Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Yılkı Atları'nın akıbeti merak ediliyor

Yılkı Atları'nın akıbeti merak ediliyor
  1 Temmuz 2018
  Yılkı Atları'nın akıbeti merak ediliyor

       Yılkı Atları'nın akıbeti merak ediliyor
         İlimizin sahip olduğu nadir değerlerden olan, Bolu'da 7 köyün yaylası olan “At Yaylası”na isim vermiş olan Yılkı Atları'ndan 20'ye yakınının ortadan kaybolmuş olması, akıllarda değişik soru işaretleri yarattı.   
         Bolu'nun 7 köyünün ortak kullandığı, “At Yaylası” isminin verilme sebebi olan Yılkı Atları'nın sayılarının eksilmeye başlaması sonucu, akıbetleri konusunda endişe doğmasına neden oldu. 
        Kaçak et sektörüne mi gittiler?        
        İddialara göre 10 gün kadar önce duyulan yoğun silah sesleri sonrası atları gören olmadı. Civar köylüler atların yaşamından endişe ediyor. Katledildiği düşünülen atların ayrıca kaçak et sektörüne gidebileceği de dillendiriliyor.
          Vatandaşlar tarafından konunun araştırılması ve Tabiatın Kalbi Bolu'nun Turizm değerlerinden olabilecek Yılkı Atlarının Milli Parklar ve Yaban Hayatı Koruma Müdürlüğü tarafından çip takılarak takip edilmesi ve koruma altına alınması bekleniyor. Yetkililerin bu konu hakkında duyarlılık gösterip, bir araştırma yapılması da bekleniyor.
   

  • Ali veli4 Temmuz 2018 . 23:01

   Sucuk olmuş olabilir
  • emar3 Temmuz 2018 . 15:36

   Sanki amerika bozkirlarinda yılki aylarından bahsediyorsunuz. At yaylası adini yılki anlatımlarından AlnIs gibi haber yapiyorsunuz. O atlar yabani at değil. Yaşlı ve sakat olduğu için terkedilmis, doğaya salinmiş hayvanlar. Aralarında bir iki tane tekne kesintisi raylar var. Tıpkı sokağa salinmis köpekler gibi. Köpeklere neden yabani köpekler sanıyorsunuz? Insanları neden kandırmak iarıyorsunuz anlamıyorum.
  • polat dinçsoy3 Temmuz 2018 . 11:22

   Afiyet olsun.
  • pasaköylü2 Temmuz 2018 . 21:34

   tokadi hayrettin hz.türbesinden at yaylasına gelen yol açık olduğuı müddetçe daha çok olay olur güzelim yaylamızda
  • KİMSESİZ YAŞAR2 Temmuz 2018 . 15:28

   inş sucuk kıyma v.s olmamıştır. Bu vadandaşın çektiği ızdırap acılar nedir ya  ne biçim halkız biz ya hırsızlık üçkağırçılık dolandırıcılık yalan dolan  üretimsiz tüketim gasp ırza bozukluk cehalet her güzel şeyi, batırma hepsiz bizde bolu olarak degil tüm türkiye olarak inş düzelir artık üreten bilinçli ahlaklı insanları görrüz amin
  • Asım ŞAİR2 Temmuz 2018 . 11:34

   Güzel ülkemdeki edepsizler et yokluğunda atları kesip millete yedirmiş olabilirlermi !..

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon