Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

En büyük zevki sokak hayvanları

En büyük zevki sokak hayvanları
  4 Aralık 2018

  EN BÜYÜK ZEVKİ SOKAK HAYVANLARINI DOYURMAK. Memur emeklisi Nezih Erkan(60) ...

  En büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanlarıEn büyük zevki sokak hayvanları

  EN BÜYÜK ZEVKİ
  SOKAK HAYVANLARINI DOYURMAK.
       Memur emeklisi Nezih Erkan(60) evinde yedi adet golden retriever cinsi köpeğiyle birlikte yaşamasının yanısıra, yaklaşık 130'a yakın sokak kedi ve köpeğinin bakımlarını da üstlenmiş durumda.
         İnsanların, sokak hayvanlarına karşı olumsuz yaklaşımlarını
  gördükçe, bu hayvanlara birilerinin bakması gerekiyor diyen Nezih Erkan. "2016 yılının başından itibaren sokak hayvanlarını beslemek benim için bir görev haline geldi. Hemen hemen her gün, sabahları 06.00'da özellikle bu iş için satın aldığım 2004 model Suziki Alto marka arabamı emekli maaşımdan ve hayırseverlerden temin ettiğim kemik, mama ve yemek artıklaryla doldurup, yaklaşık 90 km. lik bir alan içersinde bulunan sokak hayvanlarını doyurmak için güne başlıyorum."
         Nezih Erkan'ın aracını gören kedi ve köpekler adeta sevgi gösterisi yapıyorlar. Sokak hayvanlarıyla adeta konuşan,onlara sevgiyle yaklaşan Erkan, "Bu görev, bana Allah yazgısı diyorum. Kaderimde buymuş diyerek, bu işi severek yapıyorum. Bana birşey olursa, canlarımın, çocuklarımın hali ne olur diye de düşünmüyor değilim."
          Erkan'ın sokak hayvanları için yaptığı bu fedakarlığı görenler, "Bu kadar hayvansever bir insana kolay kolay rastlamak mümkün olmaz" diyorlar.
          Hendek Belediyesi tarafından Bolu'ya bırakılan sokak köpeklerini bile besleyen Erkan. "En büyük zevkim, çocuklarımı doyurduktan sonra, kahvemi yudumlamak. Bolu Belediyesi mama, Er Pilic kemik, Kredi ve Yurtlar Kurumu da yemek atığı katkısı yapıyorlar. Özellikle kedi maması (Mito) konusunda yardımcı olmak isteyenler bana 05415593414 telefonumdan ulaşabilirler. Marka Boluspor internet siteme verilecek reklam gelirlerini de mama için harcıyorum" diyor.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak