Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler!

Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler!
  3 Haziran 2017
  Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler!Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler!Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler!

        Kabzımal Erman Toroğlu'ndan Aşçılara Ağır Sözler.!
         Asıl Mesleği Kabzımallık olan Erman Toroğlu A SPOR programın yayınlanan TAKIM OYUNUN da aşçılar için ağır sözler kullandı.
         Çok sayıda Şef Aşçıların tepkisini çeken Erman Toroğlu Geçmiş dönemlerde aşçılarla ilgili organizasyonlarda aşçı ceketi giymişti.
         Çok sayıda aşçının tepkisine neden olan Kabzımal Erman Toroğlu'na cevap olarak Aşçıların yorumu dikkat çekti; “Zamanında hakkını alan hiçbir Aşçı Kardeşim servis öncesi gelip para istemez, sen hakkını vermezsen, adama maaş yerine, iki ay geriden dalga geçer gibi harçlık verirsen, sigortasını asgari ücretten yatırıp, kalan parasını elden verirsen, 8 saat çalışması gereken adamı 14-16 saat çalıştırırsan ve bunları yaparken lütfediyormuşçasına hareket edersen, sonuçları bu olur… Lakin hiç kimse ne bu mesleğe, ne de aşçılara bu şekilde hitap edemez, siz önce adaletli olmayı öğreneceksiniz ki bizde hala bu şekilde davranan içimizdeki kötüleri ayırt edelim ve meslekten uzaklaştıralım” dediler…
       

             Esefle kınıyoruz !

            Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) “Erman Toroğlu'ndan Haddini Aşan Cümleler. ESEFLE KINIYORUZ…
         A Spor Kanalında 14 Mayıs 2017 tarihinde yayınlanan “Takım Oyunu” adlı programda mesleğimiz ve mesleki sıfatımız ile ilgili Erman Toroğlu'nun sarf etmiş olduğu etik olmayan cümleleri Taşpakon olarak camiamız adına hakaret olarak kabul ediyoruz.
          Ekmeğini alın teri ile kazanan, bin bir zorluk ve büyük emekler içinde aşçılık mesleğini icra eden biz aşçılara yaptığı yakıştırmalar incitici ve rencide edicidir. Bir spor programında futbol konuşulurken hangi alaka ile konu aşçılara gelmiş ve bu kabul edilemez ithaflar Erman Toroğlu'nun ağzından dökülmüştür buna da bir anlam verebilmek mümkün değildir. O esnada programda yer alan diğer kişilerin aşçıları töhmet altında bırakıyorsun, birazdan aşçılık federasyonları programa bağlanır uyarılarına rağmen Erman Toroğlu sözlerine devam etmiştir.
          Taşpakon olarak ulusal basında tepkimiz sürdürülecek olup, ayrıca ilgili kanala resmi şikayet yazısı ulaştırılarak, RTÜK'e konu ile ilgili gereken başvuru tarafımızca yapılacaktır. Hakkımız olarak Erman Toroğlu'nu camiamızdan özür dilemeye davet ediyoruz. Aksi takdirde Konfederasyon hukuk birimimiz tarafından yasal haklarımız kullanılacaktır.
          Türkiye'de Aşçılık mesleği camiasını temsilen bir sivil toplum kuruluşu nezdinde bu sorumluluğu almak, Taşpakon olarak üzerimize vazifedir. Tüm camiamızı tepkilerini dile getirmeye ve mesleğimizin şerefine sahip çıkmaya davet ediyoruz.

            Toroğlu'nun Aşçılık ve Turizm Camiasından özür dilemesini bekliyoruz
          Değerli meslektaşlarımız ve Turizm Camiası; Hepimizin severek izlediği; ilkeli ve dürüst yayıncılık yapan A Kanal'da yayımlanan 'Takım Oyunu' adlı spor programında,üzülerek belirtiyoruz ki yayın esnasında 'Erman Toroğlu' adlı şahıs; spor programında örnek olarak ülke turizminde büyük rol oynayan biz AŞÇILARI hedef göstermiş, caiamızdan rencide edici bir şekilde bahsetmiştir. Ülkemizde ve Dünya da biz Aşçıları yanlış lanse etmesi derinden yaralamıştır. Önemle belirtiyorum ki annelerimiz; tanıdığımız ilk aşçılar olarak bizlere mesleğimizi öğretir. Aşçılık mesleği; gecesi gündüzü, bayramı, cenazesi, tatili olmayan; fakat bu tempoya gönül verip yaşam boyu öğrenmeyi, yenilikleri takip etmeyi sevdiren bir meslektir. Bu sebeple; ilkeli ve dürüst yayın yaptığına hem fikir olduğumuz A Spor Kanal'ının yayın yorumcularını hassasiyetle seçmelerini ve Erman Toroğlu'nun Aşçılık ve Turizm Camiasından özür dilemesini bekliyoruz. Aksi takdirde; kendisine yasal işlem başlatmaya ve kendisinin de aşina olduğu tüm Sosyal mecraa da gerekenin yapılacağına Tüm Kamuoyuna Bildiririz. Saygılarımızla
          İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Umut Eyioğlu

              Erman Toroğlunu Özür Dilemeye Davet Ediyoruz.
          Değerli meslektaşlarımız ve Turizm camiası;
         Severek izlediğimiz ve takip ettiğimiz, ilkeli ve dürüst yayıncılık yapan A Kanal'ında bulunan “Takım Oyunu” adlı spor programında, maalesef üzülerek ve esefle izlediğimiz yayın esnasında ERMAN TOROĞLU olan şahıs, spor programında örnek olarak biz Aşçı'ları hedef göstererek, camiamızdan rencide edici ve onur kırıcı bir şekilde bahsetmesi tüm Dünya ve Türkiye'ye bu şekilde lanse etmesi, bizleri çok üzmüş ve derinden yaralamıştır. Unutmamalıdır ki, hayatında tanıştığı ilk AŞÇI ve bizlere de ilk mesleği öğreten kişide Annelerimizdir.
  Konusu SPOR olan bir programda,
  Efendim; “teşbihte hata olmaz” diyerek kendisini savunmaktansa,kendi mesleği olan KABZIMANLIK,Hakemlik ve yorumculultan örnekler vermesi daha doğru olurdu ve de tavsiye ederiz.
         Aşçılık mesleği, gece gündüz demeden çalışan, bayram, tatil, eğlence bilmeyen, farklı ürünleri bir araya getirerek damak tadını hiç bilmediği insanların lezzetine sunan, yenilebilir bir SANAT icra eden ve tek amacı hizmet etmek olan KOCA BİR Camia'ya bu şekilde rencide etmeye, kimsenin hakkı yoktur ve olamazda.
          Bu vesile ile, ilkeli ve dürüst yayın yaptığına inandığımız A SPOR kanalı da,yorumcu seçiminde daha hassa olmaya ve ERMAN TOROĞLU'nun ise İVEDİLİKLE, AŞÇILIK ve TURİZM camiasından özür dilemeye davet ediyoruz.
        Aksi takdirde, kendisine yasal işlem başlatmaya ve kendisinin çok aşina olduğu SOSYAL MEDYA'da da gerekenin yapılacağını TÜM KAMUOYUNA duyurulur.
  Saygılarımızla.
           İZMİR AŞÇILAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

        

  Tepkilere neden olan video görüntüsü 

         http://www.ascihaber.com/v5/2017/06/02/kabzimal-erman-torogluna-ascilardan-buyuk-ofke/

  • Dursun YILMAZ3 Haziran 2017 . 21:20

   Türkiye'de büyük miktarda paraların döndüğü,döndürüldüğü ağzında gümüş kaşıkla doğmuş bir sürü insan var.Bunlar konuşurlar,istediklerini yaparlar,hesap vermezler,kanun üstü insan kabul ederler kendilerini.İnsanın insanlığını insandan alan ve insanlığını unutturan tek şey emek sarf etmeden (beleş) kazanılmış yüklü miktardaki paradır.Paraya tapanların ne dediklerini dikkate almamak gerekir.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak