Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Gölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyor

Gölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyor
  14 Aralık 2017
  Gölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyorGölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyorGölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyor

          Gölcük'te yapılaşmaya tepkiler çığ gibi büyüyor       
           Bolumuzun en güzel mesire yerlerinden biri olan Gölcük'le ilgili Bolu Belediyesi'nin ihaleyle yaptırmayı düşündüğü bir takım tesislerle ilgili tepkiler çığ gibi büyüyor. Gazetemizde yer alan yazılardan sonra hemen herkes aynı düşüncede birleşerek Gölcük'e tesis yapılmasının önüne geçilmesini istiyor. 
           Gölcük Tabiat Parkı'nın bir takım tesis projeleriyle birlikte 22 yıllığına kiralanması için 19 Aralık'ta yapılacak olan ihale öncesi Bolu Baro Başkanlığı da tepki göstererek basın açıklaması yaptı. 

          Gölcük Tabiat Parkı'na, yeni bir dağ köşkü, 25 adet bungalov, 3.1 kilometre teleferik ve 1.5 kilometre yamaç kızağının yapılması için göl gazinosuyla birlikte 22 yıllığına kiraya verilmesi için Bolu Belediyesi tarafından 19 Aralık 2017 tarihinde yapılacak olan ihale öncesi gazetemizide peş peşe yer alan haber ve köşe yazılarından sonra Bolu halkı harekete geçti. Okurlarımız gazetemizdeki bahse konu yazıların altına yorum yağdırarak tepkilerini dile getirirken, sivil toplum örgütleri de harekete geçerek buraya tesis yaplımasının önüne geçilmesini istedi. 
         “Gölcük Uzun Göl olmasın”
          Bolu Baro Başkanı Avukat Ferit Atalay yaptığı basın açıklaması ile ihaleye sert tepki gösterdi. Atalay konuyla ilgili şunları söyledi; “ İlimizin doğa harikalarından olan ve Milli Parklar Mevzuatı'na tabi Gölcük Tabiat Parkı'nın yapılaşmaya açılarak anılan yerde otel- bungalow konutlar ve telesiyej inşaatı ile ilgili ihalenin 19 Aralık 2017 tarihinde yapılacağı kamuoyunun bilgisindedir. Bolu Belediye Meclisi'nin 13.12.2016 tarih ve 397 sayılı kararı ile Milli Park alanında yapılacak inşaat, imalat ve yapılaşma ülkemizin ve ilimizin gözbebeği olan Gölcük Tabiat Parkını geri dönülmez bir biçimde tahrip ve yok edecektir. Gölcük Tabiat Parkı ilimiz halkının ve çevre illerin kolay ulaştığı yılda yaklaşık 400-500 bin kişinin ziyaret ettiği Bolu doğasının ve turizminin aydınlık yüzüdür. 2873 sayılı Milli Parklar Yasası'na tabi olan bu doğa harikası için sağlanan bu yapılaşma izni Gölcük'ün akıbetini Uzun Göl'ün akıbeti ile eş değer kılmaktır” dedi.  
         “Bu ihalenin derhal durdurulması ve iptali gerekmektedir”
          Atalay açıklamasının devamında; “Yapılaşma hangi önlemler alınırsa alınsın ekolojik dengeyi bozacak, doğal hayatı ve endemik bitli türlerini yok edecek, yaban hayatın canlıları Gölcük'ü terk edecektir. Yapılaşma sonucu yoğun kullanımı takiben göl ve çevresi kirlenecek, orman dokusu tahrip olacak, asırlık orman ağaçları yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır. 'Tabiatın Kalbi Bolu' sloganıyla yola çıkıldığı akıllardadır. Bu nedenle Bolu'nun tabiatın kalbi olarak kalması için ivedilikle Gölcük Tabiat Parkı'ndaki yapılaşmanın önünü açacak bu ihalenin durdurulması ve iptali gerekmektedir. Gölcük Tabiat Parkı Bolu halkına ait olup, ekonomik ve sair nedenlerle feda edilmeyecek kadar değerlidir” diye konuştu.
   

  • Emekli16 Aralık 2017 . 00:34

   CUMHURİYET parkımız vardı,sadece adı kaldı,park tan eser yok.Gölcük te aynı olacak,yazık.
  • İsmail YILDIRIM15 Aralık 2017 . 13:20

   Kimsenin derdi yapılan yatırıma karşı çıkmak değil, nereye bir fabrika kuruldu da Bolu halkı karşı çıktı.
   Derdimiz doğaya zarar gelmemesi, Bolu halkının ve dışarıdan gelen misafirlerimizin doğal bir ortamda bu güzellikleri yaşaması.
   Yukarıda meşhur Uzungöl'ün resmi var, bilmem hatırlarmısınız burası Gölcük'ten çok daha popüler bir yerdi ve şimdiki haline bakın ve bunu yapanlar daha güzel olacak diye doğayı bozmaya başladılar ve en son hali içler acısı.
   Gölcük'e iyi bir şeyler yapmak istiyorsanız inanın hiç bir şey yapmayın böylece kalsın, illa bir şeyler yapacaksanız Seben Göleti bu iş için biçilmiş kaftan.
  • NUR14 Aralık 2017 . 23:21

   Gölcük sadece Bolu ya değil tüm Türkiye nin doğal değerlerindendir,EĞER GÖLÜN ETRAFI YAPILAŞTIRILIRSA ORASI SIFIR OLUR ;TEK DERT PARA MI YAZIKLAR OLSUN,anıt parkımızı da bitirdiniz ;kent meydanı demek ;halka ait demektir ;kent meydanlarında lüks kafe bolu dışında yoktur ;KENT MEYDANLARINDA BELEDİYE ÇAY SATAR VE asgari ücretli de içebilir ,   Bolu dışında ki tüm illerde bu böyledir.        Gölcük katledilemez ,abant maksimle mahvedildi .
  • ertuğrul14 Aralık 2017 . 21:56

   Gölcük e dokunan yanar cayır cayır. Sonuna kadar karşıyız.
  • Esra14 Aralık 2017 . 18:38

   Anıtpark da bolu halkından alındı fakat orayı da sahiplendiler Bolu'daki herkesin 3 Liraya Çay içecek bütçesi yok ama oradaki bolu halkına ait olması gereken alanlarda 3 Liraya çay satılmakta yarın bir gün Gölcük'te Aynı hala alacak Kim Ne Derse Desin onlar bildiğini yapacaklar

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye