Gazetemiz sadece ve sadece Türkiye Basın Konseyi'ne üyedir

Dünya barışı için el bastılar

Dünya barışı için el bastılar
  1 Nisan 2016
  Dünya barışı için el bastılar

      Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı anlamlı bir çalışmaya daha imza attı.Öğrenci Konseyi Dünya'da meydana gelen terör saldırılarına karşılık huzur ve barışı temsil etmek düşüncesi ile çeşitli ülkelerden Abant İzzet Baysal Üniversitesine öğrenim görmeye gelen 100'ü aşkı uluslar arası öğrenci ile birlikte renkli ve mutlu dünyalarını A.İ.B.Ü Kongre Merkezi önünde ellerine sürdükleri boyalarla resmettiler.

      Konu ile ilgili açıklama yapan Öğrenci Konseyi Başkanı Burak Saygılı, “Üzerinde durduğumuz dünyada savaşmadan ,kavga etmeden kardeşçe yaşayabilmek zor değil. Dili ,dini ,ırkı ,kültürü ne olursa olsun paylaşarak , el ele gönül gönüle vererek huzurlu bir dünyayı kardeşlik içerisinde  tesis etmek imkansız değil.Bizler çeşitli kültür ve milletlerin huzur ve barışı temsil eden gençleri olarak, kendi renkli dünyamızı bugün hep birlikte resmetmeye çalıştık.Sevgi ile oluşturduğumuz bu resim şu andan itibaren geleceğimiz adına bize ilham verecektir. Dünya Milletlerinin huzur ve barış içerisinde kardeşçe yaşamaları için tüm benliğimizle el ele  gönül gönüle vererek gayret göstereceğiz.” şeklide konuştu.

      Etkinliğe katılanlar arasında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Genel Sekreteri Doç.Dr.Erdal Bekiroğlu  ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Veysel Ayhan da öğrencilere eşlik ederek Dünya Barışı için ellerine sürdükleri boyalarla resme renk kattılar. 

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak