Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Mengen'e Diyaliz Ünitesi kazandırma çalışmaları başladı

Mengen'e Diyaliz Ünitesi kazandırma çalışmaları başladı
  12 Ocak 2013
  Mengen'e Diyaliz Ünitesi kazandırma çalışmaları başladıMengen'e Diyaliz Ünitesi kazandırma çalışmaları başladı

        Mengen Fakülte Yaptırma Derneği Mengen'e bir ilki daha kazandırmak için girişimlere başladı. Sevgili hemşerilerim, hepimizin bildiği ve yakınlarımızla da yaşadığımız gibi çağımızın hastalığı haline gelen böbrek yetmezliği; Mengen ilçemizde de gözle görülür şekilde artış göstermektedir.

        Özellikle okul tatillerinden sonra ilçe ve köylerimize olan dönüş beraberinde hasta sayısını artırmaktadır. Ayrıca köylerimizin birbirinden uzak olması ve yollarımızın düzgün olmaması hasta nakillerinde olumsuz etki yapmaktadır. Hali hazırda inşaatı devam eden 20 yataklı devlet hastanemiz içinde ek ünite olarak diyaliz ünitesinin konulmasını; kendimizin de ilerleyen yaşımızda nasıl ve hangi konumda olacağımızı da bilmediğimiz için hali hazırda yaşayanları da görerek Mengen halkımız adına ilçemize diyaliz ünitesini kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu konudaki düşüncemizi bölge millet vekilimiz sayın Ali ERCOŞKUN Bey'le paylaştığımızda çok memnun oldu ve her zaman yanımızda olacağını ifade etti.

        Bolu valimiz sayı İbrahim ÖZÇİMEN Bey'le de konuyu paylaştık, kendileri bu girişimimizden dolayı memnun oldular. Bu konuyla ilgili ilk işimiz Sağlık Bakanlığı Acil Hizmetler genel müdürümüz hemşerimiz sayın Ali COŞKUN Bey'i ziyaret ederek ön görüşmemizi yaptık. Belediye başkanımız sayın Osman ERARSLAN Bey de sağolsun hizmet noktasında her zaman olduğu gibi bugünde yanımızdaydı. En yakın zamanda kamu hastaneleri diyaliz birimi daire başkanı sayın İsmail KAYA Bey'i ziyaret ederek çalışmalarımızı daha da belirgin hale getireceğiz.

        Sevgili hemşerilerim: sizlerden ricam Mengen nüfusuna kayıtlı her bir diyaliz hastamızın adı soyadı, köyü ve sizce mahsuru yoksa TC numarasını "ozmengenli@gmail" adresine gönderirseniz bizde hasta yoğunluk listemizi bu ziyaretlerimizde kendilerine takdim ederek bu konudaki aciliyetimizi ifade etmek istiyoruz. Burada yerel yöneticilerimiz adına Mengen'imize hizmette her bir insanımıza tabiki yükümlülükler düşüyor. Her zaman söylüyorum yine söyleyeceğim. Bizler birbirimizle bir olursak, bizim değil birilerinin bize ihtiyacı olur. Mesajlarımıza cevap vererek bu görüşmeye katılan belediye başkanımız sayın Osman ERARSLAN, abimiz, sayın Aydın GÜNDEZ, Fakülte Yaptırma Dernek Yönetim Kurulu üyesi sayın Ali Rıza ACAR, sayın Erol ERGİNAY ve sayın Muammer ERGİN'e teşekkür ederim. Saygı ve selamlarımla. Mengen Fakülte Yaptırma Dernek Başkanı Aydın ÖZMENLİ.

  • Nihat TALAN12 Ocak 2013 . 21:18

   Bu konuyu gündeme getiren ve gerek manevi gerek ise fiziki emegi geçen herkese teşekkür eder, Allah tüm hayri çalışmalarınızda yar ve yatdımcınız olsun. Art niyetlilere de fırsat vermesin. Yolunuz açık, sağlığınız daim olması dilek ve duasıla. Saygı ve selamlarımla...(Bende bir diyaliz hastasıyım. ilyaslarköyündenim.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak