta kaldığı ve sağlık durumumun iyi olduğu öğrenildi.   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak