Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Engelli kardeşini 4 katlı binadan sırtında indirip çıkarıyor

Engelli kardeşini 4 katlı binadan sırtında indirip çıkarıyor
  19 Kasım 2018

  Bolu'da yaşayan Kadriye Kaya, hareket güçlüğü çeken kardeşini, asansörü olmayan 4 katlı binanın en üst katından, sırtında indirip çıkarıyor.

  Kadriye Kaya, 1,5 yaşında geçirdiği çocuk felci nedeniyle hareket güçlüğü çeken kardeşi Hatice Özdemir'i (42), yaşadıkları 4 katlı binanın en üst katından, sırtında indirip çıkarıyor. Kaya, asansörü olmayan binaya asansör yapılması için yardım istedi.

  4 katlı binanın en üst katında yaşayan Kadriye Kaya, hastane ve bazı günlük ihtiyaçları için dışarı çıkması gereken kardeşini her defasında sırtında taşıyarak merdivenlerden indirip çıkarıyor.

  Binada asansör olmadığı için büyük zorluk yaşadığını söyleyen Kadriye Kaya, "Kız kardeşimi hep böyle güçlüklerle, zorluklarla taşıyorum. Sırtımda indirip, çıkarıyorum. Eşim kalp rahatsızlığı geçirdi, bel fıtığı oldu. Ama mecburen kardeşimle ilgilenmek zorundayız. Onu mutlu etmek için dışarı çıkarıyorum. Haftanın 2 günü hastaneye gitmek için çıkarıyorum. Havalar iyi olunca dışarıya çıkmak istiyor. Onu mutlu etmek için bu zorluklara dayanıyorum. Büyüklerimizden asansör yapılması için destek istiyorum. 4'üncü kattan indirip çıkarıyorum. Apartman olarak bütçemiz yetmedi. Parayı toplayamadık" dedi.

  Asansör için gerekli parayı temin edemediklerini belirten Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Bolu Şube Başkanı Satılmış Akman ise "Apartman yönetimi olarak yeterli parayı toplayamamışlar. Bu binada oturan kişilerin imkanları olmadığı için yapılamadı. Dışarıdan asansör yapılması gerekiyor. Bununla ilgili birkaç asansör yapan firma ile görüştüm. 16-20 bin TL arası bir maliyet çıkardılar. Şu anda bunu verebilecek imkanları yok" dedi.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak