Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Akbay; "Kazdıkları Kuyuya Düşecekler"

Akbay; "Kazdıkları Kuyuya Düşecekler"
  13 Aralık 2016
  Akbay; "Kazdıkları Kuyuya Düşecekler"

        Akbay; "Kazdıkları Kuyuya Düşecekler"
        İcraatçı ve reformist bir hükümet olarak yatırım ortamının iyileştirilmesi, sanayicimizin önündeki yatırım engellerinin kaldırılması ve esnafın, KOBİ'lerin teşvik edilmesi kapsamında AK Parti Hükümeti'nin üzerine düşen görevi titizlikle yaptığını belirten AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Uğur Akbay; "Milli duruşumuzu yıkmak için ellerindeki tüm terör örgütü taşeron ve ekonomik silahlarla ülkemize saldıranlar, kazdıkları kuyuya düşeceklerdir. Türkiye'nin hedefi 2023'tür. 2023 hedeflerimizi kimse engelleyemeyecek" dedi.

        Türkiye'nin kararlılıkla 2023 hedeflerine doğru emin adımlarla yürüdüğünü belirten AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Uğur Akbay; "2023 hedeflerine hızla ilerleyen ülkemizi önce darbe ile önüne kesmek istediler. Darbe karşısında bir olan Aziz Türk Milleti, yeni bir destan yazarak engelledi. Bu girişimlerinde başarısız olanlar ardından ekonomi üzerinden ülkemize saldırdılar. Bunda da başarılı olamayınca terör örgütü taşeronlarını devreye sokarak, ülkemizde bombalar patlatarak, insanımızı katlederek buna ulaşacakları yanılgısı içindeler" ifadelerini kullandı.

        Son İstanbul'da yapılan hain saldırıya değinen Akbay; "Terör, İstanbul'da karanlık ve kalleş yüzünü bir kez daha gösterdi. Kahpece bomba patlatan insanlık düşmanı katiller, masum kardeşlerimizi şehit etti. İnsanlıktan nasibini almamışların kahpece saldırıları bu ülkenin kahraman evlatlarını yıldırmayacaktır. Sadece bu kirli tezgâhları kuranlar değil ihanet taşeronluğu yapan sözde aydın, siyasetçi, sanatçı ve gazeteci geçinen, alçaklarda bunun bedelini çok ağır ödeyeceklerdir. Vatan savunmasında hayatını feda eden şehitlerimize Allah'tan rahmet gazilerimize minnet duygularımı sunmak istiyorum" dedi.

        Türkiye'nin 2023 hedefini engellemek isteyenlerin terörün tüm kirli yüzünü ülkemizde sergilediklerine dikkat çeken Akbay, taşeron terör örgütlerinin bir yandan darbe ve bombalarla ülkedeki istikrar ortamını yıkmaya çalışırken, diğer yandan da ekonomik terörü devreye soktuklarını belirtti.

        İcraatçı ve reformist bir hükümet olarak yatırım ortamının iyileştirilmesi, sanayicimizin önündeki yatırım engellerinin kaldırılması ve esnafın, KOBİ'lerin teşvik edilmesi kapsamında AK Parti Hükümetinin üzerine düşen görevi titizlikle yaptığını belirten AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Ekonomi İşleri Başkanı Uğur Akbay, son olarak Başbakanımız ve AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomik kararların bu anlamda esnafa, yatırımcıya, KOBİ'lere önemli bir destek olduğunu söyledi.

        Akbay; "Hükümetimiz, ülkemiz açısından stratejik olarak büyük öneme haiz konularda süratle ve kararlılıkla ekonomik tedbirler ve teşvikleri almaktadır. Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomik kararlar büyük önem taşımaktadır. Bu kararlarla sonrası sanayicimiz, esnafımız, KOBİ'lerimiz ciddi destekler alacaklardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da her fırsatta vurguladığı gibi üretim tabanlı olmayan hiçbir ekonomi, uzun vadede ayakta kalamaz. Nakit sıkıntısını rahatlatmak hatta istihdamı artırmak için kredi garanti fonunun kefaletiyle 250 milyar liraya kadar bir kredi hacmi oluşturuldu. Böylelikle ihracat işiyle uğraşanlar, KOBİ'ler için nakit sıkışıklığını giderilmiş olacak. Ağırlıklı olarak bundan KOBİ'ler yararlanacak. Ayrıca ihracatla uğraşanlar da bundan yararlanacak. Yine 2017'de yapılan imalata yönelik yatırım harcamaları için yatırıma katkı oranını yüzde 15 daha arttırıldı. Kurumlar vergisi indirimi tam olarak uygulanacak. Yatırıma yönelik inşaat işlerinde KDV iadesi verilecek. İstihdamı korumak ve artırmak için; özel sektör işverenlerinden asgari ücret desteğinden yararlananların buna esas prim ödeme gün sayısına karşı gelecek şekilde 2017 Ocak-Şubat-Mart primleri 2017 Ekim-Kasım-Aralık ayına ötelendi. 2017'de toplam özel sektörde 500 bin vatandaşa İŞKUR'un aktif işgücü programlarından yararlandırılacak. 100 bin kişi de toplum yararına çalışma programına devam edecek. BDDK bankacılık sektörünün reel sektöre kredilerini yeniden yapılandırılması için yetki ve imkan veren karşılıklar kararnamesini kabul etti. Burada bazı yükler buradan alınıp, elde edilen kaynakları bankalar kredi yapılandırmasında kullanacaklar. Kredilendirme yönünden KOBİ tanımını 125 milyon liraya çıkarıldı. KOBİ'lere 3 yıl vadeli 50 bin lira kredi sağlanacak. İlk 12 ayı geri ödemesiz faizsiz para verilecek. Bu KOSGEB'e üye olan 15 bin KOBİ'yi kapsıyor. Kısaca; milli duruşumuzu yıkmak için ellerindeki tüm terör örgütü taşeron ve ekonomik silahlarla ülkemize saldıranlar, kazdıkları kuyuya düşeceklerdir. Türkiye'nin hedefi 2023'tür. 2023 hedeflerimizi kimse engelleyemeyecek" şeklinde konuştu.

  • kültür13 Aralık 2016 . 16:22

   Eskiden bu olanlardan hükümetler sorumlu olurdu. Şimdi ne hikmetse iyi giderse BİZ yaptık, kötü giderse suçlu BATI, SUÇLU AMERİKA!!!

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak