Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

"Allah kimseye kaza bela vermesin"

"Allah kimseye kaza bela vermesin"
  14 Şubat 2019

  “Can taşıyorsunuz, insanları birbirine kavuşturuyorsunuz. Bu kıymetli hizmeti, vicdani rahatlıkla yapıp, kurallara uymanız lazım."

        "Allah kimseye kaza bela vermesin"

         Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü tarafından Bolu’daki yolcu taşıyan otobüs firmalarına yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  

        Bolu Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen bilgilendirme toplantısına Bolu Valisi Ahmet Ümit, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, BTSO Başkanı Türker Ateş, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Orhan Fırat, yolcu taşımacılığı yapan firma sahipleri ve şoförler katıldı.  

        İl – ilçe merkezi arası yolcu taşımacılığında faaliyet gösteren otobüs firmalarına yönelik, yol ve trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik toplantıda ilk olarak İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Ali Çalışkan bir sunum gerçekleştirdi.  

         Sunumda yorgunluk kavramı, sürüş ve dinlenme süreleri, takograf cihazları ile ilgili yükümlülükler, yakıt güvenliği, fazla yolcu taşıma, yolcu indirme ve bindirme, araç lastikleri ve önemi, hız ve hıza bağlı riskler, takip mesafesi, emniyet kemeri kullanımı ve iç denetim ile ilgili konularda katılımcıları bilgilendirdi.  

        Sunumun ardından yolcu taşımacılığı yapan firma sahipleri ve şoförlere hitaben bir konuşma yapan Valimiz Ahmet Ümit, kendilerinin son derece önemli bir görevi ifa ettiklerini dile getirdi.  

        Firma sahipleri ve şoförlere seslenerek, “Can taşıyorsunuz, insanları birbirine kavuşturuyorsunuz” diyen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bu kıymetli hizmeti, vicdani rahatlıkla yapıp, kurallara uymanız lazım. Maalesef ülkemizde kurallara uymayarak, alkollü araç kullanarak vb. sebeplerle savaşlarda kaybettiğimizden daha çok canı trafik kazalarında kaybediyoruz. Allah kimseye, kaza bela vermesin.  

         Siz hasret kavuşturansınız, çok önemlisiniz, çok önemli bir görev yapıyorsunuz, insanları sevdiklerine sapasağlam kavuşturun” dedi.  

        “ŞOFÖRLERİMİZ KENDİNELERİNE YAKIŞANI YAPMALI” 

        “21. yy’da kendimize yakışanı yapmamız lazım” diyerek konuşmasına devam eden Sayın Valimiz, “Şoförlerimizin kılık kıyafetiyle, insanlara hitabıyla, davranışlarıyla, kurallara uymasıyla kendine yakışanı yapıp vicdanen de rahat olmaları lazım” şeklinde konuştu.  

         Bolu’nun iki ana metropol arasında çok önemli bir arterde bulunduğunu ve binlerce aracın Bolu yollarını kullandığını dile getiren Vali Ahmet Ümit, “Hep birlikte el ele gönül gönüle insanımıza hizmet edelim. Değerli şoförlerimize yaptıkları işlerde başarılar diliyor ve bu toplantının amacına ulaşacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.  

        İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edildiğini hatırlatan Sayın Valimiz, “Bolulu sürücülere yayalara gösterdikleri öncelik ve saygı dolayısıyla özellikle teşekkür ediyorum” dedi. 

          Bilgilendirme toplantısının sonunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan stant gezildi.  

  • TURHAN15 Şubat 2019 . 01:28

   YAYALARA YOL VERELİM YOL VERMİYENLERİ CEZALANDIRALIM. AMMA SARI YAYA ÇİZGİSİ 2 METRE SAĞINDA VEYA SOLUNDA ORAYA GİTMEDEN YOLA ATLIYANA ŞOFÖR NE YAPSIN. ŞOFÖR VURMAMAK İÇİN ANİDEN DURUYOR ÖNÜNDE SARI ÇİZGİ YOK YAYA VAR ARKADAKİ ARABA NORMAL GELİRKEN ÖNDEKİ ARABAYA ARKADAN ÇARPIYOR SUÇ KİMİN ?? SARI ÇİZGİDE YAŞLILAR ARAÇ DURUNCA HIZLA GEÇMEYE ÇALIŞIYORLAR , GENÇLERİMİZ KULAKLIK TAKILI ELİNDE TELEFON YAŞLILARIN GÖSTERDİĞİ ACELE GEÇMEYE UYMUYORLAR NE D

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Düzce Evden Eve Nakliyat Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak