Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin

Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin
  24 Kasım 2018

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Bolu Belediye Başkan Adayı'nın Fatih Metin olduğunu duyurdu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti'nin Bolu Belediye Başkan Adayı'nın Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin olduğunu duyurdu.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri'nde partisinin adaylarını açıkladı.

  AK Parti Bolu Teşkilatlarında İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkanlığı görevlerinde bulunduktan sonra Bolu Milletvekilliği ve son olarak da 3 dönemdir Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin'in, Bolu Belediye Başkan Adayı olduğu belirtildi.

  Fatih Metin'in adının aday olarak açıklanmasının ardından açıklama yapan AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Fatih Metin'in arkasında dimdik durarak tarih yazacaklarını belirterek, "AK Parti Bolu Teşkilatlarının ve Bolu halkının gönlünde her zaman farklı bir yeri ve sevgisi olan Sayın Fatih Metin, halkımızın da takdiri ile Bolu'da 15 yıldır dalgalanan AK Parti hizmet belediyeciliği bayrağını kaldığı yerden daha da yukarılara taşıyacağına inancımız tamdır. Bolu'muza hayırlı olsun" dedi.

  Fatih Metin’in öz geçmişi

  Fatih Metin, 14 Ekim 1973'te Bolu'da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitiren Metin, bir süre serbest avukat olarak çalıştı, Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulundu. Metin, 2015 yılında Türkiye Futbol Federasyonu Temsilciliğine seçildi.

  2001-2003 yılları arasında AK Parti Bolu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2007 yılları arasında AK Parti Bolu İl Başkanı, 2007-2011 yılları arasında AK Parti Bolu Milletvekilli (23. Dönem), 2009-2011 yılları arasında TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi, 2011-2015 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Metin, 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi'nde AK Parti Merkez Karar Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi.

  30 Aralık 2015'te Ekonomi Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Metin, son olarak 10 Ağustos 2018'de Ticaret Bakan Yardımcılığı'na getirildi. Fatih Metin, evli ve 4 çocuk babasıdır.


  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısında açıkladığı isimler;

  Adıyaman: Süleyman Kılıç
  Amasya: Cafer Özdemir
  Antalya: Menderes Türel
  Ardahan: Yunus Baydar
  Artvin: Mehmet Kocatepe
  Bartın: Yusuf Ziya Aldatmaz
  Batman: Murat Güneştekin
  Bayburt: Fatih Yumak
  Bitlis: Nesrullah Tanğlay
  Bolu: Fatih Metin
  Burdur: Deniz Kurt
  Bursa: Alinur Aktaş
  Denizli: Osman Zolan
  Diyarbakır: Cumali Atilla
  Düzce: Faruk Özlü
  Elazığ: Şahin Şerefoğulları
  Erzurum – Mehmet Sekman
  Giresun: Aytekin Şenlikoğlu
  Hakkari: Cüneyt Epcim
  Karabük: Burhanettin Uysal
  Kastamonu: Tahsin Babaş
  Kayseri: Memduh Büyükkılıç
  Kırıkkale: Mehmet Saygılı
  Kırklareli: Burak Süzülmüş
  Kilis: Mehmet Abdi Bulut
  Kocaeli: Tahir Büyükakın
  Malatya: Selahattin Gürkan
  Nevşehir: Rasim Arı
  Niğde: Emrah Özdemir
  Ordu: Mehmet Hilmi Güler
  Rize: Rahmi Metin
  Samsun: Mustafa Demir
  Sinop: Ali Çöpçü
  Şanlıurfa: Zeynel Abidin Beyazgül
  Şırnak: Mehmet Yarka
  Tekirdağ: Mestan Özcan
  Yalova: Yusuf Ziya Öztabak

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak