Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mengen'imize Diyaliz Ünitesi Hayırlı Olsun

Mengen'imize Diyaliz Ünitesi Hayırlı Olsun
  14 Şubat 2013
  Mengen'imize Diyaliz Ünitesi Hayırlı Olsun

  Sevgili hemşerilerim biz birbirimizle bir olursak üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir hadisenin olmayacağını gönülden inanmış bir kardeşinizim. Şükürler olsun bu rüyamızda gerçekleşti. Bir gün annemle bizde evde oturuyoruz. Annem de diyaliz hastası haftada 3 gün diyalize giriyor ve 84 yaşında. Annem dedi ki "Oğlum koşturuyorsunuz bir şeyler yapıyorsunuz bak bende hastayım yazın köydeyken Bolu'ya gidiyorum kışın Ankara'da hakeza köyümden de uzak kalıyorum, Mengen'e niye bir tane diyaliz için bireyler yapmıyorsunuz, Mengen'den ve köylerinden de çok hasta var gidiş gelişte biz çok yoruluyoruz Bununla da ilgileniver" dedi.

        İnanır mısınız o zamana kadarda hiç aklımıza gelmemişti. Derhal dernek yönetimimle paylaştım olur gördü devamında belediye başkanımız sayın Osman ERASLAN beyle paylaştık hakeza çok sevindi çalışmalarımıza destek vererek sağ olsun defalarca Ankara'ya gelerek toplantılarımıza katıldı. Vekillerimiz sayın Ali ERCOŞKUN Bey ve Fehmi KÜPÇÜ ile paylaştığımızda derhal Bolu ile gerekli görüşmeleri bizzat yanımızda yaparak yakinen ilgilenmiştir.

       İşte birliktelik burada sivil toplum yapılanmamızla ve yerel yönetimlerimizle hep beraber ve tek hedef. Sonuç Mengen kazanıyor. MENGENİMİZE Diyaliz Ünitesi hayırlı olsun. Hali hazırdaki nüfus yoğunluğumuz ve hasta sayımız itibariyle 5 cihaz kapasiteli (her bir cihaz 5 hastayı taşıyabiliyor ) Diyaliz Ünite kurulması izin yazısı Sağlık Bakanlığından , Bolu Sağlık İl Müdürlüğüne gönderildi.

        Mengen Fakülte Yaptırma Derneğimizin Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne talep yazısı üzerine , Bolu Sağlık İl Müdürlüğü , Ankara Sağlık Bakanlığına yazı yazmış ve bu yazı ve gerekli görüşmeler neticesinde 11 Şubat 2012 tarihli Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Prof.Dr.İrfan ŞENÇAM imzalı "uygundur" yazısı ile Bolu İl Sağlık Müdürlüğüne gönderilmiştir. Sayın Genel Müdür Prof.Dr.İrfan ŞENÇAM' ı makamında ziyaret ederek dernek başkanı olarak şahsım Aydın ÖZMENLİ , yönetim Kurulu üyelerimiz Halit YILDIZ, Kadir ÇOŞKUN, Ali Rıza ACAR ile hemşerimiz Erol ERGİNAY , Sayın Genel Müdüre teşekkür ziyaretinde bulunduk. Sevgili hemşerilerim bizim buradaki amacımız gencimize olduğu gibi yaşlımıza, sağlıklı olduğu gibide hastalarımıza da sahip çıkarak Mengen'de bulunan Diyaliz hastalarının artık Bolu'ya, Ankara'ya veya İstanbul'a gitmesine gerek kalmadan Diyaliz ünitesinin yeni hastanemizle birlikte Mengen'imize kazandırdık, şükürler olsun başarabildik.

        Mengen'imize 4 yıllık Üniversiteden sonra şimdide sağlık alanında Diyaliz ünitesini de kazandırdık. Bu aşamalarda Sayın Belediye Başkanımıza, siyasilerimize ve en önemlisi gücünü her zaman hissettiğimiz Mengen halkına verdikleri destekler için teşekkür ediyorum. Saygı ve selamlarımla.

   Mengen Fakülte Yaptırma Dernek Başkanı Aydın ÖZMENLİ.

  • İsmail Hakkı ÖZDEMİR2 Mart 2019 . 22:13

   Mengene diyaliz merkezi açılması konusuna diyaliz hastası bir kişi olarak çok sevindim. Ancak kuruluş, çalışmaya başlama süreci hakkında detay bilgi verilebilirse daha çok memnun oluruz. Çünkü ben ailemle sırf bu maduriyetimden dolayı istanbul da yaşamak zorunda kalmaktayım. İLGİLENENLRE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
  • Geredeli Sağlıkcı19 Şubat 2013 . 18:54

   inşallah personelide gelir su anki halinde bile hastanede cok sayıda sağlık personeli ihtiyacı var...
  • Feyzi Dursun14 Şubat 2013 . 22:57

   İnsan saglığı yönünden Mengenimize kazandırdıgınız Diyaliz ünitesi için Mengen Fakülte Yaptırma Dernek Başkanı Aydın ÖZMENLİ beye ve emeği geçen herkese minnettarız.Artık hastalarımız münibüslerle ile taşınmadan yerinde hizmet alması çok güzel.Bu tür kazanımlar inşallah daha sıklıkla ilçemize kazandırılır diye umut ediyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Masa Sandalye Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak