BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Sağlık alanında yatırımlar sürüyor

Sağlık alanında yatırımlar sürüyor
  25 Şubat 2016
  Sağlık alanında yatırımlar sürüyor

      Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesindeki hastanelerden Köroğlu Ünitesi'ne yeni Dijital Çift Dedektörlü XRAY (röntgen) cihazı ile biyopsi yapabilme özelliğine sahip Mamografi cihazı kazandırıldı. 
      Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, bünyesindeki hastanelere yönelik yatırımlarını tüm hızıyla sürdürüyor. Fiziksel yatırımlarla büyük hayırsever İzzet Baysal'ın ölümsüz ismini taşıyan hastaneleri geleceğe taşıyan Kamu Hastaneleri Birliği, gelişmiş sağlık teknolojisi yatırımlarıyla da sağlık hizmetlerini çağın ötesine taşıyor. İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Ünitesi'ne Robotik Yürüme Cihazı kazandırarak, yürüme engellilere büyük umut olan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, yatırımlarını son olarak İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi'ne yönelik sürdürerek, üniteye gelişmiş sağlık teknolojisiyle üretilmiş Dijital Çift Dedektörlü XRAY (röntgen)cihazı kazandırdı.
      İlaçlı çekimler dışında tüm grafileri çekebilen özellikteki yeni cihaz, Köroğlu Ünitesi'nde poliklinik doktorlarının isteği doğrultusunda hastalara hizmet vermeye başladı. Yüksek kalitede güvenilir dijital radyografik görüntüler sağlayan yeni cihaz, kaset ve fosfor tabaka kullanmadan doğrudan kapsamlı dijital çözümler sunabiliyor.
      Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, üniteye ayrıca yeni Mamografi cihazı da kazandırdı. Önceki cihazlardan artı özelliklere sahip cihazın biyopsi yapabildiği, Tomosentezli ve Combo çekim özelliği bulunduğu açıklandı. Yatırımla birlikte, meme kanserinin erken teşhisinde kullanılabilecek en gelişmiş görüntüleme yöntemine sahip olan ünite de, yeni mamografi ile elde edilen görüntüler yardımıyla, memede elle muayene ile saptanamayacak kadar küçük değişiklikler bile erkenden saptanabiliyor, daha erken tanı imkanı sağlanabiliyor.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak