Bayram tebrik ilanlarınızı İNANDIĞINIZ, GÜVENDİĞİNİZ gazetelere veriniz

Bolulu işadamının şirketlerine FETÖ operasyonu

Bolulu işadamının şirketlerine FETÖ operasyonu
  1 Kasım 2017
  Bolulu işadamının şirketlerine FETÖ operasyonu

       Bolulu işadamının şirketlerine FETÖ operasyonu

         Geçtiğimiz yıl kayyum atanan Kaynak Holding'e son dakika bylock operasyonu düzenlendi. Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan 1962 Bolu doğumlu. Türkiye İmamı olduğu iddia edilen Özcan, halen FETÖ'nün Türkiye üyesi olmak sebebiyle aranıyor.
          Kaynak Holding'e düzenlenen son dakika FETO operasyonunda çok sayıda kişinin tutuklandığı açıklandı. 15 Temmuz hain darbe girişimi akabinde FETO'ya yönelik operasyonlar devam ederken, FETÖ'nün mali kolu olarak bilinen Kaynak Holding'e de zaman zaman dalgalanmalar ile operasyon düzenlenmekteydi. İtirafçıların açıklamaları akabinde Kaynak Holding'e yönelik BYLOCK operasyonu düzenlendi. Son dakika Kaynak Holding operasyonu kapsamında gözaltına alınan 59 kişinin sorgusu tamamlandı. Hakim 42'sinin tutuklanmasına karar verdi. Hakimlik, 9'u adli kontrol tedbirleri kapsamında olmak üzere 17 şüphelinin de serbest bırakılmasına hükmetti.

         KAYNAK HOLDİNG KİMİN?

         Holdin'in yönetim kurulu başkanı Mustafa Özcan 1962 yılında Bolu'da doğdu. Çocukluğunda Arapça ve İslami ilimler öğrenen Mustafa Özcan, öğrencilik yıllarında çeşitli Avrupa ülkelerinde ve Almanya'nın Kiel şehrinde ailesinin yanında ikamet etti. Üniversite eğitimini sonra Kahire el-Ezher Üniversitesinde yaptı.

         1982 yılında Türkiye'ye dönen Mustafa Özcan'ın Zafer, Girişim, İslam Dergisi, Kodaya Ed-Düveliyye gibi yerli ve yabancı yayınlarda makaleleri yayınlandı. Milli Gazete, Zaman, Yeni Şafak, ve Yeni Asya gazetelerinde dış haberler servisini yönetti. Çeşitli araştırma kitapları kaleme alan Mustafa Özcan evli ve dört çocuk babasıdır.

        KAYNAK HOLDİNG ŞİRKETLERİ

        ünyesinde 8 bin 53 çalışan bulunan Kaynak Holding çatısı altında pek çok şirket ve marka yer alıyor. Kaynak Holding dahilindeki 19 firma yayıncılık, perakende, dağıtım, basım, kağıt, medya ile sürdürmüş, bilişim, eğitim araçları, kırtasiye, eğitici oyuncak, okul kıyafetleri, turizm, kargo, lojistik, gıdasektörlerinde faliyet gösteriyor.

          Kaynak Kültür Yayın Grubu, Zambak Okul Yayın Grubu, Sürat Sınavlara Hazırlık Yayın Grubu, Kaynak Telif Ajansı, NT Mağazaları, Gökkuşağı, Çağlayan Matbaası, Kaynak Kağıt, Kaynak Medya, Sürat teknoloji, Sürat Eğitim Araçları, Alfa, PAL, Inspire, Nüanstur, Sürattur, Sürat Kargo, Sürat Lojistik, Bereket Yemek, İtina Toptan Gıda, İtina Et ve Süt Ürünleri firmaları Kaynak Holding çatısına dahildir. Bunların yanında Kaynak Vakfı ve Kaynakder dernekleri bulunmaktadır.

  • Eleştiri 2 Kasım 2017 . 11:37

   Sizce Rektör Tek Başına YÖK Yasasının bu hali ile istediği bir şahsın atamasını Yapabilmesi mümkün mü. ELBETTE MÜMKÜN Çünkü Tek Adam Yönetimi Diktatörlük almış başını gitmiş tavan yapmış. Köylerde Yollar Yok. elektirik Yok Sağlıkçı yok. Okul yok Ne var ULEMA din Hocası elbette olsun hocalardan ne zarar gelir ama Diyanet öyle bir örgütlenmiş ki Hocalar isterlerse dine hizmet versinler verebilirler mi bakın namaz öncesi ya da sonrası verilen vaazlara hepsi siyasi Hepsi AKP Lehine. Bolu Belediye Başkanının Yapmadığı pislik yok. ama istifa ettiren Yargılayan yok. peki Savcı bolu Belediye Başkanını yargılamayacak kimi yargılayacak Simitçiyi mi elbette Bakın Ağ babalar dışarıda Ama Fetö soruşturmalarında Simitçiler içeride Yani olacak iş mi
  • Prof Mu 2 Kasım 2017 . 11:13

   Türkiyede Kamu kurumları Malesef Terör örgütleri gibi Yönetilmekte. Örneğin Akadamik bir Kariyer Yapmak istiyorsunuz Doç Olacaksınız. Size Jüri ataması yapılmakta adına doçentlik jürisi deniliyor Sözde bilimsel Makalenizi Tıpkı Fetö Yapılanmasında olduğu gibi bir kaç Yayın böyle Yok Şurada bunu Yaptı Şurada şunu yaptı şu makaleyi yazdı sonra da bir anda üniversitedeki uzantılarınızla Doçent oluyorsuz. Prof ta böyle diğer kadrolar da böyle Bunların araçlar için de Gettolaşma tavan yapmış özel garajlar havalar o biçim cadde sokoklarda onlara saygı tavan yapmış yani işte Türkiye bu sonra da savcı eliyle baskın yap sonra da tutukla ve yargıla işte düzen bu. Hadi bakalım git bir yemek ihalesi al alabilecek misin bak adam yemek ihalesi almış para
  • Onlara yardım eden 2 Kasım 2017 . 09:10

   Onlara her konuda yardım eden rektör hayri bey ve ekibi halan geziyor. dünya dolusu para yediler ve yedirdiler ama dışarıdalar. anlaşılan adalet sadece garibanlara işliyor. malesef öyle
  • HARUN BOĞMAK1 Kasım 2017 . 12:34

   bu el konulan firmaların paraları acaba hangi firmalara geçti.kimler bu paraları yönetmeye devam etti 15 temmuz kalkışmasından sonra yükselişe geçen firmalar tek tek mercek altına alınmalı

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Tonet Sandalye Cafe Koltukları Cafe Masa Sandalye Cafe Sandalye