Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı 

Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı 
  28 Ekim 2018

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’i’nci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu ...

  Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı Cumhuriyetin 95'inci yıldönümü kutlamaları Anıtpark'ta başladı 

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’i’nci yıldönümü kutlamaları tüm yurtta olduğu gibi İlimizde de Anıt Park’ta Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı.
    
  Anıt Park’ta gerçekleşen törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü ile Tanju Özcan, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz,  Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Turgut Delal, Baro Başkanı Avukat Sabri Erhendekçi, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Nadir Çelik, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri erkan, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

  Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı’nın çelenk sunumuyla başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

  Daha sonra Bolu Valisi Aydın Baruş, Anıt Özel Defteri’ni imzalayarak yazdığı metni okudu.

  Vali Baruş'un Anıt Özel Defteri’ni okumasının ardından Anıt Park’ta düzenlenen tören sona erdi.

  CHP'den Cumhuriyet kutlamalarına alternatif tören

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Teşkilatı, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Cumhuriyet Bayramının 95’inci yıl dönümünü Anıt Park’ta düzenledikleri alternatif törenle kutladı.

  Anıtpark'taki törene Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, parti üyeleri ile Atatürkçü Düşünce Derneği, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Bolu Kadın Dayanışması, Vatan Partisi, Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu şubesi, Emekli Subaylar Derneği, Türkiye Güçsüzlere Yardım Vakfı, Eğitim-Sen Bolu Şubesi, Bolu-Düzce Tabip Odası ve Eğitim-İş Sendikası temsilcileri katıldı.

  Tören, CHP ve sivil toplum kuruluşlarının Anıtpark’ta yer alan Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla  başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına saygı duruşundan sonra İstiklal Marşı okundu. İlk olarak konuşma yapan CHP İl Başkanı Kazım Karsu katılanlara teşekkür ederek herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Karsu’dan sonra söz alan CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ise AK Parti’nin ve hükümetin 29 Ekim törenlerini Ankara’dan İstanbul’a çekmek istediğini belirterek Cumhuriyet’in unutulmasına izin vermeyeceğiz ifadelerini kullandı. Törenin ardından katılanlar andımızı okuyarak dağıldı.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak