Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Seçimin galibi şimdiden belli!

Seçimin galibi şimdiden belli!
  19 Şubat 2019

  Seçimin galibi şimdiden belli diyebiliriz.      Kim mi?       Tabi ki de Milliyetçiler…

      BolununSesi diyor ki; 
        Yerel yönetimler, siyasetçiler ve mensubu oldukları siyasi partiler için büyük önem arz ediyor. İktidara giden yolu, ya da iktidardan düşüşün yolu, yerel seçimlerdeki başarıdan geçiyor.  
         Önümüzdeki yerel seçimler bu açıdan bakıldığında, iktidar için de, muhalefet için de çok önemli. 31 Mart yerel seçimleri öncesi yapılan anketlerde muhalefetin adayının önde olduğu görülüyor. Seçime doğru ilimizde de taşlar yerine oturmaya başladı. Seçim ciddi taktik savaşlarına sahne olacak görünüyor. İlk taktik hamle Cumhur İttifakından geldi. 19 Şubat 2019 tarihinde MHP'nin adayını geri çektiğini görüyoruz. MHP'nin adayını çektiğini açıkladığı saatlerde, yerel basına Partilerin Belediye Meclis aday listeleri de düşmeye başlamıştı. Adayların başa baş seçime girdikleri seçimlerde; seçimin kazanılmasında belediye meclis üye listesindeki dengelerin önemi büyük. Bu açıdan bakıldığında her iki listenin de Milliyetçi ağırlık taşıdığı ortada. Hatta seçim sonuçlanınca belediye meclis listesinin 10-12 kişisinin milliyetçi kökenli isimlerden oluşacağı bir dağılım gerçekleşecek gibi. CHP listesini hazırlarken MHP’nin adayını çekeceğini tahmin ederek, bir liste hazırlamış gibi. Bıçak sırtında seçime gidilirken CHP'nin kendi parti içi dengelerinin göz ardı edildiği gibi bir izlenim var. AK Parti listesine gelince, liste hazırlanırken parti içi dengelerin ve ilimiz seçmen demografisinin dikkate alındığı görülmekte. Ancak AK Parti teşkilatlarının düşündüğünün aksine, MHP'nin adayını çekmesinin seçim sonucuna olumsuz etki edeceği gibi bir durum var. Özellikle daha önceden AK Parti’ye oy vermiş 18-40 yaş arası seçmenlerde, Ak Parti’ye bir ders verilmesi gerektiğine dair hakim bir görüş var. Böyle düşünen seçmenin en azından %60’ının MHP’ye yönlenebileceği durum ortadan kalktı. Bu seçmen grubunun belli bir kısmının CHP adayına yönlenmesi gibi bir risk de var. MHP’nin ilimizde ittifaka dahil olduğu yılbaşında belli olsa idi, seçimin Ak Parti adayı lehine sonuçlanacağı o zamandan söylenebilirdi. Ancak 19 Şubat'ta yapılan açıklamanın sanılanın aksine Ak Parti’ye fayda sağlaması zor görünüyor. 
        Seçimin galibi şimdiden belli diyebiliriz. 
        Kim mi? 
       Tabi ki de Milliyetçiler…

   

  • Çerkeşli23 Şubat 2019 . 17:11

   Madem seçimin galibi belli, söyler misin acaba... Neden hiçbir yönetim kadrosunda milliyetçi yok...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak