Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Önce ağırlaştırılmış müebbet, sonra 18 yıl

Önce ağırlaştırılmış müebbet, sonra 18 yıl
  14 Şubat 2019

  Boşanma davası açan eşi Sevim Tekin'i sokak ortasında 8 ...

          Boşanma davası açan eşi Sevim Tekin'i sokak ortasında 8 yerinden bıçaklayan Umut Tekin müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Tekin'in cezası, olay teşebbüs aşamasında kaldığı için 18 yıl hapis cezası ile tutukluluk halinin devamına karar verildi. Olaydan sonra Sevim Tekin uzun süre hastanede tedavi gördükten sonra taburcu edilmişti. 

          Olay, 19 Ekim 2017 tarihinde Sümer Mahallesi Saka Sokak'ta meydana geldi. Sevim Tekin, eşinden şiddet gördüğünü belirterek için bir süre önce boşanma davası açtı. Berber Umut Tekin, evine giderken önünü kestiği eşine barışma teklif etti. Sevim Tekin, kabul etmeyince tartışma çıktı. Umut Tekin, tartışma sırasında bıçağı çıkararak eşini bıçaklayıp kaçtı. Ağır yaralanan Sevim Tekin, haber verilmesiyle gelen 112 Acil ekipleri tarafından ambulansla İzzet Baysal Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede ameliyata alınan 1 çocuk annesi Sevim Tekin'in tedavisinin ardından taburcu edildi. 

        "Öfkeme ve nefisime yenik düştüm"
        Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde son kez hakim karşısına çıkan Umut Tekin son savunmasını yaptı. Olaydan dolayı son derece pişman olduğunu belirten Tekin “Çok üzgünüm her şey bir anda oldu, öfkeme ve nefisime yenik düştüm. Tahliyem talep ediyorum” dedi. 

        "Şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum"
         Duruşmaya katılan eski eş Sevm Tekin ise “Şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum” dedi.

         Önce ağırlaştırılmış müebbet, sonra 18 yıl
        Tekin hakkındaki kararını açıklayan heyet, tasarlayarak eşe karşı kasten öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet haps cezası verirken, olay teşebbüs aşamasında kaldığı için 18 yıl hapis cezası vererek tutukluluk halinin devamına karar verdi.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak