Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Bu haberi yapanlar FİKİR ÖZÜRLÜDÜR

Bu haberi yapanlar FİKİR ÖZÜRLÜDÜR
  14 Ocak 2012
  Bu haberi yapanlar FİKİR ÖZÜRLÜDÜR

      Akıl melekelerini yitirmiş, zihinsel engelli ve psikolojik tedavi gören zavallı bir genç, gece yarısı çıplak vaziyette caddeye çıkmış. Zavallı annesi de çocuğunun peşinde.

       Onların bu zavallı hallerini gazetelerine haber diye koyan gazeteleri kınıyorum. Sorumlu gazetecilik bu mudur? Esas çıplak olan sizin beyinlerinizdir. Bu haberi bir tek bu gazetede görmedim. O çocuk davranışlarını kontrol edemeyen bir zihinsel engellidir. Bu haberi yapanlar ise FİKİR ÖZÜRLÜDÜR !!!

  • tuncaytürkan2 Mart 2012 . 23:30

   böyle durumlarda kendimizi o ailenin yerine koymaya çalışmamız lazım.bizim 17-18 yaşında zihinsel rahatsızlığı olan oğlumuz veya kızımız olsa kıyafetini tam olarak giymeden yarı açık veya tamamen açık durumda sokağa çıksa bir sürü insanın önünde bilmeden olur olmaz hareketler yapsa ne yaparız.hemen giyindirmeye ve onu eve götürmeye çalışırız.mümkünse fazla insan için çıkaramayız.veya kendimizde fazla dışarıya çıkamayız.bunlar kolay şeyler mi?herkes çocuklarıyla rahat rahat dolaşırken biz çocuğumuz bu durumda diye fazla özgür yaşayamasak, nasıl olur?çok zor, gerçekten bu şekilde yaşamak kolay değil.bunu anlayalım.bu tür kişilere yardımcı olalım,kusurlarını görmeyelim,bize bir zarar verdiyse hoş karşılıyalım ve halimize şükür edelim.saygılar.
  • Tunam19 Ocak 2012 . 08:38

   MCelik, saldırgan zihniyetin en güzel örneği ve baş temsilcisisin.
  • vatandaş14 Ocak 2012 . 12:52

   m. çelik beye katılıyorum .gazeteciliğ bu kadar kısır döngü içinde yapılıyorki sokaktaki taşın vb. yeri değiştirilse haber diye karşımıza çıkarılıyor.o aile zaten sıkıntılı,fotoğrafı basarak aileyi rencide etme hakkımızın olmadığını düşünüyorum
  • M.Celık 14 Ocak 2012 . 02:59

   Sn Okuyucu Haber Sahibine Katılıyorum. Ancak eksikleri de tamamlamak gerektiğine inanıyorum. Her ne kadar Bu Kardeşimizin durumunu biliyor olsak ta. Bu haber Yapılmadan önce Bu durumu Bilmemenin sıkıntıları da olabilir. Örneğin. Bu Kardeşimiz bir başka zaman Örneğin Şehirde Böyle bir davranışta bulunsa insanlar onun Zihinsel engelli olduğunu hiç düşünemeden Saldırabilirler. çünkü Saldırgan zihniyet Kendisine iş aramakta. Bu nedenle bu haber Bu kardeşimizin Zihinsel engelli olduğnu bir anlamda açığa çıkarmış durumda olduğundan. Bu tür toplumsal olaylara daha dikkatli yaklaşım içerisinde bulunmamız gerektiğini vurguladığını düşünüyorum. En azından o haberden sonra bu kardeşimizin durumu bilindiğinden Saldırganlar Belki Bu satırları okumuş olabilirler.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak