Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

PTT Caddesi'nde trafik sorununa nihayet neşter vuruldu

PTT Caddesi'nde trafik sorununa nihayet neşter vuruldu
  26 Ekim 2011
  PTT Caddesi'nde trafik sorununa nihayet neşter vuruldu

        PTT Caddesi esnafının Belediye'ye vermiş olduğu PTT caddesinin sorunlarını içeren ve çözüm talep edilen 50 dilekçenin cevabı kısmen de olsa alındı. Belediye'nin şaşılacak şekilde bu duruma el koyup valilik ve emniyet müdürlüğüne verdiği bilgiler sonucunda duruma yine şaşilacak ve takdire şayan şekilde bu kurumların da işe el atmalarıyla otoların park sorunununda hatırı sayılır bir ilerleme kaydedildi. Henüz sonuç alındığı söylenemez çünkü bu durumun sürekli olması gerekir.

        Emniyet ekiplerinin çok özel bir çaba sarf ettikleri ortada bunun devamını diliyoruz. Belediye zabıta ekiplerinin yol işaret levhalarında yaptıkları yenilemeler de gözümüzden kaçmadı. Belediye Başkanlığı'nın Fen İşleri'nde her esnafa ayrı ayrı gönderilmiş bilgilendirme yazıları da insana verilen değerin bir göstergesi olduğunu düşünüyoruz. PTT Caddesi'nin bir numaralı sorunu olan trafik sorunu umarız bundan sonraki takiplerin çogalarak devam etmesiyle son bulur.

       Şimdi Ptt caddesi yaşayanlarının genel taleplerine bir göz atalım. Trafikten sonra bir numaralı sorunumuz kaldırım sorunu; kaldırımların genişletilmesi PTT caddemizi şehrimizde önemli ölçüde hak ettiği değere kavuşturacaktır. Kaldırımların genişletilmesi sonucunda oluşacak tek şeritli ve tek yönlü yolun da trafik düzeninde önemli bir rolü olacağına inanıyoruz. Kaldırımların genişletilmesinin ardından geçmişte Börekçiler Sokağı esnafıyla belediyenin işbirliğindeki gibi dekoratif kent mobilyalari ve aydınlatma direkleri ve yeşillendirme gibi unsurlar kullanılarak caddenin herkese hitap eden ,gezilebilecek, rahatça alışveriş yapılabilecek, yorulduğunda oturulabilecek banklar, yeşillik içeren kent mobilyaları, altında güvenle yürünebilecek aydınlatmalar kullanılarak caddeyi daha yaşanır duruma getirebiliriz.

        Katlı otopark önündeki dörtyolda her gün yaşanan kazaya ramak kalan tehlikeli durumları da çeşitli kasis, işaret levhası ve gerekirse trafik ışıkları ve eksik olan hatta hiç olmayan kaldırımların yapıması sayesinde azaltılabileceğine inanmaktayız. Halkımızın ve Bolumuz'a turizm elçisi olarak gelmiş öğrencilerimizin yoğun olarak kullandığı bu caddemiz bunları hak etmiyor mu sizce ? Bu yazıyı dikkate alacak görevinin sorumluluğunu bilen görevlileri halkla işbirliği yaparak çözeceklerine inancımız dilekçelerimize verilen cevaplardan sonra iyice kuvvetlenmiştir. Herkese başarılar diliyoruz. Unutulmasınki hangi siyasi partiden olursa olsun samimi yapılan hizmetler takdir toplar .

  • trafik kuralları28 Kasım 2011 . 18:19

   trafik kurallarına uyulmuyor! kısmet sitesinin oradaki çevre yolundada kurallara uyulmuyor oradaki mobese kamerası ne işe yarıyor çok merak ediyorum  en kısa zamanda oradaki trafik ihlalinin fotoğrafını çekip sizinle paylaşıcam
  • mehmet ç.1 Kasım 2011 . 18:39

   Son bir haftadır günde 5-10 araç çekiliyor ,yazılan trafik cezaları da cabası . Bolu'da artık kurallar işliyor . Helal olsun kimin katkısı varsa bu konuda ...Ptt caddesi artık trafik bakımından sıkışık değil .Sihirli bir değnek değmiş gibi ,tüm Bolu'nun darisi başına , bir de çift sıra parklar olmasa ...
  • GÜLENYÜZ1 Kasım 2011 . 13:29

   DÜN ORDAN GEÇTİM TABELALARIN NEREYE KONULACAĞINA DAİR ÇÖZÜM BULUNMUŞ,AMA PARK EDEN ARABALARI KALDIRMA ÇÖZÜMÜ HALA YOK.ŞAKA GİBİ.BİZ KOYDUK OLDU BİTTİ MANTIĞI,BOLUDA NE TRAFİK POLİSİ VAR NEDE ZABITA.YOLLARDA DOLAŞAN ÇEKİCİ VARMI BOLUDA,EĞER VARSA ANA CADDEDE HİÇ DOLAŞIP ÇEKTİĞİNİ GÖRMEDİM.DURMAK YOK PARK ETMEĞE DEVAM)
  • c.y1 Kasım 2011 . 11:20

   bu caddeye de en sonunda bir çözüm bulundu gibi ama kesin çözüm istiyorlarsa kaldırımlar çift taraftan genişletilmeli tek yön ve parksız bir yol elde edlmeli inş gerekli atılım ve girişimleri gerekli yerlerden bekliyoruz
  • mahir gökçe31 Ekim 2011 . 20:00

   Cumhuriyet caddesi kadar itibarı yok mu Ptt caddesinin ? Kimler karar veriyor bu işlere ? Duba olabilir ama dubalı cift şerit olması kaldırımların genislemesine engel olur. Her iki taraftan kaldırımların genişletilip tek yön, tek şerit ,tek çözüm .........Esnafın önüne birşeyler koyması kaldırımların genişlemesiyle daha kontrollü denetlenebilir ,çıkarılan malzeme geniş bir kaldırımda engel de olmaz ...
  • c.y29 Ekim 2011 . 20:39

   81 vilayetin en kötü ptt caddesi gidin en beğenmediğiniz illere bile öyle bir ptt caddesi yok bırakın böyle bir dar kaldırım yok rezillik ptt caddesindeki araç parkına son verilmeli ve kaldırımlar genişletilmeli sen git cumhuriyet caddesine dubaları çak ptt caddesini ortada bırak tamamen TEK KELİME İLE REZİLLİK en yakın zaman da inş harekete geçerler bu haberi yaptığınız içinde teşekkürler
  • YOLU DARALTMAK ÇÖZÜM MÜ?28 Ekim 2011 . 11:19

   Ptt caddesi esnafı caddenin trafik sorununa çözüm istiyor. Börekçiler Sokak ve civarındaki sokakları örnek gösteriyorlar. Önce esnaf kaldırımlara eşya yaymayı bıraksın. Yayalar kaldırımdan yürüyebilsin. Börekçiler sokakta sağda ve solda 2'şer metre kaldırım, 1,5 metre araçlar için yol var. Buna rağmen yayalar yolda yürümekte ve araba ile giderken yol istemek için korna çalınca da yol bizim senin ne işin var burda der gibi bakıyorlar insana. Yani yayalara da kaldırımda yürüme eğitimi vermek lazım.
  • Daralt26 Ekim 2011 . 19:21

   Her yolu daralt güzel görünüyor evet ama bir kaza anında veya araç arızalandığında ne oluyor. bunun çözümü heryeri daraltmak olmasa gerek.
  • özge cumalı26 Ekim 2011 . 18:47

   Bir öğrenci olarak sürekli kullandığım bu caddedeki hengamenin son günlerde ortadan kaldırılması icin çabalar sarf edildiğini görüyorum .Daha geniş kaldırımları hak ettiğini düşünüyorum bu caddenin...
  • mithat fidan26 Ekim 2011 . 18:41

   caddenin daraltılması demek kaldırımların genişlemesi ve insanların taşıt yolunda yürümemesi demek...Biraz akıllı ve gözlemci biri  oradaki insanların arabalarla beraber aynı yolu kullandığını görür . Belediye ve emniyetten bu yolda adımlar bekliyoruz.
  • Merakla bekliyorum26 Ekim 2011 . 16:35

   Orada cadde daraltılıp hiç park olmayınca (tabii ki belediye yapabilirse) ne olacak, merakla bekliyorum.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Cafe Masa Sandalye Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak