Olsun be aldırma Yaradan yardır... Sanma ki zalimin ettiği kârdır... Mazlumun ahı indirir şâhı... ELBETTE HERŞEYİN BİR VAKTİ VARDIR... (Yunus Emre)

Rotary Kulübü, engelli çocukların diş tedavilerini yapacak

Rotary Kulübü, engelli çocukların diş tedavilerini yapacak
  11 Ocak 2018
  Rotary Kulübü, engelli çocukların diş tedavilerini yapacakRotary Kulübü, engelli çocukların diş tedavilerini yapacak

        Rotary Kulübü, engelli çocukların diş tedavilerini yapacak 
        Bolu Rotary Kulübü, Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izin alarak düzenlediği bir organizasyonla, Ege Ağız- Diş Sağlığı ve Diş hekimleri Derneği üyesi diş hekimlerinden oluşan bir ekiple Bolu'da yaşayan üç yüzden fazla engelli çocuğa diş hekimliği hizmeti verecek. 
         Bolu Rotary Kulübü Dönem Başkanı Diş hekimi Onur Çetinkaya yaptığı açıklamada; kendisinin Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olduğunu, hocası Prof. Dr. Ertuğrul Sabah'ın Ege Ağız- Diş Sağlığı ve Diş Hekimleri Derneği'ni bir grup diş hekimi arkadaşıyla 2001 yılında kurduğunu ve derneğin, kurulduğu yıldan bu yana Türkiye'nin her yerinde 100 binden fazla engelli çocuğun diş bakımı ve tedavilerini yaptıklarını, bu çalışmalara öğrenciliği sırasında kendisinin de katıldığını ve bu faaliyetin Bolu'da yapılması için Milli Eğitim Müdürlüğü'nden izin alarak Prof Dr. Ertuğrul Sabah ve ekibini Bolu'ya davet ettiğini belirtti.
          Dönem Başkanı Diş hekimi Onur Çetinkaya; “İzmir'den gelen Prof. Dr. Ertuğrul Sabah'ın 12 diş hekiminden oluşan ekibine, kendisiyle birlikte Bolu'dan da 2 diş hekimin daha katılacağını ve bu ekibin 12-13 Ocak 2018 tarihinde Cuma ve cumartesi günleri Bolu'daki engelli çocukların koruyucu diş bakımı ve acil tedavilerini gerçekleştireceklerini, bütün muayene ve tedavilerin ücretsiz olacağını ifade etti. 
          Onur Çetinkaya, engelli çocukların alışkın oldukları, güven duyacakları ortamda diş tedavi yapılması gerektiğini belirterek; "diş tedavileri için gerekli bütün portatif ekipmanların İzmir'den getirileceğini ve tedavi için de gereken diğer tıbbi malzemelerin tamamının dernek tarafından karşılanacağını, Bolu'da yaşayan bütün engelli ebeveynlerin, çocuklarının diş bakımı veya tedavileri için belirtilen tarihlerde bu hizmetten yararlanabileceklerini" ilave etti.
   

  • efmka14 ee13 Ocak 2018 . 17:09

   efmka gelişim özel egitim kurumunu ara yada ugra yaptıkları işi sor bakalım kime neye hizmet ediyolarmış bizahmet ögren.
  • FERDİ ALTUN13 Ocak 2018 . 15:36

   BÖYLE GÜZEL VE SOSYAL İÇERİKLİ BİR ORGANİZASYONDA DAHİ ART NİYET ARAYAN DÜŞÜNCESİZLER VAR.NE DİYELİM.
  • temsil12 Ocak 2018 . 10:47

   efmka14 senin temsi etmediğin şeyleri temsil ediyor sıkma canını
  • efmka1412 Ocak 2018 . 09:49

   diş hekimi de kafadaki fötr şapka neyi veya kimleri tamsil ediyor? Bu yardımın amacı başka türlü olmasın.
  • Ömer Faruk Dalsarar11 Ocak 2018 . 22:12

   Böyle bir işi yapmak zorunda olmayan fakat yapmaya karar vermeleri ve uygulamaya geçmeleri ise  içlerinde ne kadar  insan sevgisi tabiri caizse "mangal" gibi bir yürek taşıdıklarının göstergesidir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak