Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Çakmaklar Ormanı’nda yüzlerce ağaç neden kesildi?

Çakmaklar Ormanı’nda yüzlerce ağaç neden kesildi?
  17 Mart 2019

  “Ormanda yüzlerce ağaç kesildi. Halen kesimler devam ediyor. Orman idaresini arıyoruz ağaçlar neden kesiliyor diye kimseden bir cevap alamıyoruz. Umarız bu kadar ağacın kesilmesinin haklı bir nedeni vardır”

        Çakmaklar Ormanı’nda yüzlerce ağaç neden kesildi?
          Çakmaklar Çamlığı’nın üst tarafındaki çam ormanında yüzlerce ağacın kesilmesi ve halen kesimlerin devam etmesine vatandaşlar tepki gösterdi. Ağaçların neden kesildiğine bir anlam veremeyen vatandaşlar; “Ormanda yüzlerce ağaç kesildi. Halen kesimler devam ediyor. Orman idaresini arıyoruz ağaçlar neden kesiliyor diye kimseden bir cevap alamıyoruz. Umarız bu kadar ağacın kesilmesinin haklı bir nedeni vardır” diye tepki gösterdiler.   
   

  • Gerçekleracıdır22 Mart 2019 . 17:21

   Herkes haklı olarak tepkisini göstermiş. Tamamda neden hiçbir Allah'ın kulu yıllardır Çaygökpınar Köyünün üst tarafında Bolunun Güneyine bakan kısımda asfalt malzemesi çıkarılan alanda yapılan orman talanını dile getirmiyor. Hiç kimseden tık ses yok. Dağın yarısı gitti neredeyse Sebenle aramızdaki dağ ortadan ikiye yarılacak. Yüzbinlerce ağaç kesildi ve kesilmeye devam ediliyor.
  • HACCİ21 Mart 2019 . 12:38

   BIRAKIN BU İŞLERİ ALADAĞLAR BÖLGESİNDE ORMAN KALMADI SEYRELTMEYMİŞ GOOGLE MAPSTEN BAKIN GÖRÜN YEDİLER ORMANLARI YEDİLERRRRRRRRRRRR
  • köylü19 Mart 2019 . 09:39

   Her yıl aynı bölgede seyrekleştirmenin ve terçihen yola yakın alanların şeçilme amacı ne kadar mantıklıdır?Hemde kış sezonunda?
  • Samet18 Mart 2019 . 19:56

   Olumsuz haber yapan kişiler gerçekten çok ilgisiz. Bolu'da ve diğer illerde her gün herhangi bir yerde kesimler devam ediyor zaten . Amaçlardan biri, orman devletin serveti olduğu için ticariye dönüştürüyor. Ama asıl amaç ormanların yenilenmesi. Bu şekil seyrekleştirmeler ağaçların iç içe geçmiş, yürünemez, ve herhangi bir doğal afette ulaşmak ve geçmenin mümkün olmayacağı yerlerde oluyor. Tüm kesilecek ağaçlar çapına ve durjmuna bakılıp işaretleniyo
  • hasan18 Mart 2019 . 13:16

   çokkk para lazım .
  • şevket sadık çatladı18 Mart 2019 . 08:47

   ormanın içine açılmakta olan yollar bu işin devam edeçeği yönünde-orman işletmesi önçeşi koruçu tutularak korunmaya çalışılan bu alan şimdi her yıl talan ediliyor-80 ila 100 yıl önce sellerin olduğu söylenilen bu alan yine eski halinemi getirilmek isteniyor??
  • At Yaylası18 Mart 2019 . 08:36

   Aynısını At Yaylası merasına da yapmışlar. Hayvanların otladığı alanlar büyük zarar görmüş.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Koltukları Cafe Sandalyeleri Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak