Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Vali Baruş okul inşaatlarını inceledi

Vali Baruş okul inşaatlarını inceledi
  1 Ağustos 2018

  Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Merkezde yapımı devam eden okul inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.
   
  Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Kunuk ve İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürü Mehmet Ali Aytekin ile birlikte yapımları devam eden ve bir kısmı 2018-2019 öğretim yılınada hizmete girecek olan İzzet Baysal Ortaokulu, Merkez Anaokulu, Mehmet Akif Ersoy İlkokulu ve Anaokulu, 100. Yıl İlkokulu, Bilim Sanat Merkezi, Spor Lisesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin inşaatlarını gezerek incelemelerde bulundu.

  Vali Baruş ve beraberindekilerin inceleme yaptığı okullar:

  İzzet Baysal Ortaokulu ve Spor Salonu
  Hayırsever İzzet Baysal Vakfı tarafından Borazanlar Mahallesi'nde yaptırılan ve inşaatı biten, 24 derslikli, 720 öğrenci kapasiteli ortaokul binası okulun donanımının tamamlanmasıyla birlikte bu ders yılı başında açılacak. 9.379 m² kullanım alanına sahip olan okulun inşaatına 10 Eylül 2015'te başlanmıştı.

  Merkez Anaokulu
  Bolu-Merkez Tabaklar Mahallesi'nde yapılan Merkez Anaokulu binası 1.078 m² kullanım alanına sahip ve 6 derslikli. Bina inşaatının 25/09/2018  tarihinde tamamlanması planlandı.
   
  Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
  Kalıcı Konutlar mevkiinde yapılan 24 Derslik, 720 öğrenci kapasiteli ilkokul binası hizmete açıldığında 4+4+4 sisteminden dolayı aynı binada eğitim gören ilkokul ve ortaokul öğrencileri ayrı ayrı okullarda eğitim ve öğrenim görecekler. Kullanım alanı 6.332 m² olan ilkokul binası inşaatı Eylül Ayı'nda inşaatın tamamlanmasıyla birlikte 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında eğitime başlayacak.
   
  Merkez 100. Yıl İlkokulu
  Beşkavaklar Mahallesi'nde yapılan 24 Derslik, 720 öğrenci kapasiteli ilkokulun inşaatı 05 Ekim 2019 tarihinde tamamlanacak. Bölgesinde fiziki yetersizliği bulunan eğitim binası yenilenerek daha modern bir eğitim binasına kavuşulacak. 
   
  Bilim Sanat Merkezi 
  Aktaş Mahallesi'nde yapılan ve ilimizde üstün yetenekli öğrencilerin becerilerini geliştirmeleri açısından önemli bir proje olan Bilim Sanat Merkezi 4.672 m² kullanım alanına sahip. Binada aynı zamanda 420 kişilik çok amaçlı salon yapımı da gerçekleştiriliyor. Binanın 2019 yılı Mart Ayı'nda hizmete alınması planlandı.
   
  Spor Lisesi 
  Çıkınlar Mahallesi'nde yapılan Spor Lisesi, spor dalında yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitimlerini görmelerini sağlayacak. Öğrencilerin günümüz şartlarına uygun antrenman yapabilecekleri bir spor salonuna da sahip olacak olan okul, 16 derslikli, 480 öğrenci kapasiteli ve 6.110 m² kullanım alanına sahip. İnşaat 13 Eylül 2018 tarihinde yapımı tamamlanacak.
   
  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(40 derslik) 
  Bilgisayar, elektrik, motor, tekstil gibi meslek dallarında eğitim gören öğrencilerin Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrika ve işyerlerinde mesleki becerilerini geliştirmeleri için yapılması planlanan okul, 40 derslikli ve 1200 öğrenci kapasiteli olacak. 11.222 m² kullanım alanına sahip bina 10 Mayıs 2019 tarihinde tamamlanacak. Ayrıca okul arazisine yapılacak olan 7 adet atölye inşaatının ihalesi yapıldı ve yakın zamanda inşaatına başlanacak.  

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak