Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Şehidimiz gözyaşları içinde toprağa verildi

Şehidimiz gözyaşları içinde toprağa verildi
  28 Ağustos 2016
  Şehidimiz gözyaşları içinde toprağa verildi

          Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat Kalkanı Operasyonu'nun devam ettiği Suriye'de terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD üyelerince düzenlenen roketli saldırı sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Ercan Çelik'in cenazesi Düzce'nin Akçakoca ilçesinde toprağa verildi. Düzenlenen törende şehidin eşi Sümeyye Çelik, “O beni bırakmadı. O görevde, geri gelecek. Hayallerimiz vardı. Ben onu çok seviyordum” sözleri yürekleri dağladı.

        Düzceli Şehit Uzman Çavuş Ercan Çelik'in cenazesini gişelerde Akçakoca'dan gelen yakınları ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Şehidimizin naaşı uzun bir araç konvoyu eşliğinde cenaze töreninin yapılacağı memleketi Akçakoca'ya götürüldü.

        Gözyaşları sel oldu

        Yaklaşık iki yıl önce göreve başlayan ve tank şoförü olan şehit Uzman Çavuş Çelik'in naaşının Akçakoca'da ilk götürüldüğü yer, Aşağı Ayazlı Mahallesi'ndeki baba ocağı oldu. Şehit haberinin geldiği gece saatlerinden itibaren protokol üyelerinden vatandaşlara kadar bir çok taziye ziyareti gerçekleştirilen baba evinin önünde şehidimizin cenazesini çok sayıda vatandaş karşıladı. Şehit evinin girişine "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" yazılı büyük bir afiş asılırken, cenazenin evin önüne getirilmesi ile gözyaşları sel oldu. Şehidin annesi Şehrinaz Çelik oğlunun bayrağa sarılı tabutunu görünce gözyaşlarına boğuldu. Kardeşi Rıfat Can Çelik de şehit ağabeyinin tabutuna sarılarak ağladı. Burada hellallik alınmasının ardından cenaze töreni için Akçakoca Merkez Camii'ne geçildi.

       "O beni bırakmadı, O görevde, geri gelecek"

         Şehidin eşi hemşire Sümeyye Çelik'i camideki törende kadın askerler ve yakınları teselli etmeye çalıştı. Ayakta durmakta güçlük çeken şehit eşi Sümeyye Çelik, "O beni bırakmadı. O görevde, geri gelecek. Hayallerimiz vardı. Ben onu çok seviyordum." diyerek ağıtlar yaktı.

         Cenazeye 2 bakan katıldı

         Cenaze törenine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Metin Gürak da katıldı. Düzce protokolü ve kalabalık bir vatandaş topluluğu şehidimizi son yolculuğuna uğurlamak için camiye akın etti. Törenin ardından şehidin cenazesi toprağa verildi.

        Kaynak - oncurtv

  • u.gündüz / ulvigunduz.net29 Ağustos 2016 . 00:28

   Aynı acıyı bugün biz de yaşadık, Banaz / Uşak / Corum köyü... Şimdi ordan geliyoruz, memleket baştan başa yanıyor, yüreklere ateş düşmüş... Bu ne ızdırap...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak