“Eleştiri belki güzel bir şey değildir, ama gereklidir. Ağrıyla aynı işi görür. Çünkü ağrı da vücutta bir arıza olduğunu haber verir.” Winston Churchill

DHA Ekonomi paylaşımını silmek zorunda kaldı

DHA Ekonomi paylaşımını silmek zorunda kaldı
  27 Aralık 2018

  DHA Ekonomi asgari ücret ile ilgili olarak yaptığı paylaşımını tepkiler üzerine silmek zorunda kaldı.

  Türkiye’nin iki haftadır en çok tartıştığı konulardan biri de asgari ücretin ne kadar olacağıydı.

  Hükümet asgari ücreti 2020 liraya yükseltti. Fakat tepkiler dinmedi. Çünkü Avrupa ve gelişmiş ülkelerdeki asgari ücret seviyelerine göre Türkiye’deki rakam yine çok düşük kaldı.

  Öyle ki bu açıdan DHA Ekonomi servisinin yaptığı haber oldukça tepki çekti. Paylaşımda dünyanın bazı ülkelerinde ödenen asgari ücretler dolar bazında verilirken bizdeki Türk Lirası bazında paylaşıldı.

  Böyle yapılınca da Türkiye’deki asgari ücret sanki dünya seviyesindeymiş gibi gösterildi. Paylaşım gelen tepkiler üzerine daha sonra silindi.

  • Aklın sesi12 Ocak 2019 . 17:22

   Asgari ücret Avrupa'da hiç çalışmayana verilen ücrettir.Çalışan kişiler Asgari ücretin çok üzerinde maaş alıyorlar.Avrupa'da 15-20-25 yıllık işçi olup ta asgari ücret aldatması yoktur.Çalışanın tahsili,kıdemi,unvanı ve medeni durumu,çocuk sayısı dikkate alınır.Yani köle uygulaması yoktur.20 Yıllık işçi olup halen asgari ücretle çalıştırılan işçi var.Utanması gerekenler utansın.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak