Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Büyüksu'nun akıbeti ne olacak?   

Büyüksu'nun akıbeti ne olacak?   
  14 Şubat 2019

  Büyüksu'da; balık tutacaktık! kenarında piknik yapıp yüzecektik! Çayımızı demleyip, mangal yapacaktık! Keşke hiç dokunmasaydınız da eski haliyle kalsaydı !

  Büyüksu'nun akıbeti ne olacak?   Büyüksu'nun akıbeti ne olacak?   

         Büyüksu'nun akıbeti ne olacak?   
         Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Büyüksu Deresi'yle ilgili büyük projeleri vardı. Yılmaz'ın projelerine göre Büyüksu'da; Balık tutacaktık! Kenarında piknik yapıp tertemiz suyunda yüzecektik! Çayımızı demleyip, mangal yapacaktık! bundan 6 sene önce yandaş basını 'Noter' olarak derenin kenarına götüren Yılmaz, Elindeki oltanın kancasına balıkçıdan aldığı Norveç Uskumrusu'nu takarak, Büyüksu'da balık yakalamış gibi poz vermişti. Ardından, 'kendi tuttuğu balıkları basın mensuplarına yedirdi' diye haber yapılması için mangalın başına geçerek balıkçıdan aldıkları balıkları yandaş basına yedirmişti.  
         BolununSesi yemedi!

         Başkan Aladdin Yılmaz'ın 15 yıldan bu yana Başkanlık görevi süresince Bolu Belediyesi'nin kasasından basına yedirdiği (eski parayla 15 trilyon lira), yeni parayla 15 milyon lira civarındaki paradan kuruş bile yememiş olan BolununSesi Gazetesi olarak, ne bu balık yemeğine davetli idik, dolayısıyla ne de sazanlık yaparak, kamuoyunu aldatmaya yönelik bu tür haberlere balıklama atlamadık.  
         
        Büyüksu şimdi eskisinden daha çirkin oldu!          

        Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın en büyük hayali olan Büyüksu Deresi Projesi, yüklenici firmanın alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle geçen sene çalışmaları durdurmuştu. Dolayısıyla burada yapılması düşünülen lokantalar, plajlar, dinlenme tesisleri ve kafeteryalar hayalden öteye gidemediği gibi, yarım bırakılan işler nedeniyle derenin eskisinden çok daha çirkin bir duruma getirildiğini belirten vatandaşlar; "Başkan'ın lafıyla Büyüksu'da; balık tutacaktık! kenarında piknik yapıp yüzecektik! Çayımızı demleyip, mangal yapacaktık! Keşke hiç dokunmasaydınız da eski haliyle kalsaydı !" diyerek, dere ve çevresinde tam bir çevre katliamı yapıldığını ve yarım bırakılan işler nedeniyle son derece çirkin bir görüntü oluştuğunu belirttiler.    

  • Basri18 Şubat 2019 . 14:28

   Büyüksu kenarına plaj yapacam diye kenarındaki 300 dönüm araziyi zorla kamulaştırdı.Köylü verdiği para ile aynı büyüklükte tarla alamadı. Bu ülkede patates-soğan 7-8 tl olsun.Ben bir çiftçi olarak zerre kadar umrumda değil.Vatandaş sofrasına patates değilde plaj kumu yer.Büyüksu kenarındaki tarlaya DSİ sulanamaz raporu verdi.Bu işlerin hesabını kim verecek ? Hepinizi Allah a havaşe ediyorum.Çiftçi olarak devleti yanımızda değil karşımızda gördük bu Alaaddin Yılmaz sayesinde...
  • utanmaz basın18 Şubat 2019 . 12:02

   Nerede o zaman yalakalık yapan basın şimdi sahip çıksalar ya başkanlarına.Utanmaz basın
  • Reyiz Akkafa18 Şubat 2019 . 10:01

   Şimdi Bolu'nun değerli (!) ve yalama basınının israf temsilcilerine şunu söylemek lazım: Ulan hepiniz oradaydınız be! Yanlış anlaşılmasın, ben söylemiyorum bu lafı. Bu laf reyizlerinin lafı...
  • Hasan16 Şubat 2019 . 16:11

   Halk biraz bilinçli olmuş olsa bu boş Para harcanan yerin hesabını sorması gerekiyo boluda böyle milyonlar harcanmış boş proje çok Bu dün yanın hesabı yoksa öbür taraf var milletin paralarının boşa harcanıp rantçıların zengin olması Keser döner sap döner gün gelir hesap dönücektir
  • bolulu 15 Şubat 2019 . 14:36

   millet dişinden tırnagından artırarak su ve emlak paralarını zorlanarak öder yazıktır gunahtır bu 15 milyonu basın ne yaptıda hak etti.
  • Cennetten Berat alanlara15 Şubat 2019 . 11:40

   Körler sağırlar birbirini ağırlar. Alaaddin ne bu dünyada ne de ahirette kul hakkından kurtulamayacak. Bu dünyada hırsızlarla ahirette cehennem melekleriyle arkadaşlık yapmasını dilerim. Gerçi onların cennet BERAT ları ellerindedir ama oraya gidince sahte olduğunu görecekler. Lakin bu dünyada çeksin isterim. Gözlerimle görmek isterim.
  • Akarsu Kurnazı15 Şubat 2019 . 08:50

   Bu ağır olmuş be Kamuran Abi. Bu haberin ağırlığının altından ne yandaş basın ne Aladdin Başgan nede AKP kalkabilir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak