Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Canlı bombalar ölü ele geçirilmişti

Canlı bombalar ölü ele geçirilmişti
  17 Aralık 2016
  Canlı bombalar ölü ele geçirilmişti

        Kayseri'deki 1. Komando Tugayı askerlerini taşıyan servis otobüsüne yapılan bombalı saldırı sonrasında akıllara 7 Nisan 2016 tarihinde Bolu'nun Paşaköy Mahallesi'nde PKK'lı teröristlerin hücre evine yapılan baskında 2 canlı bombanın öldürülmesi geldi. Canlı bombaların hedefinin PKK terör örgütüyle  yıllarca mücadele eden Bolu 2. Komando Tugayı olduğu iddia edilmişti. Bolu polisinin müthiş istihbarat çalışması ve  Ankara polisinin desteğiyle canlı bombalar ölü ele geçirilmişti.

       Kayseri'de Bolu 2. Komando Tugayı ile birlikte PKK terörü ile mücadele eden 1. Komando Tugayı askerlerini taşıyan servis otobüsüne bomba yüklü araçla yapılan hain saldırıda 13 askerimiz şehit olurken, 55 askerimiz yaralandı.

       YÜZLERCE TERÖRİSTİ ÖLDÜRDÜLER

       Bolu 2. Komando Tugayı ve ve Kayseri 1. Komando Tugayı son 1 yılda özellikle Hakkari ve Şırnak bölgesinde yüzlerce PKK'lıyı öldürdü. PKK'lıların korkulu rüyası olan hain saldırıda hedef alınan komandoların tugayı son 5 ay içerinden Hakkâri bölgesinde aralarında üst düzey sorumlularında bulunduğu yüzlerce PKK'lı teröristti etkisiz hale getirmiş, arazide tespit ettiği PKK Örgütüne ait 50 sığınak'ı imha ederek çok sayıda silah, mühimmat ve yaşamsal malzemeleri ele geçirerek örgüte ağır darbe vurdular.

      2 CANLI BOMBA BOLU'DA ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

       7 Nisan 2016 tarihinde Bolu Emniyet Müdürlüğü ve PÖH ekipleri, Berberler Sokak'taki 4 bloktan oluşan Paşakent Sitesi'nde bulunan bir apartmana girdi ve dairelerdeki aileleri gizlice tahliye etti. Daha sonra apartmanın beşinci katındaki terör örgütünün hücre evine PÖH ekipleri tarafından saat 23.45 sularında baskın yapıldı.  Bu sırada çıkan ve yaklaşık yarım saat süren çatışmada canlı bomba etkisiz hale getirildi. Sabaha karşı çatıda çatı da saklanan diğer terörist çatıdan atlayarak ölmüştü.

       HEDEFİN KOMANDO TUGAYI OLDUĞU İDDİA EDİLMİŞTİ

       Bolu polisinin müthiş istihbarat çalışması ve takibi sonrasında teröristler Ankara'dan gelen Polis Özel Harekat ekipleri tarafından öldürülmesini ardından, canlı bombaların hedefinin Bolu 2. Komando Tugayı olduğu iddia edilmişti. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak