2021'de olursa bir şikayet, ölümden olsun…

Çocuklarımızın Oyun Bahçesine Nasıl Kıydınız?

Çocuklarımızın Oyun Bahçesine Nasıl Kıydınız?
  19 Mart 2017
  Çocuklarımızın Oyun Bahçesine Nasıl Kıydınız?Çocuklarımızın Oyun Bahçesine Nasıl Kıydınız?Çocuklarımızın Oyun Bahçesine Nasıl Kıydınız?

          İlimizin en eski ilkokullarından olan Kültür İlkokulu bahçesinde Bolu Belediyesi'nin yapmış olduğu bahçe duvarı çalışması velilerden ve öğrencilerden büyük tepki topladı.

         Okul bahçesinde yıllardır çocukların su içip ferahladıkları çeşmenin de yer aldığı doğu tarafındaki yaklaşık iki yüz metre uzunluğundaki duvarı dört metre daha içeriye alarak okul bahçesinin adeta yarısına el koydu. Böylelikle çocukların koşup oynarken duvara çarpmak suretiyle Allah korusun yaralanma ihtimali de artmış oldu. Yol genişletme niyetiyle yapıldığı düşünülen çalışmanın neden böyle aceleye getirilerek yapıldığına kimse anlam veremedi. Zira bu yeni yapılan duvarın hizasındaki başka alanlar hale aynı duruyor. Zaten burası devlete ait bir alan yol genişletmesi yapılacaksa da her yer yapılır en son okul bahçesi yapılabilirdi. Bir de hem halihazırdaki kaldırımda hem de belediyenin gasp ettiği okul bahçesi alanında çok sayıda yetişkin ağacın yer alması da insanların aklına soru işareti düşürdü. Keşke belediyemiz çocukların oyun alanına kıymasaydı.

  • Cumhur Bandakçıoğlu4 Nisan 2017 . 09:25

   Geniş yol yapmakla trafik akışı düzelmez.  Öyle olsaydı, Moskova da trafik olmazdı.
  • Birisi31 Mart 2017 . 19:02

   Ya bugün bir baktım da hakikaten bu işi aklım almadı. Kaldırımın başladığı noktada yetişkin Çınar ağaçları, okul bahçesinden alınan yerde de bi o kadar iğne yapraklı (çam) ağaçları var. Bunlar yolu nereye yapacak acep?
  • Köroğlu27 Mart 2017 . 09:23

   İlimizin en yoğun caddesi olan Şehitler caddesinin tamamında genişletme ve ortaya banket yapılarak yol çift şeritli hale getirilmeli, yolun tamamı asfaltlanmalı ve E-5 bağlantısı da acilen yapılmalı.
  • Bi adam26 Mart 2017 . 22:55

   O yolun hiçbir sıkıntısı yok trafiğin aksama nedeni acil girişindeki göbek ya o göbeği kaldıracaksınız yada ara sokaklardan gelen yolları kapatacaksınız. Bundan ziyade bolu belediyesinde araç trafiği ve trafik geleceğini planlayabilecek yetki ve vizyon sahibi bir insan yok. Boludaki trafik sorunu bir park bahçeler müdürlüğünden daha önemli her yer yeşil ama trafik akmıyor.
  • Kültür25 Mart 2017 . 13:17

   Sizin çocuklarınız o okulda okusa böyle yazar mıydınız bilmiyorum da, şehitler cd atatürk bulvarı kadar genis adam gibi asfalt yapsa 4 seritli yol hicbir yeri yikmaya gerek yok..
  • bolu24 Mart 2017 . 15:46

   o yol eski yol değil. yoğun trafik var, alt tarafı 4 metre içeri çekmiş.. ne olacağıdı?
  • Bilgehan24 Mart 2017 . 11:09

   Başkan yol yapmasa suç yapsa suç. Adam yıkmadan tehlike yaratmasın diye duvarı örmüş daha ne yapsın.
  • bolu21 Mart 2017 . 16:43

   arkadşlar iyi güzelde, o sokakta araba ilerleyebiliyor mu?
  • kültür21 Mart 2017 . 15:41

   Sayın Bld.Bşk. ve sayın vekiller siz bu mahalle sayesinde kazandınız o koltukları, okulun hali ortada yolların hali ortada hiçbir hizmet yok HERKES HAKETTİĞİ GİBİ YÖNETİLİR diyorsanız sorun yok ha biz de seçimlerde yine size oy verirsek(ben hayatta vermem) gerçekten varoş gibi yaşamayı hakediyoruz demektir.
  • kültür20 Mart 2017 . 12:30

   Keşke imam hatip olsaydı güzel okulumuz, o zaman daha yanındaki evler yıkılır okulumuzun bahçesi genişletilirdi. Yatacak yeriniz yok be, lafa gelince geleceğin teminatı çocuklarımız icraata gelince vur gitsin. Sayın valimiz (milli eği.müd. zaten gelmez) bir giriş çıkış saatinde gelse de çocuklar ne tehlikeler atlatıyor görse, ama gelmez 50.yıl sakarya varken..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak