Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Gölcük'ten sonra şimdi de Sülüklü göl ihalesinde bir Şok!

Gölcük'ten sonra şimdi de Sülüklü göl ihalesinde bir Şok!
  31 Ağustos 2018
  İkinci Gölcük vakası Sülüklügöl mü. Mudurnu ilçesi Tavşansuyu Köyünde bulunan ve 2011den beri köylü tarafından işletilip korunan Sülüklü göl Milli Parklar tarafından Bolu'nun ve köylünün haberi olmadan sessiz sedasız bir ihale ile Ankaralı bir firmaya yıllık 6 bin lira gibi komik bir fiyata Temmuz ayında kiralansı.Bu doğa harikası göle biçilen deger gölün bir haftalık kapı giriş kazancı bile değil.Köylü kendisinden alınıp habersizce kiralanan gölü geri istiyor.Bu nasıl bir ihaledirki ne Bolu gazetelerinde ne de köyün ilan panosunda ilan edilmiyor.İhale şartları ise evlere şenlik, Adrese teslim bir ihale izlenimi oluşturuyor.örneğin başka tabiat ve millî park kiralama şartlarında olan daha önce mesire alanı işletmis olmak veya köy tüzel kişiliği olmak şartları bu ihalede yok. Belli ki ihaleyi alan firma avcılık ve kamp işleri ile uğraşan bir firma ve şartname bu iki husustab ibaret. Avcılık ve kampçılık kaydı bulunmak gibi bir milli park için istenmesi absürt maddeler var. Daha önce köylüye 5 yıl kira sınırlaması varken bu ihalede 5 yıllık süre sınırından bahsedilmiyor.Kamuoyu Valilik başta olmak üzere yetkililerin neresinden tutsanız elinizde kalacak bu ihaleyi iptal Edip gölü gerçek sahibi olan köylüye geri vermesini bekliyor.
  • melih özçelik21 Kasım 2018 . 14:58

   geçmiş olsun.. bu zaten önceden ayarlanmış.. eleştirmeye kalksan tarım bakanının gazeteciye dediği gibi... noolmuş kardeşim altı üstü şu kadarlık ihale deyip birde laf işitirsin.. köylü gölün suyundan bolca içebilir..
  • Asi19 Ekim 2018 . 13:22

   Bu devir de yandaş olmak varmış. Gün onların günü.
  • şenda aksungur16 Ekim 2018 . 13:46

   denızler göller milletın malı değilmi kim hankı izinle bunların kiralanmasına karışıyor yanı bu nasıl bır uyduruk işler DERHAL O IHALE IPTAL EDILMELIDIR BU SORUMSUZ DAVRANIŞ BÖYLE BU TİP İŞLER YURT GENELINDE DURDURULMALIDIR IKTIDAR DAHA NEREYI KIRALAYACAK MERAK EDİYORUM
  • nejdet uçak5 Eylül 2018 . 23:42

   gece yarısı devletin bankası 3.89 dolar satarsa sülüklü göl devlet ihaleye vermiş.siz köylülere mi soracak.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak