Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Atatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok oldu

Atatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok oldu
  18 Temmuz 2018
  Atatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok olduAtatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok olduAtatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok olduAtatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok olduAtatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok oldu

      Atatürk'ün Bolu'ya gelişinde, Belediye Başkanı Bolu'dan yok oldu       

        Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 84'üncü yıldönümü kutlamaları öncesinde tatile çıkan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, her zamanki gibi kutlamalara katılmadı. 17 Temmuz Atatürk'ün Bolu'ya gelişinin 84'üncü yıldönümü kutlama etkinlikleri Bolu Valisi Aydın Baruş'a Türk Bayrağı verilmesiyle başladı. 

         84 yıl önce Atatürk'ün Bolu'ya giriş yaptığı o dönemki adıyla Karga Tepesi, şu anda ise Uğur Mumcu Parkı'nın bulunduğu bölgede yapılan ilk törene Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk, Bolu Belediye Başkan Vekili Zerrin Biçen, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Alişarlı, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, sporcular ve vatandaşlar katıldı. 

        Burada düzenlenen programda ilk olarak Bolu Valisi Aydın Baruş'a, Milli sporcularımız Edanur Sevren ve Enes Tekin tarafından Şanlı Türk Bayrağı takdim edildi. 

        Ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Bolu Gençlik Merkezinin Halk Oyunları ekibi tarafından gerçekleştirilen  Burdur yöresine ait halk oyunları gösterisi protokol ve diğer tüm katılımcılar tarafından beğeniyle izlendi. 

         Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından Atatürk'e saygı yürüyüşüne geçildi. Uğur Mumcu Parkı'ndan başlayan ve Belediye Bandosu ile Bayrak ve flamaların da yer aldığı “Atatürk'e Saygı Yürüyüşü” İzzet Baysal Caddesi'nden geçilerek Anıt Park'ta son buldu. 

         Atatürk Anıtı'na çelenklerin sunulması ile başlayan Anıtpark'taki törende Bolu Valiliği çelengi Vali Aydın Baruş tarafından, Garnizon Komutanlığı'nın çelengi   Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Metin Eştürk tarafından, Bolu Belediyesi Başkanlığı'nın çelengi de Belediye Başkan Vekili Zerrin Biçen tarafından konuldu. 

         Çelenklerin sunulmasından sonra Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam eden programda Anıt Özel Defteri Vali Aydın Baruş ve Bolu Belediye Başkan Vekili Zerrin Biçen tarafından imzalanarak okundu. 

         BAŞKAN VEKİLİ BİÇEN ANIT ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI 

         Bolu Belediye Başkan Vekili Zerrin Biçen Anıt Özel Defterinde yazdıklarını okudu ve şu ifadelere yer verdi: “Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bugün Bolu'ya gelişinizin 84'üncü yıl dönümünde ayrı bir heyecan yaşıyoruz. Türkiye geçtiğimiz günlerde iki önemli seçimi tamamlayarak Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz açısından dönüm noktası olan yeni bir döneme adım attı. 12'inci Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın güçlü liderliğinde önümüzdeki günlere milletimizle birlikte, bir olarak, beraber olarak ülkemizi büyütmek, devletimiz yüceltmek, gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmak için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Zatıaliniz ve değerli arkadaşlarınızla kurduğunuz Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümünde hedeflerine ulaşmış, müreffeh bir ülke ve daha güçlü bir şehir için size söz veriyoruz. Allah (cc) yar ve yardımcımız olsun. Ruhun şad olsun.” 

        VALİ BARUŞ ANIT ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI 

        Anıt Özel Defteri'ne yazdıklarını okuyan Bolu Valisi Aydın Baruş, şu ifadelere yer verdi:  “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bolu'yu ziyaret edişinizin yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Bolu halkının 84 yıl önce ilimizi teşriflerinizden duyduğu heyecan ve sevinci bugün de hissediyoruz. 17 Temmuz 1934 tarihi halkımızın hafızasında ve gönlünde yaşamaya devam etmektedir. 1934 yılında küçük bir şehir olan Bolu bugün sanayisi, tarımı ve turizmiyle Türkiye'nin gelişmesine önemli katkı veren illerden biri haline gelmiştir. Bolu olarak, ülkemizin önüne önemli ufukların açıldığı yeni dönemde de bu azimle çalışarak ülkemizin kalkınmasında daha fazla pay almak için gayret sarf ediyoruz. Atalarımızın bizlere emaneti olan bu aziz vatan topraklarını ve bağımsızlığımızı korumak, Türkiye Cumhuriyeti'ni yüceltmek uğrunda yılmadan ve yorulmadan mücadele etmek gerektiğini bilincindeyiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100'üncü yılında, ülkemizi dünyanın en önemli güçlerinden biri haline getirme ve hedef gösterdiğiniz muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yolunda Bolu olarak çok çalışacağız. Bolu insanı, Türkiye Cumhuriyeti'nin banisi ve bağımsızlığımızın kurtarıcısı olan Zat-ı Alinizi ve İstiklal Savaşı kahramanlarımızın emanetini layıkıyla yaşatmak için her zaman sorumluluğunu yerine getirme kararlılığında olmuştur. Cumhuriyetimize ve istiklalimize kasteden hainlere karşı 15 Temmuz 2016'da Bolu halkının gösterdiği duruş bu iradenin açık bir göstergesidir. Bugün olduğu gibi, gelecekte de bu iradeyi diri tutmak için sebatla mücadele edeceğiz. İlimizi ziyaretinizin yıldönümü olan bu anlamlı gün vesilesiyle, sizi ve istiklalimiz için canlarını ve kanlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyoruz. Ruhunuz şad olsun.” 

        Programın devamında Gençlik Merkezi Halk Oyunları ekibinin Bolu Yöresine ait halk oyunları gösterisi yer aldı.  

         ATATÜRK FOTOĞRAFLARI SERGİSİ AÇILDI 

         Anıtpark'taki törenin ardından  Bolu Belediye Başkanlığı ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Mehmet Yücetürk Sanat Merkezinde düzenlenen “Atatürk Fotoğrafları” sergisinin açılışı gerçekleştirildi. 

    

   

  • sait20 Temmuz 2018 . 11:36

   Efendim Vatan Haini mi dediniz. Baş FETÖCÜ MÜ dediniz
  • Ali veli19 Temmuz 2018 . 19:48

   Başkan çooook çalıştı.Hava alanı,şehir hastanesi,yeni d100 karayolu ne yapsın istinat etsin çooook yoğrulmuş olabilir Artık vakit emekli olması vakti..
  • şuurlu vatandaş18 Temmuz 2018 . 20:17

   Halkın belediye başkanı tatilini 2 gün erteleyebilirdi söz ile Atatürk sevgisi olmuyor.Belediye başkanının bir konuşma yapması bu süreçte birlik beraberliğimiz için katkı sağlardı.
  • nejdet uçak18 Temmuz 2018 . 15:10

   ATATÜRK" boluya  geldiğinde sayın belediye başkanı  ALAADDİN  YILMAZ  zaten dünyada yoktu.
  • Halkın Sesi18 Temmuz 2018 . 12:40

   Şaşırdık mı,? tabii ki hayır..!!!
  • polat dinçsoy18 Temmuz 2018 . 10:49

   Başkanın bir işi çıkmıştır.Günahını almayalım.Sanırım bu aralar biraz sıkıntılı.
  • TÜRK vatandaşı18 Temmuz 2018 . 09:34

   Çıkar için siyaset için bu vatanı kurtarmakta öncülük eden ATATÜRK'ü kötüleyen insanları anlamış değilim. Eğer ATATÜRK olmasaydı öncülük edip zekasıyla tüm dünyaya karşı çıkmasaydı büyük büyük babannenizin yada ananenizin üstünde 100 kiloluk bir yunan-ermeni askeri olacaktı bunun olması isteyenler ATATÜRkü kötüleyenlerdir. Müslüman değildi diyenler var. Biz herşeyin ALLAH cc. den geldiğine inana insanlarız arkadaş torpil ile gelenden değil ... SONUNA KADAR ATATÜRK.

   ONDAN HALEN KORKULUYORSA BİLSİNLERKİ O HALA ÖLMEDİ....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon