Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Kardeşliğimiz pekişti, milletimiz Torba Yasa'yla kazançlı çıktı

Kardeşliğimiz pekişti, milletimiz Torba Yasa'yla kazançlı çıktı
  21 Ağustos 2016
  Kardeşliğimiz pekişti, milletimiz Torba Yasa'yla kazançlı çıktı

         Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, "Yenikapı'da milletimizin el ele gönül gönüle gerçekleştirdiği Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nin verdiği moral ve güçle canhıraş mesai yapan yüce Meclis'imiz Torba Yasa Tasarısı'nın kanunlaşmasını sağladı, milletimiz yasa ile önemli kazanımlar elde etti" dedi. Ercoşkun, ticari araç ve gayrimenkul sahipleri yanı sıra girişimcilerin ve işletmecilerin yüzünü güldürecek açıklamalara imza attı.

        AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, FETÖ'nün darbe girişimine karşı İstanbul Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi sonrası, Meclis'in Yenikapı'ya benzer şekilde coşku ve birliktelik atmosferiyle çalıştığını belirterek, sabahlara dek süren görüşmelerin ardından Torba Yasa Tasarısı'nın yasalaştığını söyledi.
  Ercoşkun, Torba Yasa'nın ayrıntıları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

        TİCARİ ARAÇLARA 3 YIL ÖTV KOLAYLIĞI
        Ercoşkun, açıklamalarında, Torba Yasa ile hayata geçen ve ticari araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişmeyi aktararak, "Şehir içi taksi, dolmuş, minibüs, midibüs, servis, özel halk ve belediye otobüsleri ile ticari yük taşımacılığında kullanılan kamyon, kamyonet ile TIR'ların 30 Haziran 2019'a kadar yenilenmesi durumunda ÖTV alınmayacak" dedi.

        ÖZEL KREŞLERE 5 YIL VERGİ MUAFİYETİ
        Ercoşkun, açıklamalarının devamında, "Özel kreş ve gündüz bakımevlerinin elde ettikleri gelirler, okul öncesi eğitim kurumlarında olduğu gibi 5 yıl boyunca kurumlar vergisinden muaf tutulacak" diye konuştu.

       GAYRİMENKUL SAHİPLERİ BU GELİŞMEYE DİKKAT
       Ercoşkun, ayrıca, gayrimenkul sahiplerini yakından ilgilendiren bir gelişmeyi aktararak, "Gayrimenkul sahiplerince yapılan ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu sağlamaya yönelik harcamalar gider gösterilebilecek" ifadelerini kullandı.

        KÜLTÜR VARLIĞI ÖZEL MÜLKİYETLERE AFETE KARŞI KORUMA 
        Ercoşkun, Torba Yasa'nın diğer kazanımları hakkında şu bilgileri verdi:
       Kamu düzeni veya güvenliğinin olağan hayatı durduracak, kesintiye uğratacak şekilde bozulduğu ya da doğal afet yaşanan yerlerde, özel mülkiyette bulunan korunması gerekli taşınmaz kültür varlıklarının onarımı, "bedelsiz" olarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca gerçekleştirilebilecek.
       Sadece stratejik yatırımlara sağlanan inşaat aşamasındaki nakit KDV iadesinin kapsamı genişletilecek.
  Sağlık Bakanlığı hastaneleri ile özel hastaneler üniversitelerle birlikte ortak kullanıma geçebilecek."
        Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, 7 Ağustos'ta Yenikapı'da düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'de Türk Milleti'nin ortaya koyduğu birlik ve beraberliğin Meclis'e de sirayet ettiğini söyledi ve bu kardeşlik ortamının mimarı Türk Milleti'ne bu vesileyle bir kez daha teşekkür ederek, şükranlarını sundu.

  • dündar23 Ağustos 2016 . 07:43

   Halkı karpuz gibi ikiye böldünüz. İnsanları bir birine düşman ettiniz. Şimdi kardeşlikten bahsediyorsunuz. Siz ne kadar uğraşsanız da bu halk kardeş olduğunu unutmaz. Politikalarınız sonucu hep "Yanıldık-Aldatıldık" diyorsunuz. Memleketi kan gölüne döndürdünüz. Yıllarca Fetö ile birlikte hareket etmediniz mi? Zaman Gazetesini sizler okumadınız mı? Fetö'ye övgüleri sizler dizmediniz mi? Şimdi millet Torba Yasa hikayeleriyle kandırmayın......
  • PAŞALI22 Ağustos 2016 . 08:03

   Bu aflar kimin işine yarıyor biliyor musun? Sorumsuzca ve bilerek vergisini, SGK ödemesini, kredi borcunu ödemeyenlerin işine yarıyor. Dürüst vatandaş bundan hiç fayda görmüyor. Biraz da dürüst insanları düşünseniz....
  • offfff21 Ağustos 2016 . 17:24

   ya ülke iç savaşa gidiyor, bu gün 51 vatandaşımız ölmüş, insanlar yarınını görmüyor adamın derdi para. nerede yaşıyorsa.reklamcılığı bırakın da vatanı düşünün

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak Bolu Çatı Tamiri