Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bolu’da örnek yatırım tesisi ilk buzağısını verdi

Bolu’da örnek yatırım tesisi ilk buzağısını verdi
  22 Şubat 2019

  Bolu’da örnek yatırım tesisi ilk buzağısını verdi Kırsal Kalkınma ...

        Bolu’da örnek yatırım tesisi ilk buzağısını verdi 

         Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım Programı kapsamında Merkez Hamzabey Köyünde yapılmakta olan Hayrettin ÖZTÜRK'e ait “100 Başlık Etçi Irk Damızlık Sığır Yetiştiriciliği Projesi” , Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet MURAT, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hasan ŞEN, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Faruk AKYÜREK ve teknik personellerce ziyaret edildi. Projenin toplam maliyeti 747.000,00 TL olup Tarım ve Orman Bakanlığınca yatırımcıya ödenecek hibe miktarı 373.500,00 TL'dir.  

        Proje hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet MURAT;  

       "Damızlık besi sığırcılığı kapsamında yapılmakta olan modern ahırımız, hayvan refahına uygun olarak inşa edilmiş olup İlimiz için iyi bir örnek teşkil edecektir. Bu tür tesislerinin artması ülkemiz hayvancılığı için önem arz etmektedir. Ayrıca işletmemizde bir buzağımız doğmuştur. Bu buzağımız gibi bundan sonra da doğacak olan yavrular ilin damızlık ihtiyacına katkıda bulunacak, dolayısıyla bu projeden öncelikle işletme sahibinin fayda görmesinin yanında ülkemiz için de etçi sığır yetiştiriciliğine fayda sağlanacaktır. Bunun gibi projelerin böyle güzel örneklerle artacağını umuyorum” dedi. 

        Yatırımcıya, proje ve hayvan yetiştiriciliği konularında teknik bilgiler verildi. 

         Ayrıntılı bilgi, teknik destek, dilek, şikayet talep ve görüşleriniz için İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile irtibata geçebilirsiniz. 
   
   
   

  • Bolulu25 Şubat 2019 . 18:10

   Okan tura başarılar.
  • nebahay bilen24 Şubat 2019 . 00:13

   Batan köylü yorumunu yapan şahısa çiftçi ama zengin çifçi derken bilip bilmeden yorum yapmak kolay bizler alın terimizle bi yerlere geldik sizlere ne oluyor ?
  • Batan köylü23 Şubat 2019 . 13:47

   Bu projeden yararlanan çiftçi ama zengin çiftçi.Yine hükümetimizin zengine destek projelerinden bir tanesi... Küçük üretici ve esnaf kalmayıncaya kadar devammmm
  • Niyazi Güler23 Şubat 2019 . 08:53

   Maşallah. Çalışkan insan Hayrettin. Başarılı olacağına eminim. İnşallah örnek olur da başka yatırımcılar da heveslenir. Tebrik ediyorum.
  • hayrettin ?22 Şubat 2019 . 23:06

   bu hibeden yararlanan çiftçi midir acaba

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak