Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mengen Kampüsü Devir İşlemleri Tamamlandı...

Mengen Kampüsü Devir İşlemleri Tamamlandı...
  30 Ocak 2013

       Kıymetli hemşerilerim bu zamana gelinceye kadarki sürecin bir çoğunu sizlerle paylaştık zaman zamanda beraber yaşadık. Şükürler olsun ki hayırlısıyla Mengen'deki eski çok programlı lisemizin yerinin tahsisi Abant İzzet Baysal Üniversitesine bağlı gastronomi ve mutfak sanatları bölümüne verilmek üzere süreç tamamlandı. Bürokratik anlamdaki yazışmalarda son imzalarda. bu konuda başta sayın Köksal TOPTAN Bey'e ve bölge millet vekilimiz sayın Ali ERCOŞKUN Bey'e, sayın valimize, gerçekten bizlere abilik yaparak hep önümüzde olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi rektörümüz sayın Hayri COŞKUN Bey'e, bu sürecin en başından bu tarafa santim santim içerisinde olan Mengen belediye başkanımız sayın Osman ERASLAN Bey'e, siyasi temsilcilerimize ve en önemlisi içerimizde hiç kırılma noktası oluşturmayan dernek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım olan sayın Nuri ÜNAL, sayın Ali Rıza ACAR, sayın Halit YILDIZ, sayın Kadir COŞKUN, sayın Nebahat ŞANSAL ve sayın Hüseyin TAŞ arkadaşlarıma bu zamana gelinceye kadarki gayretlerinden, beraberliklerinden en önemlisi de yaşamış olduğumuz bazı olumsuzluklara rağmen daha da sıkı kenetlenmelerimizden dolayı hepsine ve herkese teşekkür ediyorum.

  Sonuç; KAZANAN MENGEN OLDU. AİBÜ Rektörü Hayri ÇOŞKUN' un, MEB de ki görüşmelere katılmak için Ankara'ya gelmesi, bakanlıktaki görüşmelerde Milli Eğitim Bakanlığı Üst düzey yöneticilerine Mengen ve Mengen halkı hakkında övgü dolu sözleri, Mengen'deki üniversiteyi sahiplenen tavrı, konuşmaları ve projeleri anlatış şekli, heyetimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Sevgili hemşerilerim, zaman zaman Bolu yerel basınını sizler gibi bende takip ediyorum. sayın rektörümüz hakkında çıkan olumsuz muhtelif yazıları da merak ederek okuyorum. Hepimizin bildiği bir atasözümüz vardır. "Meyve veren ağaç taşlanır". Rektörümüz sayın Hayri COŞKUN Bey hakkında bu menfi yazıları yazanların inanıyorum ki rektör beyle merhabalığı olmadığı gibi bir bardak çay ısmarlamayı veya çayını içme nezaketini gösteremeyip oturup dinlememişlerdir bile. Projeleriyle, uygulamalarıyla, yaklaşımlarıyla ve önemlisi icraatlarını akademisyen olarak yerel halkla bütünleştirerek gerçekleştirmek istemesi Bolu ilimiz için bir nimet.

        İlimizin bütün yönetim camiasının bu akademik yapılanmadan faydalanmasını rica ediyorum. Başında bulunduğunuz kurumlarınızı yaklaşım olarak göremediğiniz, üstesinden gelemediğiniz farklı konular hakkında genç beyinlere tez ödevi verilmesini teşvik edin ki, sizlerinde elinizde akademik bir çalışmayla hazırlanmış sonuçlarınız belgeleriniz olsun. Bütün bunlar yapılmak istenirken de böyle yapıcı, toplumla bütünleşen kafa yapısı olarak da anlaşabileceğiniz , profesyonel eğitimci bir rektörümüz var ki tekrar söylüyorum Bolu'muz için bir velinimet. Rektörümüz ile birlikte Milli eğitim Bakanlığında Müsteşar Yardımcıları Yunus ERSÖZ, Zübeyir YILMAZ, Merdan TUFAN, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ömer AÇIKGÖZ, Temel Eğitim Genel Müdürü Funda KOCABIYIK; a ziyaretlerde bulunduk. . Ziyaretimizde AİBÜ Rektörü Hayri ÇOŞKUN, Mengen Belediye Başkanı Osman ERARSLAN, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Recep ALPDOĞAN, Mengen Ak Parti İlçe Başkanı Ramazan UZAR, Mengen fakülte yaptırma dernek başkanı olarak Aydın ÖZMENLİ ve Fakülte Derneği yönetim Kurulu üyeleri Ali Rıza ACAR, Halit YILDIZ' , kurucu üyemiz Aydın GÜNDEZ, ve hemşerimiz Erol ERGİNAY hazır bulundular. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak