Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Başkanım Gölcük'e dokunma!

Başkanım Gölcük'e dokunma!
  12 Aralık 2017
  Başkanım Gölcük'e dokunma!

       Başkanım Gölcük'e dokunma!
         Sn. Başkanım, bu sabah, Hürriyet.com.tr'de haberlere bakarken gözüme çarptı Aysel Alp'in haberi; 'Bolu'nun sembollerinden Gölcük Milli Parkı'na yeni bir dağ köşkü ve 25 adet bungalov yapılacağını. 3.1 kilometre teleferik, 1.5 kilometre yamaç kızağı için de ihaleye çıkarılacağı' yazıyordu.
        Sizinde bildiğiniz gibi Gölcük, Bolu'nun en önemli sembolü haline gelmiş, şehir merkezinin hemen yanı başında oldukça küçük, doğa harikası bir sayfiye yeri. Bu güzelliği ve popülaritesi ise bazı olumsuzlukları da ister istemez ortaya çıkarmakta. Son yıllarda her gittiğimde, özellikle de hafta sonları kapasitesinin üstünde ziyaretçiyi ağırlayan, gürültü ve görüntü kirliliğinin yaşandığı bir yer halini almakta. Avrupa ve Amerika da Gölcük benzeri bir çok yer var. Hatta özel mülkler var. Bu yerler, insanların günü birlik olarak ziyaret ettiği, belli kurallar dahilinde piknik yaptığı, bir kaç küçük büfe ve tuvalet dışında hiç bir yapının olmadığı, tamamen doğayla baş başa vakit geçirmesine olanak tanıyan yerler. Şehir merkezine 15 Km, Karacasu ya 7- 8 Km uzaklıkta olan bu cennet köşemize konaklama tesisi kurmak, sadece doğayı tahrip etmeye yarayacak, doğal hayata sekte vuracaktır. Sizde iyi biliyorsunuz ki bu milletin genlerinde, temizlik sadece evleriyle sınırlıdır. Bu tesisler yapıldıktan sonra kesinlikle karşımıza daha pis bir Gölcük çıkacaktır. Yine aynı şekilde Gölcük'e teleferik hattını da gözden geçirmenizi dilerim. Bunun da gerekliliği gerçekten tartışılır!
         Eğer, Bolu turizmine bir katkı sağlamak istiyorsanız, bungalov ve dağ köşkü'nü Seben, Taşlıyayla Göleti'ne yaptırın. Bu şekilde oraya bir değer kazandırabilir, önünü açabilirsiniz. Mesela, Kartalkaya yakınlarında bu tip tesisler kurabilir, insanların kış sporlarına uygun ve ekonomik olarak ulaşmasına fayda sağlayabilirsiniz. Lütfen Trabzon Uzungöl örneğini unutmayın. Doğa harikası bir yer bugün ne hale getirilmiştir!
        Yok kardeşim ben bu işe kafayı koydum bu bungalov'ları yapacağım derseniz de, kendinize bungalov konusuna hakim iyi bir danışman tayin edin. 
         Umarım, fikriniz değişir ve Gölcük'ün doğallığı ve bakirliği sizinde katkılarınızla korunmuş olur.
         Saygı ve sevgilerimle.
                                               Cumhur Bandakçıoğlu 

  • ismail13 Aralık 2017 . 14:31

   oranınn o şekilde oturuma açılması katliamdır.yazıktır, günahdır.bütün bolu buna topyekün karşı gelmelidir.abant ne hale geldi. beton yığını oldu.gölcükde aynısı olur, bırakında geriden gelecek nesillere bozulmamış, genleriyle oynanmamış,zalim ve savurgan eli deymemiş tabii bir mirasımız kalsın.
  • Ertuğ Açıkgöz13 Aralık 2017 . 07:52

   Zaten Arap istilası altında olan şehrin en güzel yerleri de böylece vitrine çıkartılarak, nefes alınabilecek yerler bir bir peşkeş çekiliyor. O köşkte ben kalabilecek miyim, o bunglovlar ücretsiz mi olacak? Tabii ki yine bir canikosu haberi.
  • bolulu13 Aralık 2017 . 01:19

   Yapsİnlar bence. Ben bolulu olarak zaten gidemiyorum. Yapsinlar da hizmet gelsin.
  • esnaf12 Aralık 2017 . 14:44

   yeterki para gelsin nerden geleceği önemli değil...
  • İsmail YILDIRIM12 Aralık 2017 . 14:43

   Cumhur bey; çok güzel yazmışsınız ancak benim belirtmek istediğim iki konu var, birincisi herhalde çok yoğunsunuz çok teferruatlı, resimlerle desteklenen bir yazı kaleme almamışsınız, ikincisi ne kadar yazarsan yaz Alaaddin başkan nasıl olsa dikkate almaz ama ben yine vatandaşlık görevimi yapayım diye konuyu çok güzel bir şekilde özetlemişsiniz.
  • Bitik Esnaf12 Aralık 2017 . 13:27

   Bolu için kaçınılmaz son.
   Doğa harikalarının etrafına turistik amaçlı bir takım yerler yapılacak. Doğa yok edilecek. Bizler buna alıştıktan sonra oralara zenginler için villa'lar yapılır. Sonra karşı çıkılır. Ama yine de yapılır ve buna da alışırız.
   Gidin birkaç fotoğraf çekin de, torunlarınıza gösterirsiniz.
   Bak burası böyleydi, ne hale getirdiler diye.

   Nelere alışmadık ki ?

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye