Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Bolu'da 912 kişi istihdam edilecek

Bolu'da 912 kişi istihdam edilecek
  18 Nisan 2018
  Bolu'da 912 kişi istihdam edilecek

        Bolu'da 912 kişi istihdam edilecek 
          Bolu İŞKUR Müdürü İsmail Yalçın, uzun süreli işsizlerin, engellilerin ve kadınların iş hayatına kazandırılması için Bolu'da tüm Belediyeler dahil Kamu kurum ve kuruluşlara 912 kişinin istihdam edileceğini açıkladı.
            Bolu İşkur Müdürü İsmail Yalçın, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ilgili kurumu olarak Türkiye iş Kurumu Müdürlüğü'nün tüm Türkiye'de özellikle  hanımefendilerin, uzun süreli işsizlerin, engellilerin istihdama kazandırılması, çalışma alışkanlıklarının kazandırılması, kamu ve kurumların, belediyelerin kamu hizmetlerinin daha aktif ve daha verimli hale getirilebilmesi, kamusal faaliyetlerin artırılması ve vatandaş faydasının daha iyileştirilmesini amaçlayan toplum yararına program adı altında kısa vadeli çalışma programının Bolu ilinde başlatıldığını açıkladı.

          Bu program kapsamında başvuruların alınmaya başlandığını açıklayan Yalçın; “Başvurularımızı başlattık. Bu programlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız hafta sonuna kadar çalışma ve iş kurumu il müdürlüğümüze bizzat müracaat ederek başvurularını yapabilirler. İlçelerden müracaat etmek isteyen vatandaşlarımızın il merkezlerine gelmelerine gerek yok. hangi kuruma müracaat etmek istiyorlar ise o kurumlara giderek ya da belediyelerimizde bulunan İŞKUR hizmet merkezleri yardımıyla müracaatlarını yapabilirler. İnternet kullanımını becerebilen vatandaşlarımız da internet üzerinden www.işkur.gov.tr adresinden ilgili programı seçerek müracaatlarını yapabilirler” dedi.

        İşe 1 Eylül'de başlayacaklar 
         Bu program sayesinde ilimizde 912 kişinin istihdam edileceğini ve işe de 1 Eylül itibari başlayacaklarını belirten Yalçın; “İlimizde 912 vatandaşımızı istihdam edeceğiz. 1 Eylül itibari ile iş hayatına başlayacaklar ve bu 6 ay süre ile devam edecek. Hangi kurumlarımızı istihdam edeceğiz? Öncelikle belediyelerimiz de bütün belediyelerimizde istihdamı sağlayacağız. Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Müftülük, İl Özel İdareleri, köylere hizmet götürme birliklerinde, Kültür Turizm İl Müdürlüğü bu istihdamları gerçekleştireceğiz. Çalışmak isteyen vatandaşlarımız hangi kurumda çalışma istiyorlarsa o kurumun müracaatını gerçekleştirebilirler. Yalnız şöyle bir farklılığımız var; bu geçici işsizliğin önlenmesine dönük bir faaliyet olduğu için öncelikle müracaat etmek isteyen vatandaşlarımızın mutlaka işsiz olması lazım. şu an çalışmıyor olması lazım. Çalışan işi olan vatandaşlarımız bu programlardan yararlanamaz. 35 yaş üstü erkekler ikinci önceliklidir. Müracaat olduğu sürece 35 yaş üstü erkeklerde bu programdan yararlanamazlar. Öncelikle amacımız dezavantajlı gurupları iş sahibi yapmak ve kendilerine iş alışkanlığı kazandırmak. İlimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
   

  • Ayca dalmaz20 Nisan 2018 . 12:23

   1 Eylül mü?
  • Nesrin Kandemir19 Nisan 2018 . 23:41

   Bizim vergilerimizden seçim yatırımı yapıyorlar... Halkı aldatanları kınıyorum.
  • Halkın Sesi19 Nisan 2018 . 00:02

   Seçim yatırımı..!
  • Dursun YILMAZ18 Nisan 2018 . 23:29

   Türkiye'de işçiye bir bakalım.Aktif çalışan işçilerin aylık maaş hesabında hiç bir işçinin TAHSİLİ,UNVANI,KIDEMİ ve EŞ durumu dikkate alınmaz.Yani işçi esirdir ve köledir.Böyle bir sistem içerisinde 6 aylık dönemler halinde işçi çalıştırılmasının kime faydası olacak?İşçi emeklisi olduğunuzda Doktor,Mühendis,Mimar ve diğer mesleklerde olmanızın hiç bir anlamı yok.Bir insanın TAHSİLİNİ,POZİSYON UNVANINI ve KIDEMİNİ hiçe saymak bana göre insanlık suçudur.İşçilerden sorumlu üst düzey yetkililer acaba yorum okuyorlar mı?Çalışma Bakanlığına çalışan ve emekli olan işçiler maaşlarının TAHSİLE,POZİSYON UNVANINA,KIDEMİNE ve EŞ durumuna göre niçin yapılmadığını sorsunlar.Bakanlık hala bütün işçilerin sadece okur-yazar olduğunu zannediyor.Uyaralım.
  • ben x vatandaş18 Nisan 2018 . 21:38

   umarım bu sefer de İşkur'da çalışanların 1
   dereceden yakınları ve tanıdıkları bu istihdamdan yararlanmazlar ama nerdeee gerçekten hakkı olmayanlar giriyor ya heh o yerde kul hakkı devreye giriyor işte o insanlara hakkım zehir zıkkım olsun.
  • ali candan 18 Nisan 2018 . 20:36

   kışa çıkartırsınız..
  • zihni gelen18 Nisan 2018 . 20:36

   akla bak 60 yaşında emeklilik sisteminde 35 yaş üstü değerlendirilmiyor 2 planda imiş...tükürüm sizin suratınıza..
  • Bitik Esnaf18 Nisan 2018 . 15:29

   6 aylık köle programı desek daha doğru olur.
   Türkiye'nin gerçeği...
   6 ay çalış sonra ne olacak belli değil.
   Her halk, hak ettiği gibi yönetilir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye Bolu Dezenfeksiyon