Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

KYK’lı gençler fidan dikti

KYK’lı gençler fidan dikti
  6 Kasım 2018

  Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan üniversiteli öğrenciler Bolu Dağı Tüneli girişindeki alanda yüzlerce fidanı toprakla buluşturdu.

  KYK’lı gençler fidan diktiKYK’lı gençler fidan diktiKYK’lı gençler fidan diktiKYK’lı gençler fidan diktiKYK’lı gençler fidan dikti

  Bolu'da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrenciler Bolu Dağı Tüneli girişindeki arazide fidan dikimi yaptı. Öğrenciler il merkezindeki KYK yurtlarından hareket eden otobüslerle Elmalık mevkiindeki alana geldi. Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinin uygulamalı anlatımının ardından dikime başlandı. Yapılan fidan dikiminde yüzlerce sarıçam fidanı toprakla buluştu. Fidanlara can suyu verildikten sonra gençlere yemek ikramı yapıldı. Müzikler eşliğinde ve şenlik havasında gerçekleşen etkinlikte gençler hoşça vakit geçirdi.

  KYK İl Müdürü Şerafettin Çilkara, "Bugün çevreye duyarlı ve gönüllü gençlerimiz ilefidanlar dikerek burada bir KYK Ormanı oluşturduk. Gençler diktikleri fidanlara kendi isimlerini verdiler. Unutamayacakları güzel bir gün oldu" diye konuştu. Çektikleri fotoğraflarla sevinçlerini sosyal medyada paylaşan öğrenciler "Dikili bir ağacımız oldu" diyerek bu duygularını dile getirdi. KYK’lı öğrenciler geçtiğimiz iki yılda da benzer etkinliklere imza atmıştı. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğü arasında 2016 yılında, daha yeşil bir Türkiye idealiyle imzalanan protokol çerçevesinde 81 il genelinde her yılyeni KYK Ormanları oluşturuluyor.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak