Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

İlaçlanan tavuk kümesinde 12 kişi zehirlendi

İlaçlanan tavuk kümesinde 12 kişi zehirlendi
  21 Şubat 2019

  Yeniçağa ilçemizdeki bir tavuk çiftliğinde yapılan ilaçlama çalışmasının ardından zehirlenerek rahatsızlanan 12 kişi hastaneye kaldırıldı.

        İlaçlanan tavuk kümesinde 12 kişi zehirlendi        

         Yeniçağa ilçemizdeki bir tavuk çiftliğinde yapılan ilaçlama çalışmasının ardından zehirlenerek rahatsızlanan 12 kişi hastaneye kaldırıldı. Bunlarla temas ederek etkilenen 14 sağlık personeli üzerinde de arındırma işlemi yapıldığı öğrenildi. 

        Edinilen bilgiye göre, Yeniçağa Şahnalar Köyü’ndeki bir kümeste yapılan  ilaçlama işleminin ardından çalışan işçilerin rahatsızlandığı ihbarı üzerine olay yerine sağlık, Afet ve Acil Durum (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) sevk edildi.

         İşçilerle temas kuran 12 sağlık personeli üzerinde arındırma işlemi yapıldı

         İşçiler, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde bulunan Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) ünitesine getirildi. Buradaki arındırma çalışmasından sonra hastanede tedavi altına alınan işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Bu arada, işçilerle temas kuran 12 sağlık personeli üzerinde de arındırma işlemi yapıldığı öğrenildi. Öte yandan işçilerin hangi maddeden etkilendiğinin belirlenmesi için AFAD ekipleri tarafından çalışma başlatıldığı belirtildi.

        "İlaçlamadan sonra bir zehirden etkilenme söz konusu"

         Yeniçağa Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, gazetecilere yaptığı açıklamada, ihbar doğrultusunda olay yerine çok sayıda AFAD, UMKE ve sağlık ekibinin sevk edildiğini söyledi.

         Kendilerine, söz konusu tavuk işletmesinde birkaç gün önce ilaçlama yapıldığı bilgisi verildiğini aktaran Bayraklı, “Bu ilaçlama çalışması neticesinde bir zehirden etkilenme söz konusu oldu. Bununla ilgili AFAD, UMKE ve sağlık ekiplerimiz olaya anında müdahil oldu. Bununla ilgili vatandaşlarımız doğrudan hastanelere iletildi. Şu anda hepsinin sağlık durumu iyi. Herhangi bir problem bulunmamakta” diye konuştu.

        Zehirlenenlerden etkilenen 112 çalışanlarının isimleri:

         Anılcan Aktaş, Metin Çınar, Rukiye Turhan, Kamile Güldemir, Özlem Uçar, İskender Kabadayı,  Atiye Akman, Hüseyin Dinç, Rıdvan Güler, Yaşar Çagındı, Vildan Atalay, Saadet Şenkavun, Aykut Oğuz, Emrecan Karakoç.

         Zehirlenen işçilerin isimleri; 

         Nurettin Çermik, Barış Doğan, Rıdvan Kan, Engin Öztürk, Sezer Yeşil, Yavuz Çan, Celal Erdoğan, Halil Yavuz, Aydın Aktürk, Sadullah Kabak, Çetin Yıldırım, Engin Baş

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak