BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

AİBÜ, REHAB Projesi için İspanya'da

AİBÜ, REHAB Projesi için İspanya'da
  16 Kasım 2017
  AİBÜ, REHAB Projesi için İspanya'daAİBÜ, REHAB Projesi için İspanya'da

       AİBÜ, REHAB Projesi için İspanya'da

         Avrupa Birliği Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Stratejik Ortaklıklar Faaliyetleri kapsamında sürdürülen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Ahmet YIKMIŞ'ın yürütücülüğünü üstlendiği “Madde bağımlısı olan yetişkinler ve ailelerinin sosyal entegrasyonu ve rehabilitasyonu” “Rehabilitation and Integration into Society of Drug Addicted Adults and Their Families” (REHAB) isimli AB Projesi'nin projesinin ikinci toplantısı 9-10 Kasım2017 tarihlerinde İspanya'nın Granada şehrinde yapıldı.
       AİBÜ'nün koordinatörlüğünü üstlendiği proje, ülkemizden AİBÜ Özel Eğitim Bölümü, Sosyolojik Araştırmalar Merkezi Derneği (SAMDER), Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği (ÖZERKDER), Sima Özel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti.; İspanya'dan Asociacion Granadina Para la Informacion, Formacion  Desarrollo de las Nuevas Tecnologias (AGIFODENT); Almanya'dan ise Stiftung Bildung & amp; Handwerk (SBH) kurumlarının işbirliğiyle 232.000 Avro'luk bir bütçe ile gerçekleştiriliyor.
          İspanya'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi'ni Yrd. Doç. Dr. Ahmet Yıkmış, Yrd. Doç. Dr. Orhan Curaoğlu, Arş. Gör. Dr. Hakan Özak ve Arş. Gör. Nesime Kübra Terzioğlu; Sosyolojik Araştırmalar Merkezi'ni Prof. Dr. Yahya Mustafa Keskin; Tüm Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Derneği'ni Faruk Sevindi ve Zeynep Sevindi temsil etti. Ayrıca toplantıya Asociacion Granadina Para la Informacion, Formacion  Desarrollo de las Nuevas Tecnologias'dan Terasa Moleon Linares ve Cecile Hoowen; Stiftung Bildung & amp; Handwerk 'den ise Angela Bender katıldı. Toplantıda; proje ortaklarının projedeki görevleri ve geçen süre içerisinde neler yaptıkları, geliştirilecek olan modüllerin nasıl olacağı, proje ortaklarından Sosyolojik Araştırmalar Merkezi Derneği'nin uyguladığı anket sonuçları, ve ilerleyen tarihlerde proje kapsamında neler yapılacağı konularında bilgi alışverişinde bulunulmuş ve sunumlar gerçekleştirilmiştir. Proje ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için http://rehab.ibu.edu.tr/  adresi ziyaret edilebilir.
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak