Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Başsavcı Yurtseven; "kökünü kurutacağız"

Başsavcı Yurtseven; "kökünü kurutacağız"
  22 Eylül 2016
  Başsavcı Yurtseven; "kökünü kurutacağız"

      Başsavcı Yurtseven; “kökünü kurutacağız”

       Bolu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Yurtseven FETÖ Terör Örgütüne yönelik çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, “ucu nereye giderse gitsin kararlılıkla örgütün kökünü kurutuncaya kadar üzerine gideceğiz” dedi.

          Haber; Erdal TANRIVERDİ- Bolu Olay Gazetesi 

          Başsavcı Yurtseven Olay Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, “yaklaşık iki aydır devam eden soruşturmalar sonucunda 441 kişi hakkında adli işlem gerçekleştirdik. Hali hazırda tutuklu sayımız ise 188 kişi. Hakkında yakalama kararı bulunan 16 kişinin arama çalışması da devam ediyoruz. Her gün savcılığımıza yeni bilgi ve belgeler ulaşıyor ve bize soruşturmalarda yeni ufuklar açıyor. Daha işin çok başındayız. Her gün elimize yeni bilgi ve belgeler geçtikçe konuya yoğunlaşarak devam ediyoruz. Kalan üç savcımız ile birlikte 500'ün üzerinde dosyayı gece gündüz kılı kırk yararak, kimsenin haksız yere zarar görmemesi için dikkatli şekilde davranarak işlemleri yürütüyoruz. Vatandaşımızdan en önemli beklentimiz elinde FETÖ Terör Örgütü ile ilgili bilgi ve belgesi bulunan kişilerin bu bilgi ve belgeleri bizimle paylaşması. Bu paylaşım işlerin çok daha hızlı yürümesine neden olacaktır. Her vatandaş hiç çekinmeden benimle veya herhangi bir savcı arkadaşımızla görüşmeye gelebilir. Tüm soruşturma ve ihbar görüşmeleri gizlilik içinde sürdürülmektedir. Kimse korkmadan çekinmeden ve geç kalmadan tüm bildiklerini yüce Türk Adaleti ile paylaşmalıdır” şeklinde konuştu.

        Yapılan soruşturmalar sonucu 188 kişinin tutuklandığını, 164 kişinin Adli Kontrol şartı ile serbest bırakıldığını ve 16 kişi hakkında halen yakalama kararı bulunduğunu belirten Mehmet Yurtseven, “tutuklulardan 6'sı asker, 29'u polis, 21'i akademisyen, 20'si savcı ve hakim, 11'i üst düzet kamu çalışanı ve 101'i ise diğer kesimlerden kişiler oluşturuyor.  Bugün itibarıyla hakkında adli işlem yapılan kişi sayısı 441 kişi. Bu sayı her gün artıyor. Her gün yeni bilgiler ışığında yeni operasyonlar yeni soruşturmalar yapıyoruz. Ucu nereye giderse gitsin kararlılıkla örgütün kökünü kurutuncaya kadar üzerine gideceğiz” ifadelerini kullandı.

  • icraat lazım24 Eylül 2016 . 18:39

   Bolunun FETÖ imamlarını Zonguldak emniyeti ve adliyesi ortaya çıkarıyor Boludaki yetkililer hala OLAYA YENİ TANIK OLMUŞ GİBİ açıklama derdinde!
  • Asım ŞAİR24 Eylül 2016 . 11:07

   Sayın Başsavcı bu açıklamaya neden gerek duydun. Siz bu zihniyetin kökünü kazıdında, dur yapma diyenmi oldu. Size engel olanmı var?
  • YILMAZ23 Eylül 2016 . 21:38

   BEN BOLUYA SERT RÜZGARLAR BATIDAN ESİYOR DİYORUM D BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM.
  • Bir adım öne23 Eylül 2016 . 14:26

   Başsavcı bey yıllardır Boluda.Şimdiye kadar kendi gördükleri tanık oldukları bile FETÖ nün kökünü kazır.Önce kendisi bir adım öne çıkmalı ki sıradan vatandaşa bir güven gelsin.
  • Boşver23 Eylül 2016 . 10:56

   FETÖ ile bu sanal dinler ile hiç işim olmaz, olmadıda, yıllardır heryerde korkusuzca eleştirir, inanılmaz tepkiler alırdım. Ama gerçekten bakıyorum içlerinde hiç inanamadığım, çok değerli, ülkesine hizmet ettiğine inandığım hocalarda var. Umarım yanlışlık vardır. FETÖ bayrağının önde gidenleri ise hala geziniyorlar.
  • seyfi23 Eylül 2016 . 02:44

   Sn BAŞSAVCIM Boluda en çok Rahatsız olunanlar Belediye Başkanı, üniversite rektörü ve il sağlık müdürüdür. Bir Bakan Yardımcısı ve bir de iktidar partisi milletvekilinin gücü bu ülkede CUMHURİYET ve HUKUK Devletinden BÜYÜKSE siz FETÖ ile Mücadele edemezsiniz. Bu adamların Yaptıklarını sizler sorgulamazsanız olmaz Yürümez. BELEDİYENİN KEYFİLİKLERİNİ en iyi bilen BOLU CUMHURİYET SAVCILIĞIDIR Adı ne olursa olsun ister FETÖ ister Başka bir örgüt ama Boluda çok ciddi bir örgüt Olduğu açık ve Bu Örgüt Şahsen PKK dan da çok Tehlikeli olduğu çok belli. Yoksa sıradan birisi görevi ne olursa olsun Bu kadar sorumsuz davranabilir mi Nasıl oluyor. Ben BELEDİYE Hizmetlerinden ÇOK RAHATSIZIM Rektörden de çok Rahatsızım. İl sağlık Müdüründen de
  • seyfi23 Eylül 2016 . 02:37

   Sn Başsavcım.Tamam FETÖ Ye hizmet verenleri ihbar edelim Bilgi belge istiyorsunuz. KRİTERİNİZ Nedir. Yani onları bir evde daha önce FETÖ cü toplantılarına katıldığını mı söyleyelim. ihbarcılardan ne istiyorsunuz. Söz konusu olan Terör Örgütü Üyesi olanları Tespit etmek. Peki Kim bunlar. Biz onları hangi kriterlere göre ihbar edeceğiz. Şahsen Boluda hakkında en çok konuşulan Belediye Başkanı Çevresine bakarsanız Dün Yurtdışında Resim çektirdiği arkadaşı Adnan DAYLAN Denizbank Bolu Şubesinden Yüklü miktarda kredi kullanarak Kaçmış Lamba da kaçarsa ne olacak. Nasıl bir bilgi ve nasıl bir belge istediğinizi lütfen açıklar mısınız. lütfen bir basın açıklaması yapınız tam olarak bilgi ve belge den kastınız nedir biz hangi hususları ihbar edelim
  • Adalet illa ki adalet22 Eylül 2016 . 19:33

   FETÖ nün kökleri olanlar kaçtıktan sonra bu söylemler ne kadar etkili olur sayın başsavcı bey: Kökler dışarda uçlar gözaltında. Bu nasıl adalet?
  • sanayici22 Eylül 2016 . 19:31

   Başsavcıya açık ve net olarak sormak lazım.17 Aralıktan beri neden Boluda tekbir FETÖ operasyonu yapılmadı?FETÖ 15 TEMMUZ SONRASIMI ORTAYA ÇIKTI SAVCI BEY?
  • Atatürkcü..22 Eylül 2016 . 17:54

   Sayın başsavcı tek fetocular yetmez 2002 den beri . işbirlikcilerin hepsini . hasbahcenin güllerini . Cumhuriyeti yıkmak isteyenlerin kökünü kurutun . bence iki hırsız birbirinine girdi.. 17-25 aralığın rövvanşıydı 15 temmuz .. hukuk adaletimiz,ordumuz,polisimiz 12 eylül refarandumunda (evet) demekle bitmiştir ... sahte din imancılarla bu ülke yürümez ....

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak