Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Lojistik öğrencileri sınıftan önce işletmelerde eğitime başladı

Lojistik öğrencileri sınıftan önce işletmelerde eğitime başladı
  11 Ekim 2016
  Lojistik öğrencileri sınıftan önce işletmelerde eğitime başladı

  Lojistik öğrencileri sınıftan önce işletmelerde eğitime başladı
       Bolu'nun ilk Lojistik lisesi olarak, Yeniçağa'da bu sene eğitime başlayan Lojistik bölümü öğrencileri sektöre hızlı bir giriş yaptılar.
       Yeniçağa Yaşar Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde bu sene eğitime başlayan Lojistik ve muhasebe bölümü öğrencileri, İstanbul bölgesine Lojistik sektörünün en önde gelen firmalarına Mesleki eğitim amaçlı bir gezi gerçekleştirdiler.
       Mesleğin duayeni olmuş, her biri kendi alanında markalaşmış olan işadamları ve firmalarla buluşan okulun idareci, öğretmen ve öğrencileri gün boyu tesisleri gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
         Gezi kapsamında öğrenciler, ilk önce; bünyesinde 5 büyük lojistik firmasının barındıran GAT Lojistik üssünü ziyaret ederek, burada lojistik sektörünün duayenleri ile bir araya gelme fırsatı buldular. Yeniçağa'nın hayırsever işadamı ve eğitime verdiği önemle bilinen Yaşar Çelik Beyefendi ve GAT Lojistik Yönetim kurulu başkanı ve Oto Nalçacılar firma sahibi Fahri Nalçacı, Erdoğanlar Uluslararası Taşımacılık sahibi Mustafa Erdoğan, Hilal Trans sahibi Şerafettin Aras, Demiral Nakliyat sahibi İhsan Turhan, Logitrans sahibi Cihan Sünel, Erdoğanlar Uluslararası Taşımacılık Taner Erdoğan ve Nalçacılar şirketi pazarlama müdürü Sakin Narinin katıldığı söyleşiye öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler. Firmaların temsilcisi, ünlü işadamları, sektöre, iş hayatına ve eğitime yönelik gençlere tavsiyelerde bulundular.
       Lojistik bölümünde kalifiye elemanın büyük bir ihtiyaç olduğunu belirten GAT Lojistik Yönetim Kurul Başkanı, Fahri Nalçacı, bu mesleği severek yapacak eğitimli lojistikçilere kapılarının her zaman açık olacağını, bu anlamda Yeniçağa'da lise düzeyinde böyle bir eğitime başlanmasının çok iyi bir tercih olduğunu söyleyerek okul idareci ve öğretmenlerini tebrik etti. Nalçacı, okulumuzu desteklemek anlamında öğretmen ve idarecilerimizin her zaman yanında olacaklarını belirtti.
      Ömrünü Lojistik sektöründe geçirmiş ve adeta bu sektörün duayeni olmuş Yaşar Çelik Beyefendi de aynı gün öğrencilerle buluştu. Yeniçağa'ya Lojistik Yüksek okulunun kazandıran ve eğitime yaptığı yatırımlarla bilinen hayırsever işadamı, öğrencilerimize başarılı bir gelecek için tavsiyelerde bulundu.
       Programın sonunda Flo Ayakkabıları dış ticaret müdürü Polat Özcan, öğrencilerle sektörel eğitimle ilgili bir söyleşi gerçekleştirdi.
       Alanında en büyük Pazar payına sahip U.N.RO.RO deniz taşımacılığı işletmelerini ziyaret ettiler.
       Mesleki gezi, RORO taşımacılığı hakkında bilgi almak üzere U.N.RO.RO Denizcilik işletmelerini ziyaret ile devam etti. Öğrenciler, büyük bir trafiğe sahip olan, limanı gezerek RO RO taşımacılığı hakkında, limanlar operasyon yöneticisi Arif Akkoz'a dan bilgiler aldılar.
       Türkiye'nin ilk ve tek iş makinaları similasyon firması SANLAB Similation tesislerini gezdiler.
       Günün ilerleyen saatlerinde ise, Türkiye'nin ilk ve tek, Dünyanın 3. büyük iş makinaları similasyon firması SANLAB Similation firmasını ziyaret ettiler. Firma sahibi Salih Kükrek tarafından ağırlanan okul öğrenci ve öğretmenleri Türkiyede tek olan similasyon platformlarında her türle iş makinesini doyasıya deneme imkanı buldular.
        Gezi hakkında değerlendirmelerde bulunan, Okul Müdürü Harun KUTAN ise;
         Mesleki eğitimde okul-sektör işbirliğinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, öğrencilerimiz mesleki eğitimlerine sınıftan önce sektörün önde gelen, marka olmuş işletmelerini inceleyerek başlamaları çok büyük bir imkandır dedi. Bunun öğrenciler için büyük bir avantaj olduğunu ve şimdiden hedeflerini oluşturarak büyük bir motivasyonla okullarında başarılı olmalarını beklediklerini belirtti.
        Okul Müdürü Kutan, gezi kapsamında ziyaret ettikleri her üç firma ile de birçok konuda fikir alışverişinde bulunduklarını, okulları için tam destek ve işbirliği sözlerini aldıklarını, bundan sonra yapılabilecek projeler için de sektörel iletişimin ve fikir alışverişinin önemli olduğunu belirtti.
   

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak