Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Bolu Şehir Hastanesi yeterli olacak mı?

Bolu Şehir Hastanesi yeterli olacak mı?
  14 Ağustos 2017
  Bolu Şehir Hastanesi yeterli olacak mı?

          Bilindiği üzere Türkiye Cumhuriyeti 12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 14 yıllık hayalimdi dediği şehir hastaneleri çalışmaları hız kesmeden devam ediyor ve bir çok ilde açılışı gerçekleştiriliyor. Tamamı bittiğinde 41 bin 091 yataklı şehir hastaneleri son teknoloji ile donatılmış, fiziki mekanlarıyla nitelikli sağlık hizmetine dönüşen, vatandaşın memnuniyetini artırıcı bir hastane yapısına kavuşacak. Açılışı gerçekleşecek olan Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili olarak ‘Avrupa’da örneği yok’ denilirken, 2017 yılında 6 ile 8 hastaneyi hizmete açacaklarını ifade ediliyor. İlk etapta Şehir hastanesi yapılacak iller: Kayseri Şehir Hastanesi: 1584 yatak kapasiteli Ankara Etlik Şehir Hastanesi: 3566 yatak kapasiteli Ankara Bilkent Şehir Hastanesi: 3660 yatak kapasiteli Elazığ Şehir Hastanesi: 1040 yatak kapasiteli Manisa Şehir Hastanesi: 560 yatak kapasiteli Yozgat Şehir Hastanesi: 840 yatak kapasiteli Konya Şehir Hastanesi: 1250 yatak kapasiteli Mersin Şehir Hastanesi: 2680 yatak kapasiteli İstanbul İkitelli Şehir Hastanesi Adana Şehir Hastanesi: 1540 yatak kapasiteli Bursa Şehir Hastanesi: 1870 yatak kapasiteli Gaziantep Şehir Hastanesi: 2 bin yatak kapasiteli İzmir Bayraklı Şehir Hastanesi: 730 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi: 1130 yatak kapasiteli Kocaeli Şehir Hastanesi: 1000 yatak kapasiteli Eskişehir Şehir Hastanesi İstanbul Üsküdar Şehir Hastanesi: 415 yatak kapasiteli İstanbul Bakırköy Şehir Hastanesi: 1040 yatak kapasiteli Samsun Şehir Hastanesi: 900 yatak kapasiteli İzmir Güney Tepecik Şehir Hastanesi: 1200 yatak kapasiteli Şanlıurfa Şehir Hastanesi: 1700 yatak kapasiteli Tekirdağ Şehir Hastanesi: 480 yatak kapasiteli Denizli Şehir Hastanesi: 1000 yatak kapasiteli Ankara Sincan Şehir Hastanesi: 480 yatak kapasiteli Trabzon Fatih Şehir Hastanesi: 550 yatak kapasiteli Kahramanmaraş Şehir Hastanesi: 500 yatak kapasiteli Diyarbakır Yenişehir Şehir Hastanesi: 600 yatak kapasiteli Diyarbakır Karapınar Şehir Hastanesi: 750 yatak kapasiteli İstanbul Sancaktepe Şehir Hastanesi: 3700 yatak kapasiteli Bolu Şehir Hastanesi: 400 yatak kapasiteli Bolu halkı olarak Bolu'da bu derece hizmet verecek modern, büyük bir hastahaneyi heyecanla beklemekteyiz fakat; 400 yatak kapasiteli yeni Şehir hastanesi Bolu için yeterli olacak mı? Bilindiği üzere Bolu'daki hastanelerinde ki Yoğun bakım üniteleri ve servisleri doluluk oranı yüksek ve bazı zamanlarda yer bulmak imkansız oluyor. Bolu halkı olarak kapasitenin arttırılmasını Bolu şehir merkezine yakın olmasını ve ulaşım açısından kolay olmasını beklemekteyiz. Örnek haber içerik fotoğrafı: https://biozetdotcom.files.wordpress.com/2016/05/1463593439_elaz______6_.jpg

  • Cakir20 Ağustos 2017 . 20:18

   Bilirkişi idin Bitik Esnaf oldun dükkanına Bismillah'la girde biraz bereket dolsun. Ben mi yandaşlık yapıyorum :)

   Günün 10 saati bu gazetede takılıp hükümete, devlete hatta millete düşman olan, hakaret eden ve birilerinin kuklası olan sen değil misin?

   Ormanları talan ederim diyorsun? Köroğlu dağlarına hastane yapılmıyor akıl fırlaması, şehir merkezine yakın bölgelere yapılıyor. Tabi kide imara açılacak. Sen git Kanal İstanbul'u karalamaya başla. Keşke devlet ağaç değilde başka bir şeyler kesse ;)
  • Bitik Esnaf16 Ağustos 2017 . 10:28

   Beyler,
   Yazdıklarım aşağıda açık bir şekilde.
   Ne diyorum ?
   Orman kesip hastane yapmayın !
   Yani direkt olarak hastane yapmayın demiyorum.
   İlk önce okuduğunuzu anlamaya çalışın.
   Biatci koru körüne partici olmayın.
   Bakın zaten Atatürk Orman Çiftliğinin bir kısmı Amerika'ya satılmış.
   Çakır zaten yandaslikta marka olmuş bir kişi.
   Sallamadan önce okuduğunuzu anlayın !
   Ha, ben oraya ne gerek var hastaneye falan yazsam neyse...
   Laf olsun torba dolsun.
  • Gercek Ataturkcu15 Ağustos 2017 . 02:05

   Atatürkümün arkasına saklananlar bunlar işte. Vatanımızı ve milletimize olumlu yönden etkileyecek geliştirecek, yapılanlara karşı gelmek için muhaliflik yapmıyoruz. Bitik Esnaf lakaplı kişi hangi ülkeye ve kime hizmet ediyorsun?

   Hele ki sağlık sektöründe Türk Milleti'ne yapılan bu efsanevi yatırımın önünde durman insanlığın yerin dibindeki kaçıncı seviyesi?

   Mis gibi doğa hasta iyileştirmez! 2 uyduruk ağaç için isyan çıkaran zihniyetin yerin dibine batsın.Yok kuş göç yoluymuş, yok orman ve rantmış. Kendini yerin dibine sokma bu kadar alçalma.

   Umarım bir gün sizin gibileri, birisi Atatürk'ün gölgesinden çıkartıp layık olduğu kodeslere tıkar.

   Vatanımı, Türk insanının lehine olan her gelişmeyi takip ediyor, Hükumeti bu konuda destekliyorum!
  • Turan Bey14 Ağustos 2017 . 23:09

   Sayın Ak Parti Bolu Milletvekili
   Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü'yü bu konuda açıklama yapmaya davet ediyor, Sağlık Bakanı Sayın. Dr Ahmet Demircan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'dan Bolu için yapılacak olan Şehir hastanesi bir diğer isimle Bolu Sağlık kampüsü'nün daha büyük ve ya Yatak kapasitesi çoğaltılabilir bir bölgeye yapılmasını arzu ediyor ve milletvekillerimizin bu konuda biraz çaba sarf etmesini bekliyoruz.
   Yarın ne olacağımız belli değil yolumuz her zaman hastaneye düşebiliyor ve gönlümüz ister ki kapasite hiç bir zaman yetmeyecek kadar olmasın.
  • Cakir14 Ağustos 2017 . 23:01

   Bitik Esnaf lakaplı sosyal medyanın hükumet karalama kampanyası çalışanı.

   Sana yuh diyorum yuh. Bu dev sağlık hizmetlerini ve tesisleri yapanları desteklemek yerine halen hıyanet ve sahte karalama işini layığı ile yapıyorsun.

   Biz Bolu'ya yeterli olacak mı? Bolu halkı için daha iyisini daha büyüğünü talep etmek için muhaliflik yaparken sen hainlik için sahte muhaliflik yapıyorsun. Sen nesin ya amacın ne? Yakın bir zamanda bir savcı kapını çalar ama.
   Yarın hasta olmayacağını sen bilemessin. Umarım hasta olduğunda ve ya kriz geçirdiğinde hastaneye kaldırılıp devletime masraf çıkarmassın.

   Senin gibi memleketimin ve şehrimin düşmanlarıda devletin her hizmetlerinden faydalanıp bu hainliği yapıyor ya daha ne diyim!
  • Bitik Esnaf14 Ağustos 2017 . 13:20

   Ormanları talan edip Hastane yapalım. İnsanları iyileştireceğiz derken orman kesip oksijen kaynaklarını ranta kurban edelim.
   Hastane'nin çevresini imara açalım. İnşaatçılar apartman diksin. Altına da 600m2 dükkan yapalım. Orayı da kiraya verelim.

   Doğa elbet bu yapılanların hesabını soracak/soruyor.
   Dere yatağına bina dikiyorlar. Sonra buraya niye su bastı...
   Eeee sen derenin yolunu betonla kapatırsan olacağı bu.
   Yapın yapın heryeri beton yapın.
   Görüyorsunuz çarşının halini... Göz göre göre beton yapın.
   Gelecek nesiller arkanızdan neler diyecek kim bilir...

   Şimdi körü körüne düşünmeden birilerinin peşine takılanlar gelir, sen ne diyorsun. Hizmet geliyor vs. vs. geçin bunları geçin.
   Elimizde mis gibi doğa var. Betona kurban etmeyin !

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon