BolununSesi, Bolu Halkı'nın vicdanının sesidir

Borcum borç dedi beraat etti

Borcum borç dedi beraat etti
  25 Şubat 2016
  Borcum borç dedi beraat etti

         Hakkında 'dolandırıcılık' suçlamasıyla onlarca şikayet gelen ve dava açılan kuyumcu Mustafa Gülay, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, 'borcumu ödeyeceğim' dediği ve konuşmalarının hukuki itiraf niteliğinde olduğundan dolayı beraat etti.
         Yukarı Çarşı'da uzun yıllar kuyumculuk yapan Mustafa Gülay, geçtiğimiz yıl ortadan kaybolmuş, ardından birçok vatandaşın Gülay'a para ve altın vererek faizini aldıkları ortaya çıkmıştı.
   

        Dolandırıcılık suçlamasıyla açılan davalara katılmaya başladı
         Mustafa Gülay'ın ortadan kaybolduğunu öğrenen onlarca müşterisi, karakola ve savcılığa giderek mağdur oldukları gerekçesiyle şikayette bulundu. Uzun zaman ortada görünmeyen ve polis tarafından da bulunamayan Mustafa Gülay, 2015 yılının Nisan ayında Bolu'ya gelerek Adliye'de ifadesi verdi ve 'Dolandırıcılık' suçlamasıyla hakkında açılan onlarca davaya katılmaya başladı.
  Hakkında açılan davalardan bir bir beraat eden Mustafa Gülay, borcu olduğu kişilere de borcunu ödemeye başlayacağını söylüyor.
   

         “Aramızda karşılıklı alışverişten oluşan bir güven vardır”
         Bugün yine Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya katılan Sanık Mustafa Gülay, S.Ö.'ye 160 gram altın borcu olduğunu kabul etti.
         Olay tarihinde iflas ettiğini ifade eden Gülay, “ Söz konusu olay dolandırıcılık değildir. S.Ö.'ye 160 Gram altın üzerinden borcum vardır. En kısa zamanda ödemeye çalışacağım. S.Ö.'ye de ödeyeceğim bilgisini verdim” dedi.
         Davada mağdur S.Ö. ise, “Müşteki beni dolandırmamıştır. Aramızda karşılıklı alışverişten oluşan bir güven vardır. Kendisinden altın almıştım ve fiziki olarak geri bırakmıştım. Zararımın giderilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.
  Bolu Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Mustafa Gülay'ın hile hareketinin bulunmadığı ve Gülay'ın borcumu ödeyeceğim sözlerinin hukuki itiraf niteliğinde olmasından dolayı beratına karar verdi.
         160 Gram altın 116,34  Kr.  satış fiyatı ile 18 bin 614 lira ediyor. 

  • bolulu25 Şubat 2016 . 22:22

   Hem parayı ver, sonrada dolandırdı de. Faiz alırken iyiydi.
  • Bolu beyi25 Şubat 2016 . 17:05

   Bu adam kötü niyetli birisi değil,sadece ekonomisini iyi yönetemeyip kalenin ağzını karıştırmış. Buna sebep olanlar belli. Kendi menfaati için faizle para verip sebeplenenlerdir. Düşmüş adam faize elbette bakmaz, çıkış yolu görür lakin bu örnekteki gibi dahada dibe gider. FAİZ LE PARA VERENLERİN ALLAH BİN TÜRLÜ BELASINI VERSİN. Amin
  • emar25 Şubat 2016 . 13:56

   Ne ala memleket, elbette öder

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

  Sağlık İlaç Gıda Takviyesi Siyah Sarımsak