Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Alaaddin Yılmaz'a soruşturma izni verildi

Alaaddin Yılmaz'a soruşturma izni verildi
  3 Eylül 2016
  Alaaddin Yılmaz'a soruşturma izni verildi

         Hürriyet Gazetesi'nin haberi
        Ankara-İstanbul yolu üzerindeki AVM'ye kayyum atandı. Ayrıca Bolu Belediye Başkanı ve bazı memurlara da soruşturma izni verildi.Bolu Dağı A.Ş. tarafından TEM'in Elmalık Mevkii'nde 2011 yılında kurulan alışveriş merkezinin bir bölümü ile açık otoparkının orman arazisine yapılmasına izin verdikleri gerekçesiyle Bolu Orman Bölge Müdürlüğü'nde ilgili personel hakkında geçen yıl soruşturma açıldı.

        İçişleri Bakanlığı da alışveriş merkezinin D-100 karayolu bağlantı yolu imar planında yer almadığı için Bolu Belediye Başkanı AK Parti'li Alaaddin Yılmaz hakkında soruşturma izni verdi. Belediye ekipleri, bağlantı yolunu ve D-100 kenarına yapılan otoparkı iş makineleriyle kazarak kapattı.

       CEO TUTUKLANDI, ESKİ SAHİPLERİ ARANIYOR

       15 Temmuz darbe girişimi öncesi yaşanan bu gelişmeler üzerine dönemin Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve üye Ömer Baday, AVM'deki yüzde 56'lık hisselerini Adanalı iş adamı Abdulkadir Şimşek'e sattı. Daylan ve Baday, satışın ardından kayıplara karıştı. Darbe girişiminin ardından Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında alışveriş merkezinde aramalar yapılarak bazı belgeler ile evraklara el konuldu. Satış işleminin ardından da görevine devam eden CEO Raşit Doğan Enhoş, aynı soruşturmada gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yurt dışına kaçtıkları ileri sürülen AVM'nin eski sahipleri Adnan Daylan ve Ömer Baday hakkında da yakalama kararı çıkarıldı.

        KAYYUM ATANDI

        Soruşturma kapsamında mali müşavirler Ertuğrul Genç ve Murat Başarmutçu, Highway Alışveriş Merkezi'ne denetim kayyumu olarak atandı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebiyle Sulh Ceza Mahkemesi'nce 31 Ağustos'ta atanan kayyumlar görevlerine başladı. Kayyumlar alışveriş merkezi ile Bolu Dağı A.Ş'nin hesaplarını mercek altına aldı. Kayyum Ertuğrul Genç, şirketin hesaplarının tek tek inceleneceğini belirterek, "İki kişi denetim kayyumu olarak atandık. Şirket bünyesindeki yönetim kurulu toplantıları ve ticari faaliyetler bizim denetimimizde yapılacak. Firmanın ilgili banka hesaplarını da geriye dönük olarak inceleyeceğiz. Highway Alışveriş Merkezi artık devletin kontrolünde. Şu ana kadar yapılmış tüm işlemleri denetim kayyumları olarak titiz bir şekilde kontrol edeceğiz" diye konuştu.

  • Berkay10 Mart 2017 . 06:04

   Anladın Yilmaz'ın FETÖ bağlantılarını C.Savcılığı araştırmalı..
   Mesela, şu yazıda bunlardan bazıları var.
   http://www.turkiyehabermerkezi.com/ozel-haber/ak-partili-bolu-bey-i-alaaddin-yilmaz-paralel-ihanetcilerle-aran-nasil-h52927.html

  • Berkay10 Mart 2017 . 05:58

   Bolu'daki FETÖ Mensuplarının en iyi adamı kim deseniz, bütün Bolulular Belediye başkani aladdin Yilmaz der. Yanlış da DEĞİL Yani..FETÖ açığa çıkmadan gazetelerde boy boy resimleri, ana okullarına asfaltlama,
   Aslında bu soruşturma izni bir netice vermez. Asıl onlarla olan yakınlık ve ticari münasebetleri araştırılmalı,
  • xyz6 Eylül 2016 . 22:45

   Soruşturması devam eden Orman Bölge Müdürlüğü personeli izin verenler değil, izin verildikten sonra kontrol tutanağında hiçbir usulsüzlük yok diye imza atanlar. İşin başında buranın ormanda kaldığını bilip, daha sonra mesire yeri ilan eden ve onay verenler soruşturma kapsamı dışında herhalde...
  • YILMAZ BEKTAŞ5 Eylül 2016 . 22:36

   çorap giymek değil, goncunu eskitmek.Bolu'ya soğuk ve sert rüzgarlar batıdan eser
  • selman3 Eylül 2016 . 13:47

   Hırsızlar kaçtıktan sonra Hıghwaye çelik kapı takılıyor,kayyum atanıyor:))Maksat iş olsun.İçerde değerli birşey kalmadı bilgi işlemin ayıklanmış ve işe yaramaz eski arşivlerinden başka.Onuda zaten kimse bulmak istemez.
  • Ankara3 Eylül 2016 . 13:36

   Bu konu Boluda çok kişiyi ciddi anlamda sıkıntıya sokacak gibi. İp bir sökülmeye başlarsa var ya...
  • hıghway gerçeği3 Eylül 2016 . 13:24

   Hıghway konusunda yanlış üzerine yanlış yapılıyor.Geçmişe dönük ihmali bulunan yargı mensupları ve mülki idare bunu kapatmak için hala yanlış mantık içinde hareket ediyor.Burasının sermaye yapısını bilmeyen Pazartesi sabahı hangi makamda ise derhal istifa etmeli.Milletle alay etmemeli.Hırsızlar kaçmış kaçırılmış şimdi kayyum atamanın mantığı nedir?Devredilen para nerede ve neden el konulmadı?Kamera kayıtları neden silindi?
  • MENGENLİ3 Eylül 2016 . 12:21

   Belediye başkanı yaptıklarının sucunu günahını bir gün çekecekti umarım başlangıç olur
   eden bulacak kimsenin ahı kimsede kalmaz

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak