Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

 Türkiye’de görülmemiş bir ‘ittifak’

 Türkiye’de görülmemiş bir ‘ittifak’
  11 Şubat 2019

  Google arama motoruna ‘Alaaddin Yılmaz & Tanju Özcan’ yazıp arattığımız zaman, karşımıza çıkan fotoğraflar da doğruluyor, Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu ittifakı.

   Türkiye’de görülmemiş bir ‘ittifak’

         Türkiye’de görülmemiş bir ‘ittifak’
         Yerel seçimler öncesi o kadar çok duyduk kİ bu kelimeyi, artık kabak tadı verdiğini bile bile mecburen kullanmak zorunda kaldım. Çünkü bizim Bolu’da ki ittifakın Türkiye’de başka bir örneği yok. Google arama motoruna ‘Alaaddin Yılmaz & Tanju Özcan’ yazıp arattığımız zaman, karşımıza çıkan fotoğraflar da doğruluyor, Türkiye’de eşi benzeri olmayan bu ittifakı.
         “Çap problemi olan ufuksuzlar” derken kimi kastediyor?     
         Aldığımız duyumlara göre, geçtiğimiz hafta İçişleri Bakanlığı’na çağrılan Alaaddin Yılmaz, Ankara’dan döner dönmez herkesçe malum olduğu üzere zorunlu bir açıklama yaptı. Belediye’nin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı yazılı açıklaması, CHP’nin adayı Tanju Özcan’ı desteklediği yönündeki dedikoduları çürütür nitelikteydi. Alaaddin Yılmaz’ın aday gösterilmediği için kendi partisine kızgın ve öfkeli olduğu, bu nedenle kendi Partisinin adayı Fatih Metin ve kadrosundakileri hedef alan, basında da yer alan hakarete varan sözler kullandığı, Bolu’da tüm siyasi çevrelerce çok iyi biliniyor. Alaaddin Yılmaz’ın CHP’nin adayı Tanju Özcan ile sıkı-fıkı görüntülerine karşın, kendi partisinin Adayı Fatih Metin’e uzak duruşu hiç kimsenin gözünden kaçmıyor. Yılmaz’ın bu nedenle Ankara’ya, Parti Genel Merkezi’ne  şikayet edildiği ifade ediliyor.
          Yılmaz ise Ankara’dan döner dönmez belediyenin resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamasında ; “Ak Partimizin lideri, kurucumuz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile 2001’den beri çıktığımız bu yolda, Türkiye’de ki seçimlerde başarılı çalışmalar yapmak tüm AK Parti ailesinin görevidir, namus ve şeref borcudur. Kurucu il başkanı ve üç dönem şerefle yaptığım Bolu Belediye Başkanlığı görevim 31 Mart 2019 da sona ererken; 31 Mart 2019 seçimlerinde AK Partimizin Bolu ve ilçelerinde en yüksek oyu alması ve Bolu’nun tüm belediyelerini kazanması için üzerime düşeni yapmak benim için namus ve şeref borcudur” diye zorunlu bir açıklama yapıyor. Açıklamasının sonunda ise yine sataşmadan duramıyor; “…partililerimize ve tüm çap problemi olan ufuksuzlara şerefle duyururum” diyerek yine birilerine gönderme yapıyor.  
          Yılmaz, “Çap problemi olan ufuksuzlar” derken kimi kastediyor? Derseniz, yorum okurlarımızındır.          
          Bu nasıl muhalefet?  
          Alaaddin Yılmaz ile aralarından su sızmayan CHP’nin adayı Tanju Özcan’ın durumunu değerlendirecek olursak, "Sen nasıl bir muhalifsin ?" diye sormadan edemiyoruz.  
           Bolu’yu nasıl yönettiğini, Bolu’nun paralarını nasıl çar- çur ettiğini, son bir ay içinde belediyeye 100’e yakın işçi alarak kadroyu şişirdiğini, hali hazırda 700 milyon lira borçlu olduğunu bilen CHP’nin adayı Tanju Özcan’ın, Alaaddin Yılmaz’a yüklenmesi ve etkili muhalefet yapması beklenirken, tam tersine halef- selef gibi hareket ederek, can ciğer kuzu sarması fotoğraflar vermesi, ister istemez kafaları karıştırıyor.
         Alaaddin Yılmaz’ın Tanju Özcan ile birlikte göründüğü fotoğraflardaki samimiyetin gazetelere manşet konusu olması, doğal olarak ‘Türkiye’de eşi ve benzeri görülmemiş bir ittifakı adeta ispatlar nitelikte.’ Ateş olmayan yerden duman çıkmaz sözü boşuna söylenmemiş. Ankara’ya şikayet konusu bile yapılmış. Eminim ki, okurlarımız da yazımı okumadan önce sadece fotoğraflara bakarak aynı kanıya varacaklardır.
                                                                                                K. Alagözoğlu     

  • ziyaya14 Şubat 2019 . 08:21

   halen bırakamadınız bolulu,bolulu değil görüşünü.hangi çağda yaşıyorsun be adam.Adam dogma buyume boluda annesi mengenli buna rağmen yabancı muamelesi yapıyorsan zekandan şüphe ederim.
  • Cinci hoca13 Şubat 2019 . 18:37

   Game of 17 years....Önce Mücahitti Yüce Erler Coskundu yurekler turkce olimpiyatları icin Fatihler metindi yilmazdi. cariksiz mücahitler çarıkçı müteahhit olarak yükseldi doğan ay gibi. Bu arada bazı sayın Ömerler yarı baygındı.Ama hicbirisi masaldaki Alaaddin kadar küpçü ve onun lambasına olan aşkı kadar kutlu ve mutlu olamazdı
  • kemal13 Şubat 2019 . 10:58

   Tanju bey kendi ikbali için herşeyi yapıyor.Keza Alaaddin beyde öyle bunların Boluyu ve Boluluları zerre kadar düşündüğü yok tek gayeleri kendi ikballeri.Dolaysıyla bu işbirliği görüntüleri onların dogal hali.Neden şaşırıyorsuınuzki?Bolu yıllardır böyle avutulmuyormu?
  • ismail abi12 Şubat 2019 . 23:25

   Birisi Bolumuzun belediye başkanı ,diğeri Bolumuzun milletvekili.Boluda düzenlenen resmi kutlamalarda, törenlerde Boluspor maçlarında, Boluya özel günlerde Bolumuzu temsilen tabiki bir arada görünecekler.aynı ortamda olupta nezaketen selamlaşmak ve konuşmak ne zamandan beridir ittifak oldu.syn Tanju bey ve syn Alaaddin beyde Bolu için emek vermiş kişilerdir.diğer syn milletvekilleri ve syn Fatih Metin gibi seçimden seçime Boluyu hatırlamak yetmez...
  • Ziya12 Şubat 2019 . 09:12

   Yani oyları Fatih Metin'e mi verelim diyorsun Kamuran bey? Bolulu olmayan kimseye oy vermem. Tanju beyede vermeyeceğim.
  • Cem'i 12 Şubat 2019 . 04:53

   Malesef devletin gücünü kullanarak seçim çalışmaları MHP adayını ve seçmenini kobay gibi kullanacaklar ITTIFAK Fatih Metin üzerinden yürütülüp yine MHP ve seçmeni üzerinden seçim kazanacak düşüncesinde olan AKP bir kez daha MHP ye çalım atacaktın

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak