2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Bu GÖLKÖY sahipsiz mi?

Bu GÖLKÖY sahipsiz mi?
  17 Haziran 2017
  Bu GÖLKÖY sahipsiz mi?Bu GÖLKÖY sahipsiz mi?Bu GÖLKÖY sahipsiz mi?

  17.06.2016 tarihi yani bugün 15:00 sıralarında çekilen bu fotoğraflarda görülen iki şahıs botla göl turu yapıyor gibi görülmektedir... Ancak Gölköy'e girişte uyarı tabelalarında açık ve net bir şekilde göle botla girmenin yasak olduğu belirtilmiştir. Peki bu şahısların niyetleri yasağa aldırmadan gölde bot turu mu yapmaktır, yoksa başka bir niyetleri mi vardır? İlk bakışta masum bir bot turu gibi görünse de fotoğraflarda kırmızı daire içerisine alındığı üzere bu şahısların botla sadece bir hedefe doğru hareket etmeleri ve hedefin de ''su üstünde duran bir pet şişenin olduğu'' açıkça görülmektedir.

         Bu şahıslar göle botla girmenin yasak olduğunu bilmelerine rağmen neden bir pet şişe için hayatlarını tehlikeye atmaktadırlar. Şehir dışından geldikleri araçlarının plakalarından anlaşılan ve hatta çadır kurarak konakladıkları da anlaşılan bu görünürde olta balıkçıları, neden bir gölün ortasındaki bir pet şişenin peşinden giderler anlamak olanaksız.

         Buna göre;

          Birinci neden; sıcaktan bunalıp gölde bir bot turu yapmak istemiş olabilirler,

          İkinci neden; çevreci olan bu arkadaşlar göldeki pet şişeleri toplamaya çalışıyor olabilirler,

         Üçüncü neden; şişenin bağlı olduğu gölün dibine inen birşeyin içinde ilgilerini çekebilecek birşeyler olabilir. Yetkililer umarım bu fotoğrafları görür de bir zahmet gider bu arkadaşlara sorarlar gerçek niyetlerini...

  • Selçuk 12 Temmuz 2020 . 04:28

   Botla veya kano ile gezinti yapmanın kime ne sakıncası olabilir ki yasak olsun. Bastan yanlış bir uygulama. Botun indirilecegi noktalar belirlersin, hiçbir şeye aklin ermiyorsa, girişte çıkışta kontrol edersin, başka yerden indirenin de tepesine binersin. Olta balikciligiyla hiçbir gölde balıklari bitiremezsiniz. Kötü niyetli kişiler yüzünden belki canlanacak bir turizm ayağından oluyor güzel Bolumuz.
  • toklu7120 Haziran 2017 . 17:43

   Haberi yapan arkadaşı tebrik ederim, haber işe yaradı.
  • yasin taştekin19 Haziran 2017 . 16:51

   Dinamit atmaya girmiş olabilirler.
  • bolulu19 Haziran 2017 . 09:54

   Bütün tatlı sularda bot ve türevlerinin yasaklanması lazım, Özellikle bolunun batı illerinden gelen şahısların bu botlarda göle yaklaşması bile ceza sebebi olmalı. Neden mi? Daha 10 gün önce 2km ağ seben gölünde yakalandı atanlar yok, Taktik bu, Bot ile ağı ser gece, ertesi gece pet ile yeri belli olan ağı topla... Jandarmanın bu h100 gibi minibüsleri araması lazım kesinlikle. Gerçi yolda kontroller çok fazla yakalarlar sa muck muck oda ayrı... (Ha bu insanların orada neden olduğunu anlamak için araç plakalarına bakman yeterli)
  • yasin taştekin18 Haziran 2017 . 22:54

   İki gündür bizde gölköyde kamp yapmaktayız,önce oltaları atacağımız yeri tespit edipsuya bir pet şişe ucuna ağırlık takılarak, işaretleme yapılır, sonra o bölge yemlenir, en son olaylar bot vasıtası ile işaretli yere çekilir.İç sular tebliğinde bot yemleme harici gölde gezinti veya başka bir amaçla kullanılamaz,Fotoları çeken arkadaş direk haber yapmak yerine resimleri çektiği mesafeye 180 metre uzaklıkta olan şahıslara ne yaptıklarını sorsaydı gerekli bilgiyi alırdı.
  • nejdet uçak18 Haziran 2017 . 13:32

   NEDEN SAHİPSİZ OLSUNKİ?  GİRİŞTE GÖREVLİ  VAR. PARA SIZ İÇERİ BIRAKMIYOR.DEMEKKİ SAHİPSİZ DEĞİLLLLLLLLL.
  • Deli18 Haziran 2017 . 00:04

   Sayın okuyucu haberi yapan arkadaş duyarlılıgınız için teşekkür ederim. Bugün bende gölde bu botlardan gördüm ama sanırım bu arkadaşlar balık tutma yarışmalarına katılan sportif balıkçılar çünkü üç dört yerde kurulmuş çadırları veyanlarında botları ve ekipmanlarını gördüm bu arkadaşlardan göle çevreye hatta balıklara zarar gelecegini zannetmiyorum bunlar balıgı tutar ölçer tartar foto çektirir tekrar göle salarlar keşke tüm kendini balıkçı sanan bohçacılarda zaman boy olta sayısı igne sayısı v.b. gibi kurallara uysalar çocuklarımız hatta torunlarımızda bu göllerde balık tutabilse

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak